Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

mediaset hd su hotbird

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

mediaset hd su hotbird

Nu mai am semnal pe frecventa 11432v 29900.S-au mutat cumva sau e o problema tehnica?multumesc

La mine se vede.
    SHALOM

Comment

Surpriza!Si la mine si/a revenit!

Comment

Originally posted by mmm1967 View Post
        Surpriza!Si la mine si/a revenit!
        Sunt niste probleme technice aparute aseara au fost probleme pe Mediaset 20HD, iar pe spotul Rai sunt grave probleme technice Tivusat va lansa un comunicat.
        In ceea ce priveste mondialele
        Canale 5HD
        Mediaset Extra HD
        Mediaset20 HD vor transmite Campionatul

Comment

Așa cum am mai spus și Ón alt post dedicat TivuSat, pe TP-ul cu Mediaset HD sunt probleme Ón sensul semnalului mai slab față de alte TP-uri, probabil este o mizerie de la Hotbird, sau efectivă de la emisia lor din Italia (adică emit cu mai puțină putere de la sol). Nu Ónțeleg cum toate porcăriile de canale din orient sunt pe mega tp-uri cu putere și astea "europene" zici că's emise de pirați!

Baftă!
          DVB-S:
          Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
          Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
          Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
          Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
          Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
          DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
          Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
          DVB-T:
          TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Comment

Salutare,

Imi spune si mie cineva, pentru un reglaj antena, care este cel mai puternic TP de pe HB 13E cu canale FTA?

Multumesc frumos!

Comment

De obicei acest satelit se receptioneaza foarte bine chiar si cu o antena de mici dimensiuni.
              Poti merge pe prima frecventa respectiv 10719 V 27500(TVP-INFO-HD),10727 H 30000(Nasa TV UHD).

Comment

Da, multumesc. Stiu ca se receptioneaza f bine chiar si cu antene de dimensiuni mici.
                Eu am nevoie, initial, de un TP cu semnal foarte puternic si apoi de unul cu semnal mai mic(printre cele mai slabe) pentru a face un reglaj la sange.

Comment

@tdy_sat:
                  Incearca pentru minim 11075,V,27495,23,2 ;10.6 (3.9 dB si pentru maxim 11939,H,27495,34,2 ;14.9 (6.99) dB. Nu stiu daca tp-urile sunt FTA. Valori masurate pe o toroidala de 90, LNB IBU dual (pe grila cu lnb-uri la aprox 7 grade fata de maximul toroidalei).
                  Pentru canalele Mediaset HD valoarea SNR este 11432,V,29895,34,2 ;11 (3.09) dB

Succes!

Comment

Multumesc @xyzzyx.
                    Am sa vad ce pot scoate din antena, mai ales ca este un no name care, din cauza monturii, dupa ce o reglez, la strangere definitiva, se duce pe campii.
                    Nu este a mea cea la care vreau sa fac acum reglajul dar, printre ale mele, am si eu una dintr-asta de AKTA - cele vechi, de 0.9, si stiu cum sta treaba. Mai mult, asta este si putin afectata, bratul lnb-ului nu mai este pe centru si necesita un reglaj si din acest punct de vedere.

Comment

Working...
                    X