PCHOME.RO

Collapse

RCS a incercat cineva in PORTUGALIA?

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

RCS a incercat cineva in PORTUGALIA?

EU am o antena de 80 cm cu un lnb de 0.6 si as vrea sa stiu daca am sanse sa vad rcs in PORTUGALIA?, sau daca cineva are aici deja antena pe Intelsat?.Multumesc anticipat

Care Intelsat ? Eu sunt incepator in acest domeniu si mi-am instalat de curand o antena in Porto. Singura mea problema deocamdata este sa prind Sirius 2 care ar trebui sa aiba semnal puternic in zona asta. Detin un receiver DI Digital CI-24 si LNB Invacom 0,3db. Cred ca am incercat totul si nu a mers deloc. Are cineva ceva sugestii ?
    Porto, Portugalia
    Antena 1,1m, LNB Invacom 0,3db, ID Digital CI-24E.

Comment

Re: RCS a incercat cineva in PORTUGALIA?

Originally posted by lore
      EU am o antena de 80 cm cu un lnb de 0.6 si as vrea sa stiu daca am sanse sa vad rcs in PORTUGALIA?, sau daca cineva are aici deja antena pe Intelsat?.Multumesc anticipat
      Salut,

Se prinde bine in Irlanda,vecine
      Dar...iti recomand un dish de 1m cel putin si .3 LNB
      Si de ce nu...receiver-ul + card + abonament ...

Satelitul acopera si zona ta :
      http://www.dth-romania.ro/aria.php

Toate cele bune...
      Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Comment

@rolion

Portugalia--Irlanda= tari vecine?

Comment

Originally posted by wambertos
          @rolion

I'm sorry...cel putin asa ne consideram noi aici,prietene
          Este o poveste mai lunga,veche de cateva sute de ani

Cu respect...

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Comment

Originally posted by wambertos
            @rolion

De ce nu? Ii desparte doar Atlanticul! )

Comment

de ce va luati de ei..chiar sunt frati..dar de fus orar

Comment

Parerea personala e ca INