Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Ajutor deblocare cont dyndns

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Ajutor deblocare cont dyndns

va rog ajutati-ma cum sa fac si unde sa intru sa-mi deblocheze contul la dyndns

Cum s-a blocat ?
    Eu am primit de la ei instiintare ca daca nu il accesez cel putin o data pe luna, mi-l blocheaza.

Comment

Cu o saptamana inainte sa se implineasca o luna ei trimit mail de instiintare, pt a confirma ca contul este inca activ, trebuie doar o logare la ei pe site.
      ClearOS 5.2 Server, 2x Vu+
      offset 1,25m, parabola 1,50m, Focus Sat Full

Comment

Din cauza penelor de curent repetate

Comment

Auci...pt asta trebuie sa trimiti email convingator (oricum trebuie sa le trimiti ceva)si daca merge sa setezi updater-ul la minim 20 min parca-sa nu se mai intample.

Comment

deci sa inteleg ca nu mai pot face nimic decat alt cont la no-ip

Comment

Originally posted by mihaimitocaru View Post
              va rog ajutati-ma cum sa fac si unde sa intru sa-mi deblocheze contul la dyndns
              Nu şti engleză sau care este problema?
              Ca să-ţi deblochezi contul dynDNS trebuie să intri īn contul tău account.dyn.com
              Contul se blochează īn urma actualizărilor prea dese. Cred că ai setările de update făcute greşit.
              Verifică-ţi setările de update şi după ce le rezolvi intră īn cont şi de acolo poţi debloca (nu pot să-ţi dau fix pe ce să apeşi deoarece nu am contul blocat ca să văd cum arată interfaţa unui cont blocat).

Comment

si care sint setärile corecte la Updater

Comment

Regula generală este să facă update doar cānd se schimbă iP-ul.
                  Dacă faci cereri multiple de update şi iP-ul nu sa schimbat atunci ţi se blochează contul pānă reuşeşti să-ţi configurezi clientul de update.

Există foarte multe aplicaţii care fac update la dynDNS aşa că setările diferă de la una la alta. E recomandat să foloseşti un client simplu, fără prea multe opţiuni de configurare. De regulă toate routerele vin cu un astfel de client.

Exemplu Router EDiMAX:

Exemplu inadyn pe DM500:

Mulţi fac greşeală să-şi configureze clientul de update şi pe router şi pe Dream (sau pe toate Dreamurile din casă) şi astfel se ajunge la cereri multiple de update pentru acelaşi iP.

Oricum, un cont blocat nu este o tragedie. Se intră īn cont şi se apasă linkul de UNBLOCK.

Comment

Originally posted by mac000934 View Post
                    Regula generală este să facă update doar cānd se schimbă iP-ul.
                    Dacă faci cereri multiple de update şi iP-ul nu sa schimbat atunci ţi se blochează contul pānă reuşeşti să-ţi configurezi clientul de update.

Există foarte multe aplicaţii care fac update la dynDNS aşa că setările diferă de la una la alta. E recomandat să foloseşti un client simplu, fără prea multe opţiuni de configurare. De regulă toate routerele vin cu un astfel de client.

Exemplu Router EDiMAX:
                    http://i.imgur.com/iCwMpFf.jpg

Exemplu inadyn pe DM500:
                    http://i.imgur.com/C41T07m.jpg

Mulţi fac greşeală să-şi configureze clientul de update şi pe router şi pe Dream (sau pe toate Dreamurile din casă) şi astfel se ajunge la cereri multiple de update pentru acelaşi iP.

Oricum, un cont blocat nu este o tragedie. Se intră īn cont şi se apasă linkul de UNBLOCK.
                    am cautat si nu am gasit nimic de deblocare cont

Comment

posibil sa nu fie buton , le trimiti un mail mieros cu scuze si rugaminti pt deblocare

Comment

Vezi ca in afara de contul blocat, mai ai unul, poate nu ti l-ai configurat inca.

In plus, in cazul unui cont blocat ptimesti instructiuni clare pe mail.

Detalii :
                        http://www.dyncommunity.com/question...n-or-link.html

Mai mult, daca ii intrebi in mail, iti vor spune care e device-ul ce a cauzat blocarea contului...
                        Citesti aici :
                        http://forum.dyndnscommunity.com/for...hp?f=10&t=2819

Comment

Working...
                        X