Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Cine Film - 7 grade est

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by vuplus View Post
    Nord desigur ca, doar nu in sud la bulgari...poti incerca un multifeed cu cea de pe 1W
    Hehe, de ce normal in N? se poate si in S
    Sa prind un moment bun sa ma intind peste balcon.\
    Multumesc!

L.E. nu stiu ce ai vrut sa arati cu link-ul, La mine duce la pagina generala de pe forum

Comment

Originally posted by tdy_sat View Post

Hehe, de ce normal in N? se poate si in S
      Sa prind un moment bun sa ma intind peste balcon.\
      Multumesc!

L.E. nu stiu ce ai vrut sa arati cu link-ul, La mine duce la pagina generala de pe forum
      Vroiam sa arat antena,se pare ca forumul nu redirectioneaza corect link-urile interne,despre aceasta antena este vorba,bine in poze este pozitionata pe 30W:

VU+SOLO 4K , Prime focus 1.80m,offset 1.30m Terfin,offset 1.00m no-name
      Multifeed 28.2E,19.2E,16E,13E,9E,4,9E,1W,30W DiSEqC Multimode Switch 8in+1 EMP - Centauri

Comment

Originally posted by gladix View Post
        pai ma sint canale pe 46.1 est si 52 est unde poti vedea filme"furate"
        Intrucat imi da cu rest montarea unei antene pe partea sud-vestica a balconului as incerca sa pun una pe 46E sau 52E. Recunosc ca aici nu prea am ajuns niciodata si ma intereseaza de ce semnal beneficiem la aceste pozitii. Mai exact cu ce dimensiune de antena intra in Bucuresti.
        Am incercat ieri toata ziua sa pun in secundar pe antena de 1,2M de pe 1W si nu vrea sub nicio forma sa intre 11304, H; cu alte cuvinte, intra TP de pe polaritate V si nu cele de pe H, adica imi intra TRT World HD si alte beInsport si altele de filme de pe DigitaPlatforma, care sunt codate si nu ma intereseaza.
        Daca o duc pe cea de 1,2 pe 7E, 11304,H imi intra cu semnal de aproape 70%, numai ca pe asta o am pt 1W si nu pot sa stric configuratia actuala.
        Asadar, am rugamintea sa imi spuneti, cei care ati incercat 46,1E si 52E, ce antena imi trebuie, ca sa stiu daca ma apuc sa caut un suport. Antena disponibila am una de 0,9 gen cea de AKTA. Nici aici nu este o pozitie foarte grozava (ca si acces de la geamul balconului) dar o antena de 0,9-1M, ar merge.
        Va multumesc!
        Last edited by tdy_sat; 1 December 2019, 21:55.

Comment

Originally posted by gladix View Post
          pai ma sint canale pe 46.1 est si 52 est unde poti vedea filme"furate"
          Poti sa imi dai si mie, te rog, coordonatele de pe AzerSpace 46.1E si de epe TurkmenAlem/MonacoSat 52 E?
          Pe kingofsat si flysat nu se pomeneste nimic de aceste canale.
          Multumesc!

Comment

pai pe sateliti aia sint alte canale ce dau filme noi,nu neaparat cele doua de pe 7 est/arb movie,movie + ava family ..sa,sau canalele din georgia si azerbajan[pe vremuri adjara tv era top dar s-au cumintit de ceva vreme]
            1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k

Comment

Okay, am inteles. Eu am citit ce s-a publicat la topicul inceput de romeo, si anume am aflat de existenta lui Cinefilm HD pe 7E dar cand spui ca mai sunt si pe 46 si pe 52 si-i mai dai si-o tupa-n cap saracului romeo ca a publicat, cred ca e deja prea mult. Eu zic sa ne folosim de o informatie concreta si utila. Si asa "sursele" se imputineaza si, prin urmare, sa "exploatam" la maximum" ce mai e pe unde mai e.
              Numai bine!

Comment

tdy_sat
                Pe 52 E era Ifilm varianta lui CineFim de pe 7E dar a fost scos,in continuare pe CineFilm HD 7E, filme noi productie 2019

BookSmart 2019

Multifeed 28.2E,19.2E,16E,13E,9E,4,9E,1W,30W DiSEqC Multimode Switch 8in+1 EMP - Centauri

Comment

Multumesc vuplus . Conteaza ceea ce acum poate fi receptionat. Restul e can-can
                  vuplus likes this.

Comment

acum pe 52 est
                    Militianu likes this.
                    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k

Comment

Acum pe 7E Fractured 2019

Comment

Eh, hai ca in cele din urma am reusit sa receptionez acest Eutelsat 7 grade E. Cu o antena de 0.90 cm no name, lnb IBU, am urmatoarele valori de semnal:
                        - 11304, H - 61-62% intensitate semnal si 82% Q - tunerul VU Zero si 53-54% intensitate cu 100% cu Sky Star HD --- TP-ul este pe Eutelsat 7B;
                        - 10887, V - 85% instensitate cu 100% Q- tunerul VU Zero. Din pacate nu am retinut cat am avut pe acest TP cu SS HD --- TP-ul este pe Eutelsat 7A.

Pe 11304, H am ceva variatii de semnal, motiv perntru care imi face unele macroblocuri dar ff rar. Sincer, momentan chiar nu ma deranjeaza mai ales ca nici nu stiu cat va tine FTA. Am sa vad, poate am sa pun o antena mai buna. Am vrut neaparat sa incerc cu asta si am reusit.

Comment

Felicitari,pui o antena de 1m si vei receptiona stabil!

Comment

Da, m-am gandit si la antena de 1M. Cat priveste diferentele de semnal intre 11304 si 11324, din ce imi da mie este cumva de cca 2%. Deci si pe H si pe V se receptioneaza la fel acest Cinefilm HD.
                            Vreau sa vad cam care e treaba cu acest canal; daca va fi in continuare FTA si daca chiar ruleaza filme bune. Am observat in aceste cateva zile ca se cam repeta. Vreau sa vad daca au intr-adevar un content bun si diversificat.

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                            THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                            X