Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Exclusiv : Digi TV in nagra 3 din...

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Fanta
    started a topic Exclusiv : Digi TV in nagra 3 din...

Exclusiv : Digi TV in nagra 3 din...

Digi TV va distribui cartele nagra 3 din februarie 2008 , iar pana in mai 2008 se spera ca vor fi schimbate cele peste 2,5 milioane de cartele distribuite in cele 6 tari unde opereaza aceasta platforma digitala.

Fanta
    RDI Team

• Fanta
    replied
    De la o simpla stire legata de o normala schimbare de smartcarduri s-a ajuns la clasicele aberatii a unor useri.
    Scuzati-ma ca spun dar unii dintre useri au ceva probleme , a caror natura nu vreau s-a detaliez.

Topic inchis.

Fanta

De la 01.01.2008 sectiune DTH VIP , privata cu acces extrem de restrans.

Leave a comment:

• DINUS
    replied
    rdi forum a am uitat si rdi exista si e asa cum e din cauza acestor "piratii" fanta si magazinu unde lucrezi merge din cauza acestor pirati asa ca nui mai blestemati pe pirati ca sint cei ce la multi va dau de mancare

elrumano[/quote]

Tare bine mai zici elrumano,sa traiesti si "Felices Fiestas".

Leave a comment:

• stargate99ro
    replied
    SUPER ... la obiect ca intodeauna

Leave a comment:

• elrumano
    replied
    sara buna hop si eu cami place sa ma bag in seama
    n3 o sa coaste da nui bai se poate face pana la urma cade nu din cauza piratilor hay sa va explic putin cum mere treaba asa zisei pirateri
    pirateria e o industrie mare care da de mancare la foarte multe famili :fabricanti,vanzatori,instalatori,dth: in ordinea asta sa gate cu piateria si sa vedem ce fac in europa cu cateva milioane de posturi de lucru ,fabricanti de receptore premiaza pirateria si pe acei hakery care fac acele softuri pt receptoarele lor ca sa mearga orice cu cat vind mai mult cu atat hackeru primeste mai multa prima deci........... totul e calculat si de multe ori cu stintza dth
    digi vor saa creada cai un mega dth dar ramane un dth de a 3 mana acum in ziele astea si pt ca unguri dau fotbal toti vor sal vada in spaņa asta e bine multa publicitate bine si pt vanzatori multer motoare se vand si antene mai mari deci sa nu ne inselam pirateria e un rau bun din care foarte multi manca si asi scot bani uni pt a trai alti pt hoby
    nagra a fost si ramane un sistem traditional de pirateat impreuna cu seca aceste 2 sisteme au fost cele mai piratate din lume deci. pana digi nu schimba sistemul in vreun sistem rar vor fi hacuiti
    schimbu cartilor
    in spaņa sa pierdut vreo cateva mii de carti
    deci sa fim seriosi in roamnia se vor pierde la fel si in plus toti cei ce au mosc acele carduri cu datele de la vechi mosc merg pe dream asa ca nare rost sa va puneti asa ca no sa se poata aboli pirateria lui digi cum vrea rdi forum a am uitat si rdi exista si e asa cum e din cauza acestor "piratii" fanta si magazinu unde lucrezi merge din cauza acestor pirati asa ca nui mai blestemati pe pirati ca sint cei ce la multi va dau de mancare

elrumano

Leave a comment:

• costi4u
    replied
    Originally posted by dani29 View Post
    Tu unde crezi ca este grosul?

dani29
    In satele si cartierele (ghetourile) de tigani

Leave a comment:

• dani29
    replied
    Originally posted by [email protected] View Post
    Chiar asa, cate smartcarduri sunt in strainatate? In niciun caz de ordinul sutelor de mii. Si majoritatea celor care au dincolo receptoare, au pe cineva acasa cine le achita abonamentele. Deci se poate rezolva si schimbarea smartcardurilor, nu mi-se pare o problema grava .
    Tu unde crezi ca este grosul?

dani29

Leave a comment:

• Sp@rtacus
    replied
    Chiar asa, cate smartcarduri sunt in strainatate? In niciun caz de ordinul sutelor de mii. Si majoritatea celor care au dincolo receptoare, au pe cineva acasa cine le achita abonamentele. Deci se poate rezolva si schimbarea smartcardurilor, nu mi-se pare o problema grava .

