PCHOME.RO

Collapse

Cat naiba costa un decoder ???

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Cat naiba costa un decoder ???

Am vazut pe site de la miror ca un decoder costa 80$ fara tva . De ce la timisoara la una din caseriile rcs cere pe el 115 $
    Fiecare isi poate pune pretul lui Nu mai inteleg nimic !
    Oare cand va aparea un Receiver cu Hdd la digi ?

Re: Cat naiba costa un decoder ?

Originally posted by award
    Am vazut pe site de la miror ca un decoder costa 80$ fara tva . De ce la timisoara la una din caseriile rcs cere pe el 115 $
    Kit antena 15$
    Kit decodor 80 $

total 95$ fara TVA
    113.05$ cu TVA

Comment

Re: Cat naiba costa un decoder ?

Originally posted by award
      Nici nu trebuie sa intelegi intr-o economie libera!
      Cumpara-ti de unde este mai ieftin!
      DVB-S:
      Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
      Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
      Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
      Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
      Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
      DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
      Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
      DVB-T:
      TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Comment

Eu am zis doar decodorul ...nu kit antena ....Am antena nu imi mai trebuie ...dar de ce costa atat ? Si cine a intrebat a specificat DOAR decodorul .

Comment

receptor + cartela = 4.700.000 lei
          antena 0.8 + LNB lazergold 0.3dB + suport = 1.350.000 lei

atat am platit pentru "ele". La o firma de "instalatori" care apare pe site-ul RCS DIGITV
          1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Comment

@lukyCare e tata directorul RCS aici pe forum ca am si eu ceva probleme sa discut sa daca te intelege mai bine pe tine intraba cand mai vin kit-urile alea ca moare omul asteptand sa vina antenele si sa vada programele.Chiar e asa greu sa aduca niste aparate in tara sa le vanda ca doar oamenii le achita integral,nu in rate sau inchiriate.
            Merci Mult!
            Bafta

Comment

Originally posted by luky
              @award

Aici pe RDI este inscris si Directorul RCS, scrie-i un PM si spune-i cine a cerut pretul respectiv.

Incearca totusi altceva, mergi si cumpara un Receptor cu 115$.
              Atunci ai o dovada care nu se poate nega.

Doar cu dovezi dispar "jegosii" acestia care-si fac legile lor.

Cumpara kitul si daca nu primesti inapoi diferenta platita de la pretul real la 115$ atunci primesti de la mine aceasta diferenta, dar ai grija sa primesti si chitanta.
              S-a inscris unul din parintii mei pe lista ....cand va ajunge la rand si il va cumpara , va voi spune sau dupa caz voi publica chitanta cu care a platit .
              Abonamentul pt un an i-a fost comunicat corect (pt un an ) 83.4 $. Ramane de asteptat , oricum va multumesc

Comment

ce sa va zic, este un oras in vestul tarii(langa granita cu Ungaria) unde instalarea de antene din judet al celor RCS ,o persoana angajata RCS,a facut-o monopol de familie.Adica ori cumperi de la Mirosat si basta,ori cumperi de la EL si platesti automat taxa de instalare ca vrei sau nu vrei.Faptul dureros este ca totul se petrece cu acordul tacit al conducerii RCS.Sa nu uitam ca seful "mare" este din acel oras.
                Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Comment

Eu am platit la RCS Timisoara pe data de 3/4 Januarie pentru un Kit 3.100.000 Lei.

Succes

Comment

Du-te acum la ei s-a vezi ce spun si cind primesc recievere ca azi e 1 MARTIE .I-a si un martisor cu tine .
                    DM7080 ,DM7020HD, DM8000 , T90 / 23,19,16,13,9,5est,1w .

Comment

si eu am luat un decodor si o cartela si am platit doar 4.770.000 lei tot din Timisoara.In pret e inclus TVA si abonamentul pana in aprilie 2006 la pachetul extra.

Comment

Working...
                      X