Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Cartela TNTSAT (Astra 19.2) valabil 4 ani din Franta

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Cartela TNTSAT (Astra 19.2) valabil 4 ani din Franta

Salutare,
    Am rugat un cunoscut care locuieste in Franta sa-mi cumpere o cartela TNTSAT pentru receptia programelor franceze de pe satelitul ASTRA 19.2, cartela costa 15 euro si se poate comandade la TNTSAT.
    Cunostinta mi-a spus ca nu poate comanda pentru ca cei de la TNTSAT au spus trebuie sa aiba un abonament la pachet francez in Franta si doar dupa aceia ii trimit cartela.
    Este adevarat ca sa primesti cartela TNTSAT trebuie sa ai abonament la un pachet ?

Multumesc
    Brasov, 1.2m offset, 0.8m offset
    Digi Extra Complet; Sky Entertaiment De; HD+

Eu am cumparat de pe Ebay cu 25 de euro cu taxe postale incluse!

Comment

acum vad ca pe ebay este 34 euro + 16 euro transport = 50 euro ...... e ok pentru canalele din pachet si pe 4 ani.

ti-a mers direct in receptor/cam viaccess fara sa mai faci nimic , adica fara sa mai suni sa activezi cartela ?

adica ai bagat-o in receptor/cam si ti-a deschis canalele ?

mersi
      bucuresti, 0.9 m.

Comment

Se deschid si canalele HD in oscam ?

Comment

Originally posted by romeo View Post
          acum vad ca pe ebay este 34 euro + 16 euro transport = 50 euro ...... e ok pentru canalele din pachet si pe 4 ani.

ti-a mers direct in receptor/cam viaccess fara sa mai faci nimic , adica fara sa mai suni sa activezi cartela ?

adica ai bagat-o in receptor/cam si ti-a deschis canalele ?

mersi
          merge cu oscam
          da am bagat cartela in vu+duo2 am selectat pe TF1 iar dupa 10 min a aparut imaginea fara sa sun nicaieri

- - - Updated - - -

Originally posted by ibiza View Post
          Se deschid si canalele HD in oscam ?
          da se deschid canalele hd in oscam

Comment

Nu ai nevoie de nici un abonament, eu am cumparat ultimul card tnt sat acu vreun an si ceva cu 15 euro direct de la ei de pe site cu tot cu transport.
            Din cate vad si acu e la acelasi pret.
            Comanda se face aici https://secure.tntsat.tv/deja-equipe...te-tnt-sat.htm , singura chestie e ca trebuie pus un cod postal de Franta in rest adresa o pui de Romania si dupa aproximativ 2 saptamani te trezesti cu cardul in cutia postala.

Comment

Originally posted by ovidiumarius View Post
              Nu ai nevoie de nici un abonament, eu am cumparat ultimul card tnt sat acu vreun an si ceva cu 15 euro direct de la ei de pe site cu tot cu transport.
              Din cate vad si acu e la acelasi pret.
              Comanda se face aici https://secure.tntsat.tv/deja-equipe...te-tnt-sat.htm , singura chestie e ca trebuie pus un cod postal de Franta in rest adresa o pui de Romania si dupa aproximativ 2 saptamani te trezesti cu cardul in cutia postala.

Salut,

Am comandat si eu acum..sa vedem daca ajunge.
              Va anunt.

P.S.

Imi trimite si mie cineva cheile de care am nevoie in Oscam.
              Multumesc

Comment

Originally posted by robi22 View Post
                Salut,

Am comandat si eu acum..sa vedem daca ajunge.
                Va anunt.

P.S.

Imi trimite si mie cineva cheile de care am nevoie in Oscam.
                Multumesc
                Ai cheile in PM!

Comment

Confirm si eu, am card de pe 28 dec 2015, valabil 4 ani, merge cu oscam si cccam, mi l-a comandat telefonic cineva din FR si apoi trimis in RO..
                  merg inclusiv canalele HD cu cccam230 si oscam doar.., cele sd merg si cu 213..

singurele care nu merg sunt FR4 HD & D17 HD, dar nu merg la nimeni..
                  VU+Zero4K, Samsung ue40D7000,ue37D5700, Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -5W , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Comment

Pentru cine dorește de pe ebay sunt la 28 de euro, totul inclus.

Comment

Salut
                      am dat si eu o comanda pe siteul TNT asa cum a zis ovidiumarius ..... acum sa vedem daca ajunge si acasa ........ am dat un cod postal aiurea de franta .......dar vad ca au cerut si un numar de telefon .......tot asa l-am dat aiurea ........sa vedem daca ajunge !

Romeo
                      bucuresti, 0.9 m.

Comment

sa ne anuntati daca primiti comenzile?

Comment

Originally posted by romeo View Post
                          Salut
                          am dat si eu o comanda pe siteul TNT asa cum a zis ovidiumarius ..... acum sa vedem daca ajunge si acasa ........ am dat un cod postal aiurea de franta .......dar vad ca au cerut si un numar de telefon .......tot asa l-am dat aiurea ........sa vedem daca ajunge !

Romeo
                          O sa-l gasesti in cutia postala peste vreo 2 saptamani.

Comment

lamuriti-ma si pe mine ce e de vazut in pachetul ala ? din ce vad is multe care is FTA
                            se transmite ceva sport ?
                            EVO Slim OpenATV 6.0
                            1.8m Prime focus
                            LNC Inverto Ultra Black

Comment

Originally posted by Phenom View Post
                              lamuriti-ma si pe mine ce e de vazut in pachetul ala ? din ce vad is multe care is FTA
                              se transmite ceva sport ?
                              Nimic interesant, e bun sa-l pui la "bataie" si sa-ti completezi colectia de pachete
                              baFTA
                              un server cāteva receivere si ceva pasiune...

Comment

Working...
                              X