Leave a comment:

• paulino
    replied
    Frati romani , digi nu e piratat pentru caliatatea exceptionala a programelor ci pentru ca are acelasi pagubos Nagravision ca si cei 2 titani....am numit aici D+ si Premiere...
    Acest site este al nostru ,al urmasilor nostrii si al celor ce vor posta in veci...

Leave a comment:

• bosbiciu
    replied
    Atunci,la inceputuri, se stia foarte bine ca acele contracte se fac pe persoane din Romania iar sistemele se vor instala in tari din Europa. Dar acest lucru nu conta- sa fie cat mai multi abonati! E greu de crezut ca acei cu cartele care se afla inafara tarii, precum si cele cu erori de adresa,sau cu utilizatori diferiti de cei pe care sau incheiat contractele vor intra in posesia noii cartele N3. In momentul in care serviciul se va intrerupe vor renunta, iar cei interesati de recuperarea abonamentului vor trebui sa caute...., sa se judece...cu cine?
    Este o operatiune foarte complexa,care va dura cu mult mai mult decat ce se spune( 4 luni) .Liniile telefonice la care acum stai cateva minute vor fi 24 ore ocupate. Mai tineti minte cat se astepta la telefon pentru activari ,nu mai demult decat anul trecut inainte de sarbatori. ( toti operatorii nostri sunt ocupati in acest moment-va rugam asteptati pina veti fi preluat de un operator).
    Nu stiu cate persoane titulare de contract Digi au renuntat la abonament pentru ca au reusit cu un oarecare receptor sau placa DVB sa pirateze Digi? Cei care au renuntat, marea majoritate au cumparat Dolce,unde facturarea vine odata cu telefonul fix.Nu cred ca piratarea Digi creaza probleme financiare pentru RCS.Implementarea nagra 3 este banuiesc ,obligatorie, problema este ca: una este Cabo,D+,Premiere, unde situatia contractelor banuiesc ca este mai buna si se afla pe teritoriu tarilor pentru care sau incheiat contractele si alta a RCS in speta romanii, care se afla in toata Europa.
    E complicat si va fi o provocare pentru piratare, dar exista un banc de proba numit D+ care va face ca N3, la lansarea pe Digi sa fie compromis.

Leave a comment:

• Unuseroarecare
    replied
    Voi si noapte cred ca visati , unii dintre voi , cum sa fie piratati Digi si cum sa furi cablu de net de la vecinul Doar sa moara Teszari de ciuda in chinuri .... (P.S. Pe ala chiar in cot il doare de asta)

P.S. Nu intoarceti moneda , eu nu visez inca in ebraica sau in astraleana

Leave a comment:

• djeclipse
    replied
    Originally posted by paulino View Post
    Cu respecte pentru KB
    Ce te face sa crezi ca nu vor fi ,,sparti" din nou?
    Sint convins ca nu sint singurul care crede acest lucru chiar daca pe unii deranjeaza...
    e normal si face parte din firesc.ar insemna sa opreasca evolutia.vor mai castiga poate cateva luni,dar cu ce pret pentru ei

Leave a comment:

• paulino
    replied
    Cu respecte pentru KB
    Ce te face sa crezi ca nu vor fi ,,sparti" din nou?
    Sint convins ca nu sint singurul care crede acest lucru chiar daca pe unii deranjeaza...

Leave a comment:

• Merlin
    replied
    Originally posted by worm View Post
    ...eu cred ca schimbarea asta e ca sa fim in pas cu moda nu din cauza pirateriei care e nesemnificativa la noi fata de altii.poate gresesc dar asa vad eu lucrurile.
    Clar ca nu o fac din cauza pirateriei. Probabil providerii de content taxeaza si in functie de gradul de siguranta al codarii folosite, asa ca ar fi in interesul lor sa aiba un sistem sigur, altfel fie pierd bani ca sa mentina calitatea (si asa inexistenta) a contentului, fie aceasta scade (unde?). Oricum, daca schimba cardurile va fi o tabaceala pe cinste si vor pierde o caruta de abonati.
    Frectie la picior de lemn...

Leave a comment:

• vraiste
    replied
    Ha ha ha ce veste ''bomba'', chelului ai trebuie tichie de margaritar,nu sant in stare sa aiba un epg cum trebuie si ei trec in n3,pai daca merge conseva mea 1160 in n3 inseamna ca nu e mare lucru de n3 si va fi hacuit foarte repede.

Leave a comment:

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
X