PCHOME.RO

Collapse

despre receptorul de la RCS (hyundai)

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

despre receptorul de la RCS (hyundai)

Stiti cumva daca receptoarele astea hyundai scot semnal YUV (RGB) prin mufa Scart.
    Intentionez sa scot semnalul intr-un proiector care are ca intrari Video-RCA, S-video, shi VGA-15 pini(aceasta din urma fiind singura intrare de calitate).
    Am confectionat un cablu SCART - VGA, si scot din Dreambox-ul(5620) meu semnal analogic YUV. Prin Video-RCA se vede mai slab decat prin CATV(cu tv tuner).
    Dar Dreambox-ul are in meniu optiunea de a selecta modul prin care iese semnalul.

Eu n-am vazut SCART la receptorul de le RCS
    Nu are decit RCA si S-Video!

Comment

Man ,puteai cu un pic de bun simt sa postezi in topicul destinat receptorului Hunday , nu de alta da economiseam timp...

Cu respect
      SUNT CURIOS http://antivirus.itbox.ro/

Comment

rog admin sa-l mute unde zici tu ca trebe pus.

are s-video shi nu are scart ?
        curios ...
        inseamna ca pot uita de semnale RGB.
        Au oare de gand sa mai bage shi alte receptoare in oferta ?
        sau cam+card separat ?

Comment

Nu cred

Prima oarä sä-si vändä bäieti vreo 5-600.000 de receptoare si poate dupä acea cind nu mai este cerere pe piatä ptr receptoare sä se vändä cartea separat,propiuzis sä functioneze si in alte receptoare dar pänä atunci................tv: sä ne multumim cä merge asa.

http://www.sighisoara.com/

Comment

Re: Nu cred

Originally posted by patrocle
            Prima oarä sä-si vändä bäieti vreo 5-600.000 de receptoare si poate dupä acea cind nu mai este cerere pe piatä ptr receptoare sä se vändä cartea separat,propiuzis sä functioneze si in alte receptoare dar pänä atunci................tv: sä ne multumim cä merge asa.
            Chestia asta cu "sa ne multumim cu ce avem, ca merge asa...", ne-a facut pe noi romanii sa ramanem in urma...
            Daca am cere cat mai multi si altceva, sigur providerul ar face rost si de receptoare mai bune.
            Pretul receptorului este bun pentru Romania, dar sunt si persoane pretentioase care au bani si doresc echipamente bune ...
            Daca aveti rabdare, poate vor introduce in oferta si "echipamente profesionale" ...
            Salut Prieteni!

Comment

[/quote]Chestia asta cu "sa ne multumim cu ce avem, ca merge asa...", ne-a facut pe noi romanii sa ramanem in urma...

Nu am vrut sä spun cä nu trebuie sä cerem mai mult din punct de vedere profesional,nu este asta ce vroiam sä spun.Este cä sänt täri mult mai dezvoltate ca Romania si äncä viseazä la un asemenea pachet deci nu säntem in urmä.sänt multi in urma noasträ realitatea

Comment

Chestia asta cu "sa ne multumim cu ce avem, ca merge asa...", ne-a facut pe noi romanii sa ramanem in urma...

Nu am vrut sä spun cä nu trebuie sä cerem mai mult din punct de vedere profesional,nu este asta ce vroiam sä spun.Este cä sänt täri mult mai dezvoltate ca Romania si äncä viseazä la un asemenea pachet deci nu säntem in urmä.sänt multi in urma noasträ realitatea[/quote]

Sa nu fie cu suparare ca intreb da care-s tarile alea mult mai dezvoltate ca Romania care viseaza la un pachet ca cel RCS?...sa fie oare Bulgaria?...Nu ei au, sa fie Albania...nu nici ei ca au un super pachet degeaba facem noi misto de ei.
                Poate Siera Leone?

1.4 Al, Invacom 0.3, DM500, SS2, 42E - 30W

Comment

Originally posted by sorinvasiliu
                  Sa nu fie cu suparare ca intreb da care-s tarile alea mult mai dezvoltate ca Romania care viseaza la un pachet ca cel RCS?...
                  Luxemburg, Lichtenstein, Andorra, San Marino ...

Comment

@ loko

Pe acele piete nu se incumeta nici macar Murdoch & Co sa intre ca stie ca n-o sa faca fata cererii de receptoare
                    Da las ca poate intra RCS sa le ofere si lor un pachet ca al nostru

1.4 Al, Invacom 0.3, DM500, SS2, 42E - 30W

Comment

nu.

Deci nu am rämas in urmä,pänä la urmä noi Romäni.Multumesc.

Comment

Re: nu.

Originally posted by patrocle
                        Deci nu am rämas in urmä,pänä la urmä noi Romäni.Multumesc.
                        Nu, nici o grija. Astia fara DTH o duc mult mai rau ca noi

Comment

Working...
                        X