Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

TVR 1 și TVR 2 în HD de la 1 ianuarie 2019

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

TVR 1 și TVR 2 în HD de la 1 ianuarie 2019

Președintele-director general al TVR, Doina Gradea a declarant azi in Parlament:

"Vă anunţ că de la 1 ianuarie, sperăm ca de la 1 ianuarie 2019, TVR 1 şi TVR 2 vor fi distribuite, difuzate în format HD pentru prima dată."

Sursa: https://economie.hotnews.ro/stiri-me...1-ianuarie.htm
    dannix likes this.
    Gigel

SI vor intra numai pe cablu s-au si pe Satellit?
    DMM800HDsev1+Newnigma-Daily build +Rotor Diseqc 1.2.

Comment

Pe DTH nu sunt obligatorii, pe cablu o să îl introducă toți operatorii.
      Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
      Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

oricum bucuria nu-i prea mare pentru ca programele sunt cam aceleasi ! ce vezi pe tvr1 sau 2 vezi si pe hd (aproximativ) !

Comment

Ce se mai aude de TVR 1 si 2 HD,se termina si luna ianuarie curand si nu se vede inca HD?

Comment

Nu au precizat care ianuarie.
            Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
            Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

credeti ca conteaza daca transmit HD ,oricum cei care se uita la tvr 1 si 2 si antena 3 , nu au televizoare HD

coconut likes this.

Comment

Eu nu as amesteca antenna 3 cu tvr 1. Never ever! Dar poate ai motive intemeiate, ce stiu eu?

Eu cel putin chiar mai urmaresc tvr 1 nu atat pentru calitatea SD/HD cat pentru continut.
                De altfel sunt convins ca mai toti am urmarit emisiunile maraton care au difuzat inmormantarea Regelui Mihai sau emisiunile comemorative din decembrie anul trecut pe TVR 1 / TVR HD. In rest, cand am timp mai dau si pe Romania 9 de pe tvr 1. Nu ca as fi un fan al tvr-ului.
                In plus sa (re)vezi un film fara a fi intrerupt de reclame obsesive mi se pare chiar super decent.

Personal nu cred ca vor trece tvr-urile la HD prea curand. Afirmatia/promisiunea respectiva a fost facuta pentru ca "dadea bine". E doar doctrina partidului "unic" sa manance cacao cu polonicul!
                Last edited by xyzzyx; 22 January 2019, 16:30.

Comment

Originally posted by sat one View Post
                  credeti ca conteaza daca transmit HD ,oricum cei care se uita la tvr 1 si 2 si antena 3 , nu au televizoare HD

Da, ai facut tu vreun studiu?
                  the the likes this.
                  SHALOM

Comment

A început testarea canalelor TVR 1 HD si TVR 2 HD .
                    https://www.hdsatelit.com/2019/01/a-...telor.html?m=1

Comment

Se mai aude ceva de TVR1HD? cand?

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                      THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                      X