Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Primăria Municipiului Bucuresti - Direcția Generală de Poliție Locală și Control!!!

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Ok, īn acest caz mergem īn contencios administartiv, ba chiar și la Curtea Constituțională pentru că o lege organică īncalcă un drept fundamental, adică dreptul la informație. Mai exact Constiuția Romāniei, art. 31 īn care Constituția romānă prevede că dreptul persoanei de a avea acces la orice informație de interes public nu poate fi īngrădit (limitat).
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Comment

Originally posted by the the View Post
      de asemenea eu nelocuind la stradă și neavānd dispuse pe fațadă aceste antene.
      ce naiba n-ati īnteles ?
      īn capul cui sa cada ?!?
      alea au vazut ca omul are antene fara numar si ce s-or fi gāndit ?
      ar merge o spaga, ca yam, yam, ia uite ce de LNB-uri are....
      totul e coruptie, nu le deranjeaza ca pica balcoanele pe centrul vechi īn capul trecatorilor, da' le fłte grija unor antene pe care omul probabil ca le-a ancorat cum trebuie ca doar nu e nebun sa le regleze toata ziua.
      Tomorrow's just your future yesterday!

Comment

In vara asta am montat la mine in Timisoara, cu Daniel o antena motorizata H_H. Parol la cateva zile dupa montare am avut un vecin care nu-si dezlipea ochii de la antena cum se muta. Noroc ca nu m-a intrebat nimic. Inca.
        Perfect de acord cu raspunsul de mai sus.

Comment

Originally posted by the the View Post
          Hi to all,

m-am trezit cu două agente de la Serviciul de lucrări edilitare a Primăriei Capitalei la mine pe proprietate.
          Cum adica te-ai trezit cu ele pe proprietate ?
          Au intrat prin efractie, fara acordul tau ?
          Asta inseamna tulburare de posesie sau violare de domiciliu si se pedepseste cf cod penal.

Daca le-ai dat tu drumul de buna voie, sa invete si altii din greseala ta, ca sa nu o repete.

Si ce arie protejata taticu ?

Comment

Working...
          X