Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

8k

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

8k

Pe hortbird se fac teste 8k

11096 H
    DVB-S2X/16APSK
    HEVC
    34283 23/36
    8K test

S-a facut acum trei zile.Acum nu-i semnal!

satelescu

Comment

Au apärut si ceva televizoare 8k preturile sint incä foarte mari incet incet isi face aparitia 8k (alti bani altä distractie)

Sint si primele aparate satelit 8k (in Europa incä nu).

Comment

sunt voci care spun ca nu vor fi accesibile pentru muritorii de rand inca 5 ani de acum incolo sau niciodata

Comment

Eu astept pina la anul atunci voi cumpära
          Samsung GQ65Q900R 163 cm (65") LCD-TV mit LED-Technik schwarz

7.680 x 4.320 8K Ultra-HD QLED-TV
          DVB-T2-HD /-C /-S2 Twin Tuner
          High Dynamic Range (Q HDR 3000, HDR10+, HLG)
          4.000 PQI, Quantum Prozessor 8K, AI Upscaling
          Smart TV mit Zugriff auf Apps, Onlinedienste, HbbTV und Web-Browser
          Aufnahmefunktion (PVR) über USB, Time-Shift (zeitversetztes Fernsehen)
          acum costä 5000 la anul va fi m-ai ieftin

Comment

Ca orice noutate , preturile pt muritori de rand sunt prohibitive
            Dupa 2020 insa cred ca sigur vor mai scadea , mai ales daca vor incepe sa apara si prg tv in 8k pe satelit

Comment

Iata ca in curand va aparea si primul prg tv 8K prin satelit , bine inteles la japonezi ( NHK ) incepand cu 1 Decembrie 2018 - https://hdsatelit.blogspot.com/2018/...-din-lume.html

Comment

salut. eu lam vazut si nu mi se pare asa de important este un QLED ...https://www.youtube.com/watch?v=_KgldPorlQMdaca o sa am timp in cursul zilei de duminica o sa fac un video ceva mai mare, daca o sa am acceptul personalului din magazin, insa pretul de cumparare este cam piperat se poate vedea in clipul vdeo foarte scurt ...
                Last edited by gik2000; 21 October 2018, 00:15.

Comment

Fiind si primul prg tv 8K nu cred ca are in prezent prea mare importanta ce transmite , ci mai degraba CALITATEA IMAGINII pe un tv dedicat pt 8K
                  Oricum pe tv-urile 4K.......e la jumatate de rezolutie , in caz ca deschide tv-ul in cauza

Comment

E bine și cu 8k, și cu 32k (înțeleg că LG a făcut un astfel de ecran experimental), și cu 6.400.000K. Dar mă întreb dacă nu ar fi mai util să fie, mai întâi, suficient conținut 4k. E doar o întrebare de om simplu, din popor, dar care are 4k din 2016, satelit 4k, netflix, youtube, antenă parabolică 3D și toate celelalte variante de prins bulgarii în 4k.
                    Multumesc,
                    Scorpio

VU+ Solo 2/ parabola 1,8m / offset 1.85m / Bucuresti

Comment

Deocamdata ai filme 4K , televiziuni 4K mai greu neavand asa mare priza la public precum filmele
                      Din pacate noile formate ( 4K , 8K si ce o sa mai apara ) nu prea au priza in general in domeniul prg tv
                      Insa pt filme , jocuri , multimedia in general sunt si vor mai aparea
                      Vezi si domeniul 3D ca si inexistent in prezent in privinta prg tv , dar nu e in aceasi situatie in privinta filmelor , multimedia

Comment

Si sä nu uitäm programele de Sport acum aproape fiecare tarä avind un program de Sport 4k pe satelit .
                        In Germania sky are douä (bineinteles puterile mari ale europei)

Comment

Mie mi-e frică, că, dacă tot nu şi-a luat bine vântul 4K-ul, să nu se sară peste el şi să se treacă la 8K...
                          Sincer, după cum se aude, eu aştept 3D-ul să se întoarcă

Comment

si 8k-ul o sa si-o ia ca si 4k-ul...
                            Red Green: If life gives you lemons, throw 'em into a quart of vodka.

Comment

eu cred ca 8k o sa aiba o viata scurta ca 3D.....

Comment

Working...
                              X