Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Card FRANSAT

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Card FRANSAT

Salut

am un card Fransat si camul aferent si de cate ori deschid TV-ul ma intreaba de introducerea unui PIN

pe cam este un S/N: xxxxx si un P/N: DRS-MTFU-2345

m-am uitat pe carticica cu care a venit cardul dar nu am vazut nici un astfel de pin

stie cineva despre ce este vorba ?

multumesc

Romeo
    bucuresti, 0.9 m.

Intra in meniul Cam-uli si da-i disable! O fi greu?
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Comment

Salut

@pentru cei care au card Fransat

ati mai achizitionat si alte pachete fara abonament ?.....daca da, ma poate ajuta cumva, adica sa fac plata o singura data pentru intreaga perioada!

cica pe site, daca vrei, poti sa-ti faci un abonament , FARA ANGAJAMENT !
      din ce inteleg eu , poti sa platesti o data pentru toata perioada , fara abonament lunar !
      eu as vrea sa cumpar un pachet dar iti cere o gramada de date despre tine si e imposibil sa te abonezi
      eu cand am comandat cardul l-am primit de la o firma din spania!

http://www.bis.tv/Fransat/#accueil
      http://www.bis.tv/net/xslt.aspx?mail...&enr22=&login=
      bucuresti, 0.9 m.

Comment

Practic iti trebuie o adresa valida de corespondenta din Franta. Pentru extraoptiuni plata se face lunar.

Comment

Originally posted by romeo View Post
          Salut

@pentru cei care au card Fransat

ati mai achizitionat si alte pachete fara abonament ?.....daca da, ma poate ajuta cumva, adica sa fac plata o singura data pentru intreaga perioada!

cica pe site, daca vrei, poti sa-ti faci un abonament , FARA ANGAJAMENT !
          din ce inteleg eu , poti sa platesti o data pentru toata perioada , fara abonament lunar !
          eu as vrea sa cumpar un pachet dar iti cere o gramada de date despre tine si e imposibil sa te abonezi
          eu cand am comandat cardul l-am primit de la o firma din spania!

http://www.bis.tv/Fransat/#accueil
          http://www.bis.tv/net/xslt.aspx?mail...&enr22=&login=
          Cel mai bine e daca cumperi din nou din Spania!Modul CI+ 1.3 si card Fransat la 89 de euro.
          http://www.ebay.de/itm/FRANSAT-HD-UH...IAAOSwNuxXXvoa
          sigpic

Comment

Se pare ca sunt necesare cateva precizari suplimentare: cartelele si CAM-urile Fransat ce se pot cumpara de pe ebay (de la intermediari), inclusiv de la cel din Spania au subscriptia pentru pachetul de baza si nu necesita inregistrare pe site-ul Fransat. Efectiv cartela se activeaza la prima utilizare.
            Poti viziona linistit pana in momentul in care le-ar trece prin gand sa schimbe ceva la sistemul de codare, caz in care ar trece la inlocuirea cartelelor (acest fapt este specific si in pliantul ce insoteste pachetul Fransat).
            In schimb, daca se doreste vizionarea extraoptiunilor oferite promotional pe durata de 15 zile la achizitionarea/activarea cartelei (ex. pachet OCS) si/sau se doreste achizitionarea lunara a unei extraoptini este necesara inregistrarea pe site-ul Fransat cu elementele de identificare ale posesorului cartelei (obligatoriu adresa fizica din Franta) si ale cartelei(serie).
            Sper ca acum lucrurile sunt mai clare.

Comment

Plata pachetelor suplimentare se face lunar-un fel de abonament, sau cand doresti sa vizionezi sporadic, gen prepay. Poti plati online cu card ?
              DM 920, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Comment

Plata se face lunar,cand doresti,nu este un abonament pe o perioada minima

Sent from my XT1092 using Tapatalk

Comment

Am inteles asta, intrebarea era daca se poate plati online intr-un cont cu un card RO.
                  DM 920, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Comment

A reusit cineva sa faca abonament si pentru alte pachete?
                    SHALOM

Comment

Am abonament la OCS " sans engagement", pe care il activez/platesc din cand in cand.

Comment

Cum reusesti ? Esti in Franta?
                        SHALOM

Comment

Originally posted by isr2002 View Post
                          Cum reusesti ? Esti in Franta?
                          Fii mai precis, ai incercat si nu ai reusit? La ce intampini dificultati?

Comment

Nu ma lasa sa platesc.
                            SHALOM

Comment

OK, asta se rezolva usor, fa comanda prin VPN si alege conxiune prin Franta.

Comment

Working...
                              X