PCHOME.RO

Collapse

Sunt fara contract!

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Sunt fara contract!

Probabil ca si multi dintre voi sunt unul dintre cei care pana la momentul de fata nu sunt in "legalitate" .Am cumparat echipamentul de la Dealerul oficial Rc*s dar din pacate in timp de aproape 3 luni nu am primit nici factura si nici contractul.Am incercat sa sun azi (Luni 28.03 h:12:05) la numerele de tel,dar telefonul fix este deranjat,iar la cele mobile abonatul nu este disponibil.
    31 martie se apropie si voi ramane in negura?Am sunat la R*CS si ei mi-au spus ca ,contractul trebuie sa-l am de la dealer,obligatoriu!

Numai asa vor impinge abonatii la fabricarea de blo*chere pt. a anihila comanda de dezactivare
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

deaia nu vor muri firmele de cablu...chiar daca @blanosu vrea ...ca noi nu taiem din calculator...noi asteptam si pina luna viitoare...

p.s. nici io n-am contract...da am platit aprilie

Comment

Si eu sunt in aceasi situatie, am cumparat receptorul pe 24/12/2004 si odata cu acesta si abonament pe 3 ani la pachetul maximal de atunci (Extra).
      In afara unei "chitante" pe un A4 nu am primit mai mult. La vremea respectiva mi s-a spus ca voi primi contractul de la RCS prin posta.
      La 3 luni de atunci nu am primit nimic, mai mult, sunt plimbat de la RCS la DTH Ro.
      Intrebarea mea este: a primit cineva contractul? Daca da, de la cine?

O zi buna.

Comment

Cumparat receiver pe 03.01.2005. Venit in tara in februarie pentru diverse probleme si am incheiat contractul. Asta se intampla in Bacau.
        Taranul de oras, e cel mai prost animal. (Parazitii)

Comment

@Fanta, la "lucru" cu tine
          1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Comment

Toti care ati achizitionat receivere de la MIRO SAT o sa intrati in posesia contractelor si a facturilor foarte curand.RCS cunoaste situatia si face eforturi sa urgenteze aceasta operatiune.

Fanta
            RDI Team
            Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
            Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Comment

Originally posted by Fanta
              .........RCS cunoaste situatia si face eforturi sa urgenteze aceasta operatiune.

Fanta
              RDI Team
              trimitem niste imprimante sa va ajutam?

Comment

Originally posted by ghettoman
                Originally posted by Fanta
                .........RCS cunoaste situatia si face eforturi sa urgenteze aceasta operatiune.

Fanta
                RDI Team
                trimitem niste imprimante sa va ajutam?
                Mai am si eu niste toner , daca va ajuta
                1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Comment

Thanks Fanta ,sper doar ca serialul cardului meu sa nu fie introdus in streamul grupului de carduri pt. dezactivare dupa 31 martie
                  Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Comment

AU TRECUT 5 LUNI SI CONTRACTUL NU MAI VINE,E CHIAR ASA DE COMPLICAT SAU NU SE OCUPA NIMENI ?
                    "Orice obstacol are in el si bucuria omului care il va depasi"

Comment

cableguy , daca toate firmele de cablu au atitudinea ta , atunci DA , as vrea sa dea toate faliment mine.

Comment

fii linistit...cel mai falimentar lucru este sa ne cumpere cei 3 bigbrothers pe toti astia mici ...atunci sa vezi calitate la preturi occidentale ...

parca ne trebuia concurenta...fara concurenti

ce este rau in a intelege ca unii au greutati cu banii intr-o anumita luna, sau chiar mai multe si sa-i lasi sa plateasca atunci ...foarte multi nu au venituri in familie decit pensia amarita de cap-ist la batrini si alocatiile pentru copii...sunt chiar ff multi in categoria asta...

Comment

lipsa unui contract in unele situatii constituie un avantaj.am inteles de la
                          unii care deja au asa ceva ca au primit contractele prin posta.sa inteleg
                          ca este vorba de un contract semnat unilateral,doar de ofertant?
                          noroc,nirolf

Comment

exista in contract vreo prevedere legata de calitatea semnalului sau ceva
                            legat de lipsa totala a semnalului? noroc,nirolf

Comment

E deja prea de tot, semnal cand vor ei, contract nada, pe cuvant de nu ciurui cartela, si sa-i vad de la cine "o recupereaza".

Comment

Working...
                              X