PCHOME.RO

Collapse

Dealer Digi TV -- Tehnic B & reteaua

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Dealer Digi TV -- Tehnic B & reteaua

De o saptamina Tehnic B Timisoara a devenit dealer DigiTv cunoscuta fiind vechea colaborare cu RCS . Cu o buna penetrare a pietii Tehnic B se poate lauda cu o retea de distribitie si service bine pusa la punct .
    Iata deci o strategie de piata bine aplicata de RCS prin decongestionarea caseriilor RDS din tara si orientarea distributiei catre o retea de profesionisti .

Ei asta da BOMBA .

Eu reprezint o mica firma care incearca sa distribuie DigiTV si cand am aflat de distributia prin Tehnic B am sunat la RCS si am mers personal la sediul lor pentru detalii.Domnul director de vanzari mi-a spus textual "Tehnic B a primit 200-250 de kituri dar aceastea sunt singurele pe care le va primi iar singurul dealer oficial ramane MIRO SAT ",firma la care spuneau dansii ar fi sustinuta si de webmasterul acesui site.
    De altfel si pe situl Digitv.ro singuri dealari oficiali sunt tot Miro SAT.

E.M.
    Focus = 2500 ABONATI
    Max TV = 1500 ABONATI
    Digi TV = 85.000 ABONATI
    Date oficiale la 1.08.2005

===================
    Digi TV = 140.000
    La 1.11.2006

Comment

eu sunt curios daca tehnicB respecta preturile rcs...de curiozitate...

Comment

Preturile vor fi aceleasi 2.690.000 lei ... RECEIVER + CARD ca doar sub contract . In rest contracte si toate formalitatile ...

Comment

Nu stiu de ce ai tu acesta parere proasta despre TehnicB dar eu colaborez de destul timp cu ei (la fel ca si cu Peruvision de altfel) si mi s-au parut OK ambele... Deci nu cred ca pot ei umfla in vreun fel preturile la DigiTV.
          Interesanta batalia intre cele 2 firme timisorene (RCS vs. Focussat) in acapararea DTH romanesc, iar cei cistigati ar trebui sa fie clientii...

Comment

eu ma gindeam doar daca se multumesc cu comisionul micut oferit de rcs...cind cererile pentru acest produs sunt extrem de mari...atit...

Comment

Originally posted by cableguy
              eu ma gindeam doar daca se multumesc cu comisionul micut oferit de rcs...cind cererile pentru acest produs sunt extrem de mari...atit...
              probabil ca nu se multumesc cu comisionul....dar cu instalatul da....
              Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
              Optibox Spider HD
              HSS-7160NA (DigiTV)
              90E - 34,5V

Comment

-

Comment

Scuze glumetule,nu vad ce e atat de ras ! Eu nu am fost la Tehnic B,cu care nu am nici o treaba ci la RCS.RCS mi-a spus ca singurul dealar e MIRO SAT si ca nu o sa mai dea la Tehnic B.Asta e tot.In rest e numai treaba ta ce intelegi.
                  Focus = 2500 ABONATI
                  Max TV = 1500 ABONATI
                  Digi TV = 85.000 ABONATI
                  Date oficiale la 1.08.2005

===================
                  Digi TV = 140.000
                  La 1.11.2006

Comment

Working...
                  X