PCHOME.RO

Collapse

RCS dat in judecata..repede pe TVR1

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

RCS dat in judecata..repede pe TVR1

...pentru nerespectarea clauzelor contractuale......
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

emisiunea se refera la firmele de cablu si nu la DTH....
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Comment

Nasol. Acum cica nu o sa mai aiba bani de epg sau txt, ca au platit milioane despagurbiri. Cine va deskide topicul nou, "Surprizle in lantz se amana"?
      baFTA
      See my gorgeous spread pussy here: http://users.telenet.be/jerkoffsky/pussy.jpg

Comment

nu am vazut emisiunea...dar cred ca este vorba de procesul intentat de asociatia consumatorilor legat de plata anticipata pe o luna a abonamentului...dupa cite stiu eu, rcs s-a conformat si incaseaza acum abonamentul in cursul lunii si nu anticipat...alta problema era cu marirea abonamentului de baza fara consultarea abonatilor...aici au dreptate, trebuia sa faca tabele cu semnaturi, de genul doriti sa vedeti si programele cutare si cutare si sa platiti suma decutare, si majoritatea sa decida...

cine a vazut si poate da detalii... este interesant si pentru dth, ca rcs are aceeasi juristi si la cablu si la dth

Comment

maririle de tarife nu se face niciunde in lume cu acordul abonatilor.Daca ar fi dupa ei totul ar fi gratis.
          Toate firmele din domeniu si nu numai isi rezerva dreptul de a modifica preturile dupa bunul plac,exceptie fac doar firmele de stat.
          daca politica tarifara este buna sau rea o judeca oamenii prin abonare sau dezabonare.
          Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Comment

interpretarea celor de la asociatia pentru protectia consumatorilor este urmatoarea:

abonatii au un contract...in el este specificat obligatoriu un pachet cu x canale si pretul aferent... ei ar vrea sa fie insirate si programele, dar asta nu se poate pentru ca ele se pot schimba in timp, unele dispar, altele apar, etc., ...si atunci daca vrei sa majorezi pretul ce poti sa faci?

rcs a majorat pretul, si a OBLIGAT abonatul la casierie sa semneze UN NOU CONTRACT si asta nu li s-a parut in regula Asociatiei... un nou contract zic ei ca nu era nevoie...ca exista unul deja...

eu asa am procedat... semnaturi pe tabel si gata...toata lumea este multumita ca i s-a cerut parerea... practic serviciul inseamna nu faptul ca are omul un fir in casa ci DIFUZAREA UNUI PACHET DE CANALE...si atunci daca difuzezi un ALT pachet de programe este normal sa fie alt pret...

la romani nicicum nu este bine...suntem prea DEMOCRATICI in multe lucruri in care in vest nici nu ii intreaba nimeni si nu le da nimeni atitea drepturi...

Comment

Tocmai ei s-au gasit
              Ei care ne i-au banii de 2 ori
              Antena 1.9 Al cu actuator.
              T90 -> 8 LNB Twin
              Restu',sincer, nu conteaza !
              http://img23.imageshack.us/img23/1909/myserverx.jpg
              OSCAM-ul va distruge SHARING-ul

Comment

Working...
              X