PCHOME.RO

Collapse

Intrbare si sfaturi......multumesc

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Intrbare si sfaturi......multumesc

As vrea sa intreb daca a reusit cineva reglarea antenei pe DIGITV cu receptorul din kit?
    Tinand cont de faptul FEC este auto pe receptor se poate regla antena pe baza indicatiilor level si qual. de pe receptor?
    AM incercat reglarea cu un receptor analogic , dar datorita dimensiunilor mici ale farfuriei nu exista semnal pe canalele analogice de pe acest satelit singura posibilitate a fost cu ajutorul unui receptor STRONG 4125.
    Un satfinder ar ajuta la ceva si daca da de unde as putea achizitiona unul?

Astept pareri...multumesc

Tocmai asta e problema , canalele analogice TV3 de exemplu are un semnal foarte mic de abia intra pe 1.10m pe 0.6 -0.9 m semnal 0.
    Posed o instalatie motorizata si un receptor analogic dar asta nu ajuta cu nimic.....
    Multumesc astept si alte solutii.....

Bafta multa tuturor!

Comment

Merge garantat.Eu personal am montat astfel de kituri (undeva in estul tarii) cu un receptor analogic unde am memorat un canal nordic(TV4 cred,care e codat ) si o antena offset de 0,80 m cu LNB Vector 0,5.
      Rezultatul?Calitate buna (aprox 80%) pe cele 2 frecvente ala DigiTv...

P.S. TV4,desi codat,ecranul apare cu niste dungi oblice,dar fara pureci.
      SUCCES!
      1,5 m ;strong 4355 evo + lnb invacom twin 0,3 db;

Comment

pune-te pe astra cu receptorul analogic si memoreaza 3sat bate exact la frecventa cu postul ala codat de pe 1 west(se vad liniile de la codare perfect)

Comment

Working...
        X