Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

4K

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 3 (0 members and 3 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Trebuie sa adaugi tu respectiva configurare, numai pentru canalul respectiv.
    DM 8000 HD, DM 920 UHD, Emme Esse 125, Tricolor, Focus, OSCAM, TBS 5590, TBS 5520 SE, TBS 5927.

Comment

Bun ,dar unde adaug, ce pasii urmez ..

Comment

Originally posted by marianvu View Post
        Am intrat in oscam apoi config dar nu gasesc ,,disablecrccws_only_for,,...
        Cu ce ai intrat ? Unde ai intrat ? In fisier sau in webif ?
        Daca esti in fisier adaugi manual toata linia scrisa de colegul mai sus. Daca esti in webif ai acolo in config exact asta "disablecw...." si in dreptunghiul ala din dreapta scrii manual caidul cardului aluia...1884:000000. E mult mai usor sa citesti un pic despre oscam si sa ti-l configurezi singur, decat sa ti-l configureze cineva si in caz de nevoie sa fii pe dinafara....total !
        Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

Comment

Daca ai putina vointa poti sa inveti nimeni nu sa nascut invatat dar prima data cauta cu google {oscam pentru incepatori}
          Sint citeva tutoriale facute de romani din care poti invata multe {cel facut de piccolo08 cred eu ca este foarte bun}
          rock5 likes this.

Comment

Multumesc tuturor pentru ajutor ! Nu am timp de oscam in prag de sarbatori .Mi-am zis ca e simplu sa gasesc unde sa pun acea setare dupa ce am intrat in interfata oscam am dat pe config dar de aici pauza..

Comment

Am intrat in oscam apoi config dar nu gasesc ,,disablecrccws_only_for,,...
              uite unde este in browser(are altfel denumirea)Skip CWs checksum test only for: ...este facut semn cu sageata rosie

dupa salvare si restart oscam, fisierele care te intereseaza din oscam config arata asa :

disablecrccws_only_for = 0500:50F000;09C4:000000;098C:000000;098D:000000;18 84:000000

pic sharing
              Last edited by coconut; 23 December 2019, 21:46.
              Militianu and delsat like this.
              OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Comment

Multumesc tuturor pentru ajutor ! Nu am timp de oscam in prag de sarbatori .Mi-am zis ca e simplu sa gasesc unde sa pun acea setare dupa ce am intrat in interfata oscam am dat pe config dar de aici pauza..
                Salut, daca esti in webifo mergi la files acolo ai oscan.conf, clic pe el, ai global si ce setari ai tu in global, ultima linie pui disablecrccws_only_for = 1884:000000, dai save si restart oscam .

Vu+Duo2,VU+ZERO4K

Comment

Multumesc frumos coconut si alex07 ...si ceilalti puteau da din casa acest lucru ,, in browser(are altfel denumirea)Skip CWs checksum,, . o sa Óncerc sa vad daca merge c+ unde mai tansmit fotbal 4k .
                  drgroza likes this.

Comment

Aceleasi sarbatori le avem si noi ! La fel de ocupati suntem. Si totusi citim. Altfel n-am fi raspuns.
                    Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k, Samsung UE49MU6452, Samsung QE55Q82RATXXH

Comment

Sarbatori Fericite,

Presupun ca nu este suficient sa fie adaugat 1884:000000 la disablecrccws_only_for. Din cate inteleg cu acest setup acest id o sa fie ingnorat. Mai trebuie adaugat ceva pe oscam.dvbapi?
                      Sau conteaza si versiunea? La mine pe 11571 nimic. Din ce vad pe oscam.log tot pe 1884:0000000 incearca:

...(ecm) dvbapiau (P: 1884:000000:1170:0C8D:0000: #ECM_L:8F #CW=00000000000000000000000000000000 HOP:01): not found (1 ms) ....

Mersi

Comment

Scuze, da, probabil functioneaza cum scrie mai sus. La mine nu are cum sa se intample ceva "magic" pentru ca nu am de unde, "not found" de fapt spune care este problema la mine. O sa verific mai tarziu cand o sa am un peer unde e ok.

Comment

Nu va mai obositi degeaba a pierde timpul..... NU merge!
                          ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Time is an illusion !

Comment

Canal+ 4k UHD Polonia merge foarte bine.
                              La mine am adaugat ca in imaginea de mai jos, dar merge bine si adaugata la fiecare linie, fara modificarea respectiva nu deschide. disablecrccws_only_for = 1884:000000

Am pus si un log.oscam, si o imagine ca deschide, dar imaginea webinfo nu vrea sa faca captura la toata informatia, probabil imaginea fiind 4k nu merge s-au poate stie cineva alta metoda. Daca gasesc cumva o sa postez o imagine completa.

Deci e testat si e ok. Succesuri.
                              pessat1995 likes this.
                              DM 8000 HD, DM 920 UHD, Emme Esse 125, Tricolor, Focus, OSCAM, TBS 5590, TBS 5520 SE, TBS 5927.

Comment

corect ! ! ! reVerificat ...Merge Thnx! 4 replay

Last edited by Sommersby; 31 December 2019, 09:51. Reason: eram pe alt C+
                                ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Working...
                                X