PCHOME.RO

Collapse

Scumpire cu 19%

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Scumpire cu 19%

De la 1 Aprilie toate abonamentele (DTH si cablu) se supun TVA-ului , deci vom plati cu 19% mai mult. Asa a hotarit guvernul.

Cred ca abo. vor creste cu mai mult de 19% daca luam in calcul ca si unele cheltuieli ale operatorilor se vor mari considerabil dela 1 aprilie

Apropo vedeti ca tot de la acea data se scumpesc cu 30% siu camerele foto.
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Comment

moo, asta e gluma de 1 aprilie?!?
      Tomorrow's just your future yesterday!

Comment

Din pacate nu. Noii guvernanti au hotarat sa creasca dinou acizele la apartele foto cu 30% deoarece se vindeau prea bine si aveau de multe ori un pret de achizitie mai bun decat in shopurile de afara
        TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Comment

@epy

Nu moo ... trebuie sa gandesti din alt punct de vedere. Le scumpesc din cauza ca in ultima vreme or aparut prea multi PAPARAZZII care le fac viata amarah ...

Comment

si abo la digi si focus vor avea tva

asta este urarea de SA TRAITI BINE si PASTE FERICIT din partea guvernului CALIN POPESCU SCUMPICEANU ...vorba celor de la Jurnalul National

Comment

si guvernantii astia baga-mi-as pooolah in capu' lor, acuma vor sa scoata bani si din kkt....
              sunt din ce in ce mai scarbit de modul de a scoate bani la buget pe cocoasa noastra a astora care bagam mana in buzunar tot mai adanc....
              is' curios ce o sa se intample in final cu lichidarea marilor datornici....
              astia smecheri care baga picioru'n mertzan si maybach si pe care-i doare-n boashe ca biznisu lor e hotie curata....

dupa aia peste vreun an o sa vina cu o chestie ca si cu termotecile....ca de ce ne-am pus antene ca "polueaza" .....reflecta prea tare in ochii alora care piloteaza mig-uri si de aia tot cad unu' cate unu'.....
              romania tara de .....
              Tomorrow's just your future yesterday!

Comment

Eu am chitantele (incepand de acum 2 ani) de plata de la Astral pe care scrie clar taxa pentru TVA.
                Cred ca am sa chem protectia consumatorului.
                DVB-S:
                Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
                Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
                Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
                Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
                Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
                DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
                Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
                DVB-T:
                TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Comment

ar fi ceva banutzi pentru SCUMPICEANU daca impozeaza antenele parabolice...ocupa spatiul public...in functie de dimensiuni...

apoi kilometri ce cablu pe stilpi...kilometri de fibra pe stilpi...

nu mai trebuie sa se chinuie cu recuperatu datornicilor mari...platim noi pentru ei...

Comment

incet incet se cam duce din bucuria unora ca a iesit basexu si ai lui... oare de ce?

Comment

au mintit de au rupt...ca exista resurse pentru cota unica...ca vom trai mai bine...ca, gata cu saracia...si dupa ce au pus mina pe putere...vedeti si voi dezastru...

mie mi-e groaza de cei citeva mii ai mei...ca multi se uita si la 10 mii de lei..da la 30 de mii...fara sa le dau nimic in plus...numai o rubrica in plus pe chitanta...

mai bine le zic ca vrea DDTV si COSMOS TV 30 mii de lei pentru retransmisie...ca asa n-o sa comenteze

Comment

De la 1 Aprilie sau de la 1Mai?
                        barbone

Comment

nici o pacaleala... aprilie...

Comment

deh...voi ati votat alianta ! Si asta din pacate e doar inceputul Sa vedeti scumpiri acum dupa marirea accizelor !
                            Fanta

PSD SINGURA SOLUTIE
                            Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
                            Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Comment

Originally posted by Fanta
                              deh...voi ati votat alianta ! Si asta din pacate e doar inceputul Sa vedeti scumpiri acum dupa marirea accizelor !
                              Fanta

PSD SINGURA SOLUTIE
                              Toata tarasenia e doar din vina PSD-ului, muistii comunisti au facut tot ce au vazut "bun" sa fure ochiu` prostului si din motive electorale. Chiar daca castigau, FMI tot venea cu pretentii si daca cineva vrea (m)UE tre` sa se conformeze. Nu tin partea aliantei DA (Demoni Albi ) dar sunt acelasi kkt ca si PSD .
                              1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Comment

Working...
                              X