Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Exclusiv : Digi TV in nagra 3 din...

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Exclusiv : Digi TV in nagra 3 din...

Digi TV va distribui cartele nagra 3 din februarie 2008 , iar pana in mai 2008 se spera ca vor fi schimbate cele peste 2,5 milioane de cartele distribuite in cele 6 tari unde opereaza aceasta platforma digitala.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

O întrebare prostească: Cum funcţionează de fapt toată treaba asta cu trecerea de la ˝neagra˝ 2 la 3 ? Scoţi cartela veche din conservă şi o pui pe cea nouă şi gata Chiar aşa de simplu? Nu e nevoie de nici un update de firmware ?(al conservei vreau să zic) ...

Comment

Originally posted by Fanta View Post
      Digi TV va distribui cartele nagra 3 din februarie 2008 , iar pana in mai 2008 se spera ca vor fi schimbate cele peste 2,5 milioane de cartele distribuite in cele 6 tari unde opereaza aceasta platforma digitala.

Fanta
      RDI Team

si cele cateva sute de mii de cartele care sunt in spania/italia/irlanda ?

Comment

Multi abonati nici nu stiu ca au cartela, dar sa o mai si schimbe pe cea veche cu cealalta.Ce ne vom distra.
        Vu+Duo2,VU+ZERO4K

Comment

Originally posted by teqi
          nu au bani sa treaca strada si viseaza la N3

asta e exact ca bomba de pasti care nici acu nu a explodat )
          Da....sigur ca da....au dat gratis ~ 2.000.000 de receivere , au inchiriat 11 transpondere , au ridicat pe satelit 135 de canale TV si n-au bani sa schimbe niste smartcarduri mai ales ca un procent important este suportat de Kudelsky.
          Cata prostie ?

Nu conteaza unde sunt cartelele....abonamentele sunt facute pe adrese din Romania si acolo se vor expedia noile smartcarduri.

Normal ca se va face un upgrade de firmware a receiverelor.

Totul e simplu...ce vi se pare mare filozofie ? Se expediaza ~ 2.500.000 de plicuri in cele 6 tari unde opereaza Digi TV.

Fanta
          RDI Team
          Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
          Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Comment

da normal ii posibil ca la noii abonati sa dea cardurui nagra3 dar sa functioneze in simulcrypt
            ca nau astia bani de nagra3 )
            Fiti Aliati
            Dreambox

Comment

nu e problema ca nu are digi bani pentru ca proprietarii sistemului de codare pentru asta sunt platiti, ca sa asigure siguranta datelor si in concluzie cam ei ar trebui sa schimbe cardurile daca sistemul este compromis, ideea e ca nu prea vad la ce ajuta schimbarea in momentul de fata.de ce zic asta? receptoarele raman aceleasi, deci bk si rsa e acelasi, el poate fi extras din cardul vechi si dupa imperecherea cardului nou cu receptorul, acesta se pun in dream si apoi la share cine vrea.chei?se lucreaza si nu cred ca mai dureaza mult.eu cred ca schimbarea asta e ca sa fim in pas cu moda nu din cauza pirateriei care e nesemnificativa la noi fata de altii.poate gresesc dar asa vad eu lucrurile.

Comment

Merge sigur nagra3 pe prima conserva distribuita de digi?
                Imi scapa denumirea exacta a ei.
                Eu am auzit ca nu prea ar merge dar nu sunt sigur..d'aia intreb

Comment

de distribuirea cardurilor in Romania am auzit de la un amic care are firma de instalari digi ca se vor ocupa firmele de instalari si noile echipe de service de la digi.

Comment

Daca acele plicuri pe care le va trimite Digi la abonati ajung exact ca si facturile..(adica deloc) sa vedeti atunci ce distractie..
                    Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Comment

eu chiar astept cartela noua :d ca cea veche s-a bulit adica nu merge... ma scuteste de o plata in plus

ps: si cu cele vechi ce o sa facem?

Comment

Plicul cu N3 va avea si un plic gol.....
                        Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Comment

Originally posted by niros View Post
                          de distribuirea cardurilor in Romania am auzit de la un amic care are firma de instalari digi ca se vor ocupa firmele de instalari si noile echipe de service de la digi.
                          ganditiva cate contracte(pvuri) sunt facute gresit din urmatoarele faze:
                          adresa diferita fata de buletin
                          scris gresit contractul
                          facut contract pe alta persoana ca tu mai aveai un contract
                          contract facut pe adrese fictive (echipamente duble...prietenii stiu de ce..)

daca DIGI o sa trimita acele scrisori(chiar si recomandate)
                          50 % nu ajung si cel putin 10% se pierd

O sa fie o "distractie" generala

in

Comment

Vor trebui sa le distribuie prin curier sau recomandat cu confirmare de primire!
                            Oricum e o mare prostie! Masura antipiraterie? Va fi masura antiabonati!
                            Mai vorbim daca se materializeaza zvonurile astea... ca unele s-au cam dezumflat!
                            Gabitzu
                            Vu+ Duo2

Comment

Parerea mea e ca va fi mare deranj, mai ales pt cei de afara, si cu ocazia asta vor avea inca un motiv de a trece la altii...

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                              THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                              X