Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Ce merge si ce nu merge in share....

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 5 (0 members and 5 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by parpaneata View Post
    Cum va mananca pe voi in cur ! Si pe @gipe si pe coconut. Asa as da afara cu voi daca as fi admin....
    care e problema ta?

Sommersby likes this.
    OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Comment

nu fiti rai , macar acum in vremuri mai grele ! daca s-ar putea explica as face-o dar e mai complicat si aici nu e vorba doar de configuratie ! ! !

No comment
      gipe likes this.
      ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Eu in locul vostru as sterge aceste poze.
        Aviz, moderatorilor, nu ca sunt eu cineva, dar si asa e de jale cu virusul. Ar fi pacat sa dati cu subsemnatul pe la mititica si sa va infecteze vreunul pe acolo.
        Poate unul are vreun sky de, sau sky uk si ar ramane foarte suparat asa daca peste noapte cardul v-a primi un EMM de "adio". Poate ca ati uitat cum a rezolvat sky it. Tot asa cam cand a postat cate un plavan ca gipe, ca merge aia si aia, au bombardat cu emm si distrus tot cs-ul.
        Dati-i ban lu ala si out din forum.
        Suntem impotriva celor care publica piraterii.
        bercu giuliano, vuplus and 2 others like this.
        BE HAPPY AND MAKE HAPPY

Comment

ce aveti tineti pentru voi,azi e un sfat
          LUCIAN and picollo08 like this.
          1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k

Comment

Lipseam cam de demult de pe forum, si am vazut agitatie mare.
            ;gladix ; are dreptate , sa iti vezi de treaba.

PS:
            Daoar covidu' in carduri , nu va mai linisteste nimeni.

Comment

Degeaba merg daca doar un grup restrans are acces.Inteleg temerile dezvaluirilor pentru a nu pune in pericol hobby-ul..sau diverse persoane.Dar macar sa nu-l mai numim cardsharing ci card concealing.Sau cei care au acces la "fructul interzis"macar sa nu mai posteze daca stiu ca nu pot da explicatii.Sa tina pentru ei macar.Ca se creeaza flame-uri inutile si se agita spiritele.Recunosc ca si eu m-am entuziasmat cand am auzit de zaharos.Apoi a urmat dezamagirea cand am vazut discutiile ulterioare.E ca si cand ar aparea unul care zice ca a gasit tratamentul pentru Coronavirus dar nu poate sa-l divulge. Sanatate sa fie.
              sole1 likes this.
              Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Comment

Isterie inutila.De ce? Te uiti la 4 programe deodata? Nu.Apoi ce aduce in plus 39E in afara de programul de sport al lor? Nimic.Oricum pe alti sateliti gasim sport si free transmise. Restul de programe le regasim bine mersii pe 0,8W legal cu o carteluta platita.Cu o antena si un motor HH ai acces la mai multe si interesante programe exotice fara batai de cap.
                Dar nu neg ca exista si pasiunea la unii de a cerceta mai adanc...Si daca a mers,asta e.Nimic nou sub soare,unele portite apar,altele dispar si tot asa.

Bafta si multumiti-va cu ce aveti ca e cel mai important!
                scrombi and isr2002 like this.

Comment

Originally posted by becalu
                  merge in cs si csat hd, total tv , max full, cosmote , nova , osn ,dsmart ....
                  Eu pun pariu ca stiu cine esti si/sau cu cine te insotesti adica ( valy, johnny de la videle, timmy , edani, olymanta, septy, sateros, nelucu2008 s.a.m.d ) . Daca cumva ai uitat ,sateros, a dat cu subsemnatul pentru ca pirata sly italia si cred ca cei batrani de aici isi aduc aminte de el . Poate ca doresti tu sau unul din cei de mai sus sa aveti acasa surprize.
                  Data viitoare pun numele complet , adresa si numar de telefon.
                  Suntem aici si persoane care nu ne intereseaza nimic din ce face-ti voi. Suntem din pasiune si nu pentru altceva. Noi am construit reciver analog acum 30+ ani , am construit antene si am montat actuatoare ( banui ca habar nu ai cu ce se mananca asa ceva ) noi am glumit impreuna, ne-am distrat impreuna, am strans prietenii impreuna si nu ne-am gandit niciodata de a trage foloase materiale de aici. Pentru noi a fost, este si va ramane pasiune.
                  Tine ce ai pentru tine si nu te mai umfla in pene, respecta ca sa fii respectat.
                  Tine minte "becalu", tu nu esti jiji fecaly, tu nu o sa scrii carti si nu o sa ai zile de munca,nu vei avea redusa o zi din pedeapsa, tu vei fi fetita preferata.
                  barghy, romero69 and 12 others like this.
                  BE HAPPY AND MAKE HAPPY

Comment

Pe 1w pachetul Canal Digital Nordic a primit codare NDS caid 093E si 0940 pe toate canalele! Defapt s-a facut fuziunea cu Viasat, noua platforma numindu-se Allente. Se pregateste inchiderea robinetului si aici oare? Daca vor renunta la conax in viitorul apropiat?
                    catalin_radio likes this.
                    DM 920, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Comment

Cică vor rămāne pe conax după fuziune, așa am citit de la un amic care lucrează pentru CDN .
                      La voi mai deschide pachetul bulgăresc la 1.9 vest ?
                      Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
                      Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

Nu se mai deschid bulgarosii de vreo saptamana si ceva.
                        Edision Mio 4k plus, Vu+ Zero 4k

Comment

la mine merge.
                          SHALOM

Comment

Si la mine merg.
                            Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Comment

Pentru bulgari trebuie adăugat īn dvbapi o prioritate:
                              P: 4aee
                              M: 5581:000000 4aee:000000
                              daww65 and s_e_n_z_o like this.
                              Oradea: 1.2M Fe Off, 0.3dB Digital Gold, H-H Moteck SG-2100A, SS2 2.8A, SRT Digibox.
                              75 E - 43 V

Comment

Originally posted by amic View Post
                                Pentru bulgari trebuie adăugat īn dvbapi o prioritate:
                                P: 4aee
                                M: 5581:000000 4aee:000000
                                Unde anume?

VU+SOLO 4K , Prime focus 1.80m,offset 1.30m Terfin,offset 1.00m no-name
                                Multifeed 28.2E,19.2E,16E,13E,9E,4,9E,1W,30W DiSEqC Multimode Switch 8in+1 EMP - Centauri

Comment

Working...
                                X