Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

52.5E - Al Yah 1

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Buna,
    Daca vreun coleg campeaza la aceasta pozitie il rog sa confirme daca pe canalul Net Tv Hd apare o mascota cu sigla openpli din cand in cand.La mine apare aceasta situatie nostima pe amiko alien mini si open pli taapat.
    Cu bine!
    Bistrița-Năsăud
    Latitude
    : 47.2
    Longitude: 24.2
    -receptor golden interstar alpha x
    -antenă simetrică al petale 180 cm Terfin
    -lnb Pauxis c band 17 k
    -lnb IBU ku band 0,2 db

Comment

Care pozitie,53.0E-Express-AM6 sau 52.5E-Al Yah 1 si ce frecventa?

Domnilor moderatori,corectati titlul topicului fara a mai cere consimtamintul celui care l-a deschis!Este atit de evidenta greseala incit nici nu trebuia acceptat un astfel de topic.Am postat,totusi,pe acesta in speranta ca cineva cu drept la "buton" il va corecta odata si astfel am scapa de confuzia creata de cel care din neglijenta sau graba l-a deschis.
      Multumesc anticipat.

satelescu

Comment

52,5 est pe 12.054, H 27500 dar numai la filme apare acea situatie.
        Cu bine!
        Bistrița-Năsăud
        Latitude
        : 47.2
        Longitude: 24.2
        -receptor golden interstar alpha x
        -antenă simetrică al petale 180 cm Terfin
        -lnb Pauxis c band 17 k
        -lnb IBU ku band 0,2 db

Comment

Uite....daca apas pe ok dispare, un fel de screensaver.
          Am lasat mai mult pe postul respectiv si a aparut mascota, imaginea este openpli,cu dream elite imi baga postul respectiv la scanare, in lista radio.
          O sa mai incerc si cu alte imagini.

Comment

mascota apare cind se proceseaza video sau[si] audio un canal sau frecventa si este comuna la toate imaginile enigma,la unele mai mult la altele mai putin.uneori depinde si de skin[cazul imaginii peterpan oe 2,5 skin nativ care merge greu si comuta incet intre canale cu aparitia spinului pe ecran cca 3 secunde]
            la open pli la mine apare o alta anomalie ,frecvent imagine trece automat in sistem minitv,probabil un bug.
            1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k/2m circular dish/motorizet 0,85 gilbertini dish/redline ts 200hd....and more

Comment

cu openatv este ok

Comment

Hi @gladix,

Esti moderator,sper,la aceasta sectiune a forumului,dupa cum scrie in "fisa personala".Te rog corecteaza titlul topicului,cum am cerut mai sus.Ai tot dreptul sa faci asta indiferent ce iti va spune cel care l-a deschis,fiindca,mai trebuie sa insist,este o sursa de confuzie pentru cei interesati de pozitii si sateliti!Tu,care esti pasionat de receptii,ar trebui ca singur sa te sesizezi si sa elimini greseala.
                Nu stiu daca @Kroky e mai interesat de aceste aspecte,dar ma gindesc ca sint destui useri care cer sfatul pentru a se lamuri intr-o chestiune sau alta,si,ca sa vezi,chiar un astfel titlul de topic il orienteaza gresit pe forum!Chiar daca majoritatea dintre noi sintem amatori,totusi,forumul nostru,sper sau cel putin imi place sa cred,ca s-a mai profesionalizat putin in cei aproape 18 ani de la infiintare.De ce sa lasam ca greseala sa persiste si sa n-o corectam cind e prea evidenta!

satelescu

Comment

My scan @ 52.5E TV tuner shows RADIO channel:

But with Ariva 102E HD receiver:

Last edited by pit46; 12 March 2018, 14:28.

Comment

Screensaverul acela se poate scoate din setari.
                    Red Green: If life gives you lemons, throw 'em into a quart of vodka.

Comment

1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k/2m circular dish/motorizet 0,85 gilbertini dish/redline ts 200hd....and more

Comment

Pe DVB Dream nu apare nicio mascota pe imaginea respectiva.

satelescu

ps_Mersi @gladix c-ai rezolvat titlul acestui topic.

Comment

Mai prinde cineva, ceva, pe satelitul asta? Eu nu mai prind nimic.
                          Au modificat ceva in ultimul timp?

Comment

merge bine mersi. verifica satellites.xml[actualizeaza-l].dupa amiaza poate pun niste capturi de pe el

Comment

<br><br><br><br>

Comment

revenit cu imagini<br><br>

Comment

Working...
                                X