Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Digi 4K si Vu+ Zero 4K

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 0 (0 members and 0 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Digi 4K si Vu+ Zero 4K

Am un Vu+ Zero 4K cu tuner de cablu si modul ****** de la Digi. Am incercat sa vad Digi 4K dar apare doar o imagine statica gri, banuiesc ca receiverul nu scaneaza bine canalul acesta sau nu are decodare HEVC?! Are cineva idee care ar putea fi problema?

Ce imagine folosesti? Ai incercat si cu o alta imagine?

Comment

Am incercat toate imaginile, se vad toate canalele mai putin Digi 4K, desi modulul arata clar ca decodeaza canalul.

Comment

Am impresia ca modelele Vu nu au implementat pentru decodare CI+ ....nici chiar VU+ULTIMO care e ultima tehnologie si care e undeva la 2800 lei

Comment

Ba da, modulele CI Plus 1.3 merg perfect pe toate Vu plus-urile, spre exemplu eu folosesc Vu Solo 4K pe care modulul Digi merge excelent, inclusiv cu Digi 4K. Dar acest Vu Zero cred ca are ceva bug-uri de tuner sau de driver tuner dvb-c..
          gelu_dh likes this.

Comment

Atunci poate fi de la vre-un driver ceva de genul

enigma2-plugin-extensions-socketmmi....sau alt driver care lipseste.

Comment

Originally posted by tutu View Post
              Ba da, modulele CI Plus 1.3 merg perfect pe toate Vu plus-urile, ......
              Poate pe cablu cu CAM Digi. Pentru ca pe satelit nu merg cu modulele CI+ 1.3 de la Orange si nici de la Fransat.
              gelu_dh likes this.
              SHALOM

Comment

Foloseste cineva Dreambox DM900 cu cam Digi si vede Digi 4k?

Comment

Originally posted by tutu View Post
                  Am incercat toate imaginile, se vad toate canalele mai putin Digi 4K, desi modulul arata clar ca decodeaza canalul.
                  la comon interface sa ai hight bitrate suport yes
                  Tv Sony Kd-49xd7005+Sony Tv Kd-55xf8505,Vu+Ultimo4k,Vu+uno4kse,vu+zero,dm 7020si,, parabola al 1,8m ,30W-54E,pozitioner strong v50

Comment

Am incercat si cu high bitrate, nimic..

Comment

Vezi ca trebuie sa-i dai CI-Assignment, daca nu ai facut deja asta.

DM 8000 HD, DM 920 UHD, Emme Esse 125, Tricolor, Focus, OSCAM, TBS 5590, TBS 5520 SE

Comment

CI assigment este necesar daca doresti ca doar anumite canale sa fie decodate de CAM, altfel CAM-ul va incerca sa decodeze toate canalele din sistemul lui de criptare. Deci nu are legatura cu problema mea.

Comment

Uite la mn cu hight bitrate pe no arata asa ,sonorul merge,la tn e la fel?

Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Tv Sony Kd-49xd7005+Sony Tv Kd-55xf8505,Vu+Ultimo4k,Vu+uno4kse,vu+zero,dm 7020si,, parabola al 1,8m ,30W-54E,pozitioner strong v50

Comment

Arata asa si cu si fara High Bitrate, dar nu se aude nici sonor..Ce receiver ai?

Comment

am vu+ultimo4k cu imagine vti ,daca decoda banuiesc ca trebuia sa ai macar sonor ,pe hbo iti merge?

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                              THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                              X