Feed digi sport

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Feed digi sport

Azi la ora 19 e meciul Dinamo-Pandurii la digi sport. Poate va fi receptionabil un feed necodat... Treceti aici rezultatele inclusiv antena + semnal/calitate.

Pentru cei ce detin un receptor de satelit exista varianta tehnica de a receptiona meciurile din liga 1 fara a avea abonament.
    Feedurile sunt legatura dintre carul de reportaj aflat la stadion si studiourile televiziunilor. Ele nu au caracter permanent si uneori pot fi criptate. Transmisiunile nu contin pachetul grafic al postului, pauzele publicitare si de cele mai multe ori aveti ocazia de a vedea in direct ce se intampla in pauza dintre reprize.

Va prezentam mai jos detaliile tehnice pentru receptionarea feedurilor ce transmit in direct meciurile din liga 1.DigiSport :

Satelit : Intelsat 10-02 (0.8W)
    Frecventa : 12513
    Polaritate : Verticala
    Symbol Rate : 5200
    FEC : auto
    Transmisiune : MPEG-2 4:2:0 (PAL)

DigiSport HD:

Symbol Rate : 6650
    FEC : 5/6
    Transmisiune : 8PSK DVB-S2

Antena 1 si GSP TV

Satelit : Eurobird 3 (33E)
    Frecventa : 12685
    Symbol Rate : 5555

antena 1.20 dar pentru ploaie nu pt vreme buna,merge si cu 90cm foarte bine,locatia sub avatar
    semnal 100%,e bine daca ai receiver hd ca le prinzi pe ambele frecvente atunci.bafta
    Last edited by samuell; 13 August 2011, 17:11.
    FORZZA MILAN-FORZZA ARMATA ULTRA-FORZZA LUPII GALBENII.......FUCK THE SYSTEM

Comment

Asta e harta acoperiri satelitului Intelsat- beam3
      Conform celor de la LyngSat frecventa trecuta de samuell apartine de DigiTv si e trecuta ca feeds

Acoperirea Antena & GspTv - Eurobird 3 - spot c

Last edited by STARTREK1; 13 August 2011, 18:02.
      Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!
      I.L. Caragiale - O scrisoare pierdută

Comment

iti multumesc

Originally posted by samuell View Post
        Pentru cei ce detin un receptor de satelit exista varianta tehnica de a receptiona meciurile din liga 1 fara a avea abonament.
        Feedurile sunt legatura dintre carul de reportaj aflat la stadion si studiourile televiziunilor. Ele nu au caracter permanent si uneori pot fi criptate. Transmisiunile nu contin pachetul grafic al postului, pauzele publicitare si de cele mai multe ori aveti ocazia de a vedea in direct ce se intampla in pauza dintre reprize.

Va prezentam mai jos detaliile tehnice pentru receptionarea feedurilor ce transmit in direct meciurile din liga 1.DigiSport :

Symbol Rate : 5200

DigiSport HD:

Symbol Rate : 6650
        FEC : 5/6
        Transmisiune : 8PSK DVB-S2

Antena 1 si GSP TV

Satelit : Eurobird 3 (33E)
        Frecventa : 12685
        Symbol Rate : 5555

antena 1.20 dar pentru ploaie nu pt vreme buna,merge si cu 90cm foarte bine,locatia sub avatar
        semnal 100%,e bine daca ai receiver hd ca le prinzi pe ambele frecvente atunci.bafta
        meriti o lada de bere
        dar mai o intrebare cand sunt derbyuri de multe ori sunt criptate ?
        iar la dolce sport sti cumva unde s-ar gasi ?

Comment

pina acum nimic campionatul trecut mai dadeau derbyuri cel putin ultimul meci pt campionat otelu-timisoara a fost pe frecventa de hd.pentru 39e ati recomand sa dai o scanare chiar in timpul meciului.si un link pt cei interesati de feed foarte bun http://forum.dxtv.de/wbb/index.php
          Last edited by samuell; 14 August 2011, 06:09.

Comment

Ieri m-am luat cu spritzul si nu am mai mutat antena pe 1W sa vad meciul cu Dinamo...confirma cineva receptia de ieri cu SNR/AGC ?
            In schimb m-am uitat la Lucescu Sr in campionatul Ucrainei pe 16E. Fain meci, jucatori de clasa, stadion plin de zeci de mii de oameni, ce mai, parca vezi un meci de liga campionilor...e o placere, si asta in fosta URSS! Cel putin golul 2 pe contraatac nu l-am mai vazut pe la noi in campionat de pe vremea lui Mateut !
            SNR/AGC 55 cu 52 pe antena de 0,8m.
            Feed-ul de dolce l-a gasit cineva ?

Comment

Originally posted by gen70 View Post
              Ieri m-am luat cu spritzul si nu am mai mutat antena pe 1W sa vad meciul cu Dinamo...confirma cineva receptia de ieri cu SNR/AGC ?
              In schimb m-am uitat la Lucescu Sr in campionatul Ucrainei pe 16E. Fain meci, jucatori de clasa, stadion plin de zeci de mii de oameni, ce mai, parca vezi un meci de liga campionilor...e o placere, si asta in fosta URSS! Cel putin golul 2 pe contraatac nu l-am mai vazut pe la noi in campionat de pe vremea lui Mateut !
              SNR/AGC 55 cu 52 pe antena de 0,8m.
              Feed-ul de dolce l-a gasit cineva ?
              is curios daca azi si maine baga la feed meciurile de pe digi.
              dar aceste feeduri apartin cumva de digi sport observ , dar totusi vad ca nu apare sigla.

iar daca dai aiceea : http://www.telefootball.com/
              observ ca iti arata meciurile pe ziua de azi , ca si cum sa sti din timp pe ce polaritate si frecventa o sa fie , dar de unde poti sa iti dai seama daca nu cumva o sa fie codat ? ca vad ca la steaua azi apare : Nagravision 3 ( aia inseamna ca o fi necodat 100% )?

vad ca toate de azi ma refer la otelul si steaua si barcelona ce vor fi pe digi toate vor fi la fel ( s-au se mai poate schimba frecventa ) ?:

Digi Sport 1 (rom)Nagravision 3 Intelsat 10-02 and Thor 3/5/6 - 1.0W FR:11900 POL H SR 2800 FEC 5/6

Digi Sport 1 (rom)Nagravision 3 Intelsat 10-02 and Thor 3/5/6 - 1.0W FR:12607 POL H SR 27500 FEC 3/4

Last edited by bibart; 14 August 2011, 08:31.

Comment

@bibart.......ce ai vazut tu acolo sant frecventele codate sint doua frecvente digi sport1 cel cu 28000 e fostului gsp,urmareste postul meu de mai sus al 2-lea baga ce am scris acolosi o sa ai sansa sa vezi mai ales daca ai receptor hd.despre meciul real-barca nici o sansa pe feed de digi sal vezi.daca vrei sal vezi free kanal d-42e,sport1 19e totusi apare ceva interesant Satelit : INTELSAT12 @45est
                Frecventa : 11587 V 3400
                Categorie : SPORT
                Transmis in : 4:2:0
                Info : ROU-015
                Activ tp :acum 19:00 , 13.08.11
                Obs : new feed Digi Sport

Satelit : INTELSAT12 @45est
                Frecventa : 11675 V 4400
                Categorie : REPORTAJ
                Info : ESS-1
                Activ tp :acum 18:33 , 06.08.11
                Obs : new feed DOLCE SPORT
                Last edited by samuell; 14 August 2011, 08:58.

Comment

@bibart.......ce ai vazut tu acolo sant frecventele codate sint doua frecvente digi sport1 cel cu 28000 e fostului gsp,urmareste postul meu de mai sus al 2-lea baga ce am scris acolosi o sa ai sansa sa vezi mai ales daca ai receptor hd.despre meciul real-barca nici o sansa pe feed de digi sal vezi.daca vrei sal vezi free kanal d-42e,sport1 19e totusi apare ceva interesant Satelit : INTELSAT12 @45est
                  Frecventa : 11587 V 3400
                  Categorie : SPORT
                  Info : ROU-015
                  Activ tp :acum 19:00 , 13.08.11
                  Obs : new feed Digi Sport

Satelit : INTELSAT12 @45est
                  Frecventa : 11675 V 4400
                  Categorie : REPORTAJ
                  Info : ESS-1
                  Activ tp :acum 18:33 , 06.08.11
                  Obs : new feed DOLCE SPORT
                  ok ms de raspuns , o sa urmaresc eu azi sa vad daca apare de curiozitate .
                  iar dolce feedul tot timpul o sa il aiba aicea : INTELSAT12 @45est sau se mai poate schimba si satelitul ?
                  Last edited by bibart; 14 August 2011, 10:06.

Comment

cam acolo ramane nu este exclus nici 39e.

Comment

feed

un feed pt Ceahlaul Piatra Neamt vs Otelul Galati ?

Comment

intrebare

cam acolo ramane nu este exclus nici 39e.
                        otelul a mers sa il vad dar steaua vad ca nu mai merge ca ii :MPEG-4 aia ce inseamna ca ii codat sau ca imi trebuie receiver hd ?

Comment

Originally posted by b01spider View Post
                          un feed pt Ceahlaul Piatra Neamt vs Otelul Galati ?
                          aicea apar tot timpul :
                          http://www.telefootball.com/feedlist.php

Comment

Originally posted by bibart View Post
                            otelul a mers sa il vad dar steaua vad ca nu mai merge ca ii :MPEG-4 aia ce inseamna ca ii codat sau ca imi trebuie receiver hd ?
                            MPEG-4 inseamna HD, MPEG-2 inseamna SD.

Feed-ul de la digi nu mai e codat din returul campionatului trecut.

Comment

Originally posted by ovidiumarius View Post
                              MPEG-4 inseamna HD, MPEG-2 inseamna SD.

Feed-ul de la digi nu mai e codat din returul campionatului trecut.
                              ok ms de sfat

Comment

Working...
                              X