Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

4K

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

De astazi am constatat o modificarea a programului zilnic pe RAI 4k: de ex. la aceasta ora este Telegiornale. Practic este acelasi program ca pe RAI1, inclusiv publicitatea.
    Din pacate pe epg nu figureaza inca nimic.
    Si o intrebare: si-a achizitionat vreun coleg noul card negru Tivusat 4k? Multumesc si La multi ani!

Comment

Am ramas surprins astazi Skysport UHD (astra 19° 11797H)se deschide dar cu intreruperi

Comment

Originally posted by Sonovi View Post
        Am ramas surprins astazi Skysport UHD (astra 19° 11797H)se deschide dar cu intreruperi
        mai deschide sau s-a plictisit?te intreb pentru ca am montura h-h de mana cu patent si fata intoarsa spre televizor...

Comment

Nu m-ai deschide

Comment

Am cumparat si activat un modul Ci 4k pt tivu sat modelul cu card negru uhd !Mutant 4k il recunoaste dar apare un mesaj ca nu este "compatibil " si nu arata nici informati de pe card !In televizorul Samsung 4k 8500 a fost recunoscut imediat ,activarea ,a fost facuta in 30 de minute iar toate programele promise la functionare cu noul card UHD din pachetul TIVU SAT inclusiv cele 4k functioneaza ireprosabil !In Mutant 4k am ultima imagine PLI 7.2 din februarie 2020 !Poate pe viitor cu noi imagini o sa mearga si in Mutant 4k ,

Comment

Intre timp am achizitionat si eu tivusat 4k cam+ card. Confirm, functioneaza perfect pe vu+ultimo 4k cu bh 3.0.9. Ramane de vazut daca vom putea viziona cu el, in iunie, meciurile campionatului European de football pe Rai4k.
              johnsaxon likes this.

Comment

De unde ai luat cardul?

Trimis de pe al meu Redmi Note 3 folosind Tapatalk

Comment

Originally posted by kamara View Post
                  De unde ai luat cardul?

Trimis de pe al meu Redmi Note 3 folosind Tapatalk
                  Magazinul Unieuro Complex comercial Euroma 2 Roma pret 110 €card negru Tivusat plus modul CI Uhd!
                  gladix likes this.

Comment

Pe www.receptoare.ro, 560 lei modul-cam-cu-smartcard-tivusat-4k-ultra-hd-italia aici.
                    johnsaxon likes this.

Comment

Merge in share cardul TivuSat , să deschidă toate canalele 4K din pachet?
                      Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
                      Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

Cu acest card, sigur merge si RAI 4K?Ce termen de valabilitate are?Multumesc, Feri

Comment

Sistemul cam+card tivusat 4k decripteaza toate canalele 4k si HD existente in oferta operatorului italian, deci inclusiv rai4k.
                          Termen de valabilitate nelimitat sau pana operatorul schimba sistemul de criptare, etc, etc.

Comment

Originally posted by edinsorin View Post
                            Sistemul cam+card tivusat 4k decripteaza toate canalele 4k si HD existente in oferta operatorului italian, deci inclusiv rai4k.
                            Termen de valabilitate nelimitat sau pana operatorul schimba sistemul de criptare, etc, etc.
                            Multumesc!Am fost eu neatent, la receptoare.ro, primadata a aparut vechiul card Tivusat, tot 560 de lei, acolo nu scria de 4k, mai jos am vazut cele, pe care deschide si 4K!

Comment

Originally posted by edinsorin View Post
                              Oare, cu un televizor Samsung 7192, functioneaza acest cam Tivusat?(bineinteles, ca are intrare SAT)

Comment

Daca tv ul tau este certificat CI+ 1.3 poti decoda toate canalele HD si 4K. Ramane de vazut ce se va intampla pe perioada campionatului European cu meciurile transmise pe rai4k. Nu uita faptul ca, cardul trebuie activat.
                                Last edited by edinsorin; 4 March 2020, 19:31.

Comment

Working...
                                X