PCHOME.RO

Collapse

Mediaset Premium renunță la sistemul digital terestru........

Collapse
Your contribution will be used to pay for our hosting service.
Thank you for your considering contributing!
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Mediaset Premium renunță la sistemul digital terestru........

Din 1 iunie 2019, serviciile Mediaset Premium nu vor mai fi disponibile prin rețeaua de televiziune digitală terestră din Italiei, iar televiziunile vor fi disponibile ca serviciu OTT prin intermediul Infinity, o platformă de streaming online care a fost lansată în anul 2013.......

Nu suna prea bine. Poate ca nu incepand cu 1 iunie, dar asta inseamna ca vor disparea si multistreamurile lor de pe 5W?

Comment

De o luna de zile pentru o diversificare a contentului tv a,trecut la o recepție duală satelit / Iptv care îmi oferă acces la orice canal indiferent de locație .
      Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
      Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

Originally posted by Militianu View Post
        recepție duală satelit / Iptv care îmi oferă acces la orice canal indiferent de locație .
        Poti sa detaliezi partea de acces iptv te rog?
        Merci!

Comment

cred ca vroia sa spuna…..AM TRECUT.....

deci are si iptv…..deci poate sa plece aia linistiti
          Militianu likes this.
          GIGABLUE 800HD SE...GIGABLUE

Comment

Originally posted by xyzzyx View Post
            Poti sa detaliezi partea de acces iptv te rog?
            Merci!
            Indiferent că nu mai sunt pe satelit o să am în continuare acces la canalele Mediaset Premium prin sistemul Iptv .
            Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
            Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

Ma rog, topicul era despre serviciile Mediaset DTT si implicit downlinkurile cu multistream de pe 5W, eventual serviciul lor de streaming IP infinity. Multumesc pentru lamurire si felicitari ca tu receptionezi Mediaset Premium indiferent de locatie prin "servicii" iptv! Presupun ca la pachet cu multe alte servicii iptv. IPTV-ul nu e pentru mine, merci.

Nu sunt un fan al acestui provider dar e trist cand aflam ca o sa mai dispara servicii receptionabile cu o antena de satelit.

Din pacate se pare ca viitorul este al streaming-ului iptv de calitate indoielnica. Adio sunet ac3 si ac3+, adio imagine 4k si 8k, bun venit desenelor animate livrabile pe tv, mobil si tableta! E ca diferenta intre un disc de vinil si o copie mp3. Unul e referinta, celalalt e doar o copie.
              mariust5 likes this.

Comment

Inifinity nu se vede decat pe teritoriul Italiei…

in mare ai dreptate dar exista si IPTV de calitate….dar nu in serverele si la pretu ce le gasesti la boutique

iar decriptatea programelor acum se face la interes..pe banii si in cercuri restranse….ASTA E ….prob si din vina noastra...asteptand mereu mura in gura de la altii..

si cu iptv se putea face un lucru frumos….al comunitati noastre….unde am fi contribuit toti...insa doar ptr noi….hmm mai greu

poate ca exista...dar intre prietenii mai de catarama….

noi nu stim decat sa ne umilim unii pe altii….sa ne mistocarim….sa dovedim ca putem mai mult decat altii...sa ne amenintam..si tot asa…..ptr asta sant aceste forumuri...aceste asa zise comunitati..

asta e....fiecare se descurca cum stie si cum poate….

din punctul meu de vedere mai exista vreo 3 personae care mai fac ceva si incearca sa ajute….de mullte ori acesti useri sant blamati pe nedrept...in fine...

acum exista doar smecheri….mai noi….si chiar vechi….care incearca sau au incercat mereu….sa si scoata in evidenta avutia...smecheria….inteligenta si gramatica…

la asta se refera de multi ani acest hobby...aceasta comunitate…..deh...hai sa nu generalizam...prin alte parti inca MAI EXISTA CEVA....dar romanu cat de mult ar fi plecat el de acasa si oriunde ar fi....TOT ROMAN E

chiar daca pare asa mai oftopic...are un pic de legatura...oricum..plabg si imi pare rau dupa userii de acum 20 de ani...ptr vointa si proiectele de atunci...ptr initiative de atunci….etc.....

sper ca sa priceput ceva din inculta mea gramatica si limba romana

xyzzyx, Militianu and 2 others like this.
                GIGABLUE 800HD SE...GIGABLUE

Comment

Iooon in mare parte ai dreptate. Prima antena am instalat-o in 94, mi-a luat 2 saptamani. Am prins Kanal D din Turcia analogic cu pureci din aia mari. Apoi Astra cu cateva programe nemtesti.
                  Eram extrem de fericit. De decodari nici nu se punea problema, cred ca era deja Premiere. Apoi a venit era digitalului cu DM500, au aparut primele pachete romanesti pe satelit, era o veselie generala pe forumuri toata lumea fascinata de sharing chei, filme programe cu sutele. A fost perioada cea mai tare pentru pasionatii de satelit. Apoi HD-ul, mai intai la aia bogati apoi si la pulime.
                  Prin 2012 mi-am zis ca daca investesc intr-un Samsung full HD cu 3D si ecran cat peretele vreo 10 ani stau linistit. Antena e pe 5 sateliti, sharingul mergea bine, doar ca programele 3D erau putine si in plus aveam si cablu de la RCS unde canalele HD sunt mult mai multe. Apoi a inceput declinul pasiunii pentru sateliti. De ce sa te mai uiti la Sky cand ai aceleasi filme la aceiasi calitate pe programe romanesti? Asta e marea problema, pofta creste cand iti lipseste ceva cand nu-ti lipseste nimic dispare si interesul. Apoi a disparut 3D-ul si a aparut 4K cica. Bani am destui sa tin pasul cu tehnologia, intrebarea este la ce bun. Continui sa fac sharing desi fostii parteneri au renuntat, cica cu 100 de lei ai o linie stabila jumatate de an. Acuma on Topic, canalele apar si dispar cu o viteza ametitoare pe satelit. Teoretic e pacat ca dispar, practic dispar ca nu reusesc sa ramana atractive. Pur si simplu e prea mult. Am toate programele de la Sky de la dispozitie si in ultimii 3 ani n-am reusit sa vad un film intreg. E prea mult pentru a mai fi atractiv, ai mii de programe si te uiti la 2-3.
                  Militianu and iooon like this.

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                  Thank you for your considering contributing!

Working...
                  X