Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

activare tivu sat

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Da stiam asta.Multumesc oricum.

Comment

Nu-ti trebuie nici un Codice , cauta Generator de Codice , am activat eu ..
      DM-800 clona SIM201 bl84 , Cristor Atlas 100HD

Comment

Nu stiu cum ai reusit ca eu cand incerc sa generez unul asa la intamplare imi spune ca nu e valid iar fara nu reusesc.Daca ai timp si poti sa ma ajuti raman dator.

Comment

https://zip-codes.nonsolocap.it/codice-fiscale/ .. baga ce date vrei tu acolo dar sa le scrii undeva ca o sa-ti trebuiasca mai tarziu .. un nr de tel fictiv si cod postal valid .
          furduif likes this.
          DM-800 clona SIM201 bl84 , Cristor Atlas 100HD

Comment

Ultima data (decembrie 2019), cand am vrut sa activez (IP Ro) unui cetatean italian un smartcard de TivuSat cu CF luat de pe cardul sau de sanatate nu am reusit online. Dupa ce a sunat in call center si a dat toate datele s-a creat contul si activarea primului SC. Al doilea l-am activat online cu confirmare pe e-mail.
            Problema este că, dacă nimerești un Codice Fiscale care are deja activat cel puțin unul dintre cele 10 smartcard-uri alocate fiecarui CF, va trebui să confirmi activarea celui de al doilea printr-un link trimis pe e-mail-ul alocat contului, ceea ce nu vei putea face.
            Mai există varianta cardurilor activate online pana prin 2016, cand nu se cerea adresa de e-mail. Dacă dai peste unul dintrasta, te pune atunci sa adaugi o adresa de e-mail, iar asa vei putea controla deplin contul respectiv si sa te rogi ca proprietarul CF-ul sa nu aibă vreodată nevoie de servicii TivuSat Satelit.

Comment

Working...
            X