PCHOME.RO

Collapse

posturile de 12723 H

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

posturile de 12723 H

stie cineva de ce nu merg posturile de pe 12723 H (recte antena 1 si restul) sau numai la mine nu merg. zice no or bad signal, dar e semnal...
    multumesc

Nu ai unghiul la LNB corect.Trebuie calculat in functie de zona geografica in care te afli.In muntenia este in jud de 24 grade....Sau mai bine zis la ora 5.

Echostar 2200+Via,offset1,4,philips 0,6,MR1070,Fun6,Euroirdeto.Titanium 1.06

Comment

Problema e ca pina azi dimineata au mers. Nu cred ca e unghiul de vina....

Comment

merg
        RadioMix www.mixcraiova.ro Muzica Dance

R a d i o P o p u l a r Muzica p o p u l a r a si de petrecere www.radio p o p u l a r.ro

Comment

Am patit si eu acelasi lucru.
          Dintr-un motiv necunoscut, frecventele de la 12.723 nu mai erau memorate cu polarizare H ci cu V.
          Am rescanat si totul OK.

O zi buna.

Comment

Poate inainte de Surpriza trebuie sa treceti pe langa Zidul Plāngerii

Comment

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru dar si-a revenit dupa o vreme...
              Eu i-am bagat si BBC World care este FTA pe acelasi satelit si merge perfect.

Comment

Canalul F+

Am o intrebare : canalul F+ Romania a fost scos din grila DIGI TV,se mai poate receptiona ?Daca da,cum? Merge pe pozitia neschimbata a antenei DIGI TV? Daca am gresit ceva tehnic in ceea ce am scris ,scuze sunt incepator.Locatia antenei :jud.Cluj.

Multumiri.
                Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Comment

Re: Canalul F+

Originally posted by don Pedro
                  Am o intrebare : canalul F+ Romania a fost scos din grila DIGI TV,se mai poate receptiona ?Daca da,cum? Merge pe pozitia neschimbata a antenei DIGI TV? Daca am gresit ceva tehnic in ceea ce am scris ,scuze sunt incepator.Locatia antenei :jud.Cluj.

Multumiri.
                  Daca nu gresesc a fost inlocuit de SportKlub deci nu mai e pe digi .. poate pe amos mai e, insa nu am cum verifica

Comment

Originally posted by root
                    Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru dar si-a revenit dupa o vreme...
                    Eu i-am bagat si BBC World care este FTA pe acelasi satelit si merge perfect.
                    Care e frec?
                    Thx.

Comment

Fr 11325; pol H; SR 24500
                      Din pacate nu o sa ai semnal

Comment

Canale TV altele decat DIGITV

Rog pe cine se pricepe sa-mi spuna ce alte canale TV si radio se prind inafara de cele DIGITV fara a schimba pozitia antenei si cum se introduc. Daca as renunta la DIGITV ce sanse am sa receptionez alte posturi TV cu acelasi scule (antena 0,8 m ,receptor Hyundai) si pe ce sateliti.

Multumiri
                        Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Comment

Re: Canale TV altele decat DIGITV

Originally posted by don Pedro
                          Rog pe cine se pricepe sa-mi spuna ce alte canale TV si radio se prind inafara de cele DIGITV fara a schimba pozitia antenei si cum se introduc. Daca as renunta la DIGITV ce sanse am sa receptionez alte posturi TV cu acelasi scule (antena 0,8 m ,receptor Hyundai) si pe ce sateliti.

Multumiri
                          Frecventele pe care gasesti cateva programe FTA (le gasesti si aici: http://www.flysat.com/1west.php):

11823 H 28000
                          12169 H 28000
                          12607 V 10127
                          12399 H 28000
                          11727 V 28000 (cateva posturi de radio de la Focus)

Exemplu cum trebuie sa configurezi pt prima pozitie de mai sus (11823 H 28000):

Din telecomanda: Meniu - Instalare - Editare/scanare TP.
                          La Frecventa TP scrii din telecomanda, peste ceea ce e scris: 11823
                          La Polarizare alegi H sau V (orizontal sau vertical), in cazul de fata "H"
                          Rata simbol scrii peste ce e scris: 28000
                          Mergi pe Scanare, alegi "necriptate" si apoi OK din telecomanda

La fel faci si cu urmatoarele pozitii de mai sus

Bafta !

Comment

Multumesc

Comment

Working...
                            X