PCHOME.RO

Collapse

KAON FOCUS SAT - FIRMWARE MULTISATELIT!!!

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

KAON FOCUS SAT - FIRMWARE MULTISATELIT!!!

Se semnaleaza aparitia noului firmware pentru KAON FOCUS SAT cu lista MULTISATELIT si TP ... ASTRA, HOTBIRD, SIRIUS, EUTELASAT ... etc, comenzi DiSEqC 1.2 ferme ...

KSF-100SCO_12.C0.A5_FOCUS050318zc.bin

Este o veste cat se poate de buna
    Avantaj serviciu KAON...

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Comment

@rz+

Triunghiul @onyx - @epy - @ovex este in teste puternice la ora asta ...

Intr-o ora doua dam rezultatele finale ...

Comment

asteptam un review K lumea ... cineva dintre voi poate sa testeze USALS? sunt curios daca merge bine ...

Comment

se pare ca focus tinde spre ceea ce inseamna normal,lucru imbucurator,
          speram ca exemplul sa fie urmat si de altii; sau rezultatul concurentei in-
          cepe sa dea rezultate in favoarea consumatorilor.noroc,nirolf

Comment

Salutare ....

Uite cum stau lucrurile:

1. Portul serial comunica excelent cu calculatorul la noul firmware, iar acesta intra in receiver fara probleme.

2. In meniul de Instalare - Satelit apare acum activat si butonul galben (Editare / Adaugare / Stergere) cu care se pot edita satelitii, pozitia orbitala si transponderele ...

3. Cu DiSEqC 1.2 antena se misca si se opreste brici ... si am confirmarea lui @epy ca merge si USUALS. Eu nu am putut proba.

4. ATENTIE! Nu puneti PATCHURI sau SETTINGS Stati pe fundul vostru ... Stiu eu de ce ... Care aveti softul nou, folositi portul serial doar pentru al introduce pe acesta si atat ...

VE-TI OBTINE UN RECEIVER FTA CU DiSEqC 1.2 IMPECABIL SI CU CONAX FOCUS SAT ...

Comment

Felicit echipa Focus SAT pentru incercarile sale de a aduce pe piata un receptor cat mai competitiv.Din pacate cine se va bucura de el ? Stiu clar ca Focus Sat nu a reusit sa vanda nici cate a oferit gratis DiGI Tv ca protocol.
              Ovex,cred ca stii care e situatie cu Focus si cine vor fi viitori propietari...asta o spun ca sa nu se creada ca nu am prieteni extraordinari de buni in Focus care ma informeaza despre fiecare miscare.
              In clasa a doua am invata o chestie " Pestele mare inghite pestele mic " Hmmmmmm si pestele mare e un rechin Va voi spune mai multe in viitor,pana atunci faceti presupuneri si incercati sa deslusiti ce v-am spus in premiera mondiala.

Fanta
              RDI Team
              Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
              Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Comment

Patch de Hyundai peste Kaon nu cred sa mearga ...

Comment

Din sursa sigura stiu ca noul proprietar va fi Astral/UPC .

Toate cele bune!
                  @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Comment

Sa fie RCS
                    SUNT CURIOS http://antivirus.itbox.ro/

Comment

loooooool Focus a si dat faliment si va fi preluat de Astral/UPC ? Misto...cel mai rapid faliment din istoria pachetelor DTH din Europa.

E.M.
                      Focus = 2500 ABONATI
                      Max TV = 1500 ABONATI
                      Digi TV = 85.000 ABONATI
                      Date oficiale la 1.08.2005

===================
                      Digi TV = 140.000
                      La 1.11.2006

Comment

Daca mai tine cineva minte acu vreo 3 saptamanii cand sa lansat focus eu am venit si am zis ca pe focus ii doaren cot de clienti si acum ei urmaresc 2 lucruri

1. sa vanda cat mai multe receivere pentru a scoate ceva din investitie ca la pretu respectiv nu cred sa faca mare branza (adica abonatii)

2. sa vanda afacerea cat mai repede pentru ca la pretul si oferta pe care o au nu au sanse

Am zis asta fara sa stiu nici o miscare din interior si se pare ca am fost un mic nostradamus hehehehehe

Comment

orice exista pe piatza la nivel actual e mai bun ca coaja de hyundai

propun modificarea numelui in Hyundai 11201NA - HORROR
                          dupa ce miam repus fixa pe 1w special pentru gigitv am descoperit ce coaja e hyundaiu
                          de nu are semnal adauga el transponderi noi....cautarea auto dupa sr dureaza 10 minute..de ce darq nu lo pus fix sau macar setabil....regleaza o antena de potzi cu asta

oricum...nota 10 pentru chestia cu factory reset....asta ar trebui pusa in meniul pricipal nu ascunsa in installation

concluzia
                          rcs-nota 20 oferta pachete
                          - nota - 1 milion coaja de receiver

Comment

@Fanta

Am citit ce a-ti scris voi aici (TU si TEAM-ul tau) si nu pricep un lucru ...

Ce legatura are acest FIRMWARE care ofera posibilitatea de a roti antena pe 20 de sateliti + Pachetul FOCUS SAT cu vanzarile de FOCUS catre UPC ASTRAL si cu protocolul lui RCS?

Mane @Fanta ... cu parere de rau ... iti spun o chestie ... iti cam intuneca mintile RCS-ul ala ...

Comment

La cate posturi fara legatura cu topicul initial se posteaza pe RDI,iarta-mi si mie unul
                              Inca o data,si vb serios,ma bucur ca se lucreaza la dezvoltarea softului receptorului oficial Focus SAT.
                              Cat priveste intunecatul mintilor pot sa te asigur ca inca sunt lucid.
                              Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
                              Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Comment

Working...
                              X