Lovitură pentru abonații Telekom România - canalele ProTV - out !

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by Militianu View Post
    Dacă ați primit înștiințarea de mărire a abonamentului singura soluție este sa trimiteți cerere de reziliere. Așa o să fac și eu . Se trimite către [email protected] .
    no comment, daca tu ca si consultant de vânzari al telekom dai sfaturi din astea.
    ai tot respectul meu.
    Militianu likes this.
    Tomorrow's just your future yesterday!

Comment

diferentele nu sunt fabuloase.
      la un abo de 13 euro (majoritatea) se plateste în plus 1 leu.
      la 25 euro - 2 lei.

problema e ca ban la ban trage iar la final smecheria asta e de fapt o scumpire de abonament mascata.
      iar în relatia contractuala cu persoane fizice de regula se foloseste cursul de schimb oficial comunicat de banca centrala.

Comment

Se plateste 2 lei pe serviciu, fix, net si tv - adica 6 lei in plus..

Nu e mult dar e destul .. ca si la anii de casatorie impreuna .. 20 ..

Comment

Dar de cand este cursul de vanzare al ING considerat ca si curs de referinta? A ajuns ING sa se substituie Bancii Nationale a Romaniei si eu inca nu am aflat? Parca era o OU sau HG care stipula ca daca ai tarife in alta moneda, valoarea in LEI a facturilor emise catre PERSOANE FIZICE se calculeaza la cursul oficial al BNR afisat in ziua emiterii facturii.

Comment

deci pana la urma cine avea dreptate Telkom sau prot tv ?
            GIGABLUE 800HD SE...GIGABLUE

Comment

Originally posted by Militianu View Post
              Dacă ați primit înștiințarea de mărire a abonamentului singura soluție este sa trimiteți cerere de reziliere. Așa o să fac și eu . Se trimite către [email protected] .
              Sunt șanse să rămânem la preturile actuale, daca depunem cerere de reziliere ?
              Eu am depus mai demult când au crescut preturile la TV și m-au lăsat cu tariful vechi (și acela negociat).
              Militianu likes this.

Comment

In mail ul transmis de telekom privind notificarea de plata se precizeaza foartr clar ca in caz de reziliere solicitarea trebuie facuta in scris si transmisa la sediul central din Piata Presei Libere .... nu este specificat nicaieri ca solicitarea de rezoliere se fsce prin e mail , deci atentie la ce se scrie in notificare si sa nu facem speculatii .....asta e parerea mea .......ei te obliga sa le trimiti scrisoare scrisa ca in felul acests putin o fsc , asa pe mail cum sugereaza colegul militianul ar fi prea facil si mulri ar face o!

cu stima

Romeo
                bucuresti, 0.9 m.

Comment

romeo

Sunt smecheri si de asta au cerut sa trimiti „fizic” prin posta cererea semnata. Ei spera ca pentru doar 2 lei in plus cei care doresc sa rezilieze nu se vor mai incurca sa trimita scrisori „fizice” la acea adresa din lipsa de timp si vor renunta la demers. Eu cam asa vad situatia...

Comment

Toate preturile sunt in crestere...bine ca-i doar atat!
                    Chestia dubioasa este referinta la cursul ING...!

Comment

Originally posted by rpintea View Post

Sunt șanse să rămânem la preturile actuale, daca depunem cerere de reziliere ?
                      Eu am depus mai demult când au crescut preturile la TV și m-au lăsat cu tariful vechi (și acela negociat).
                      Sigur ca se poate să rămâi cu acelasa abonament.
                      Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
                      Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

sunt convins ca acei 10% care se vor "chinui" sa scrie acea notificare de reziliere vor ramane cu acelasi pret la abonament....restul, vor avea noul abonament marit

stima to all

Romeo
                        bucuresti, 0.9 m.

Comment

promo de asta-seara la protv: " talente sponsorizateeee deee ROMPETROL "

Comment

Working...
                          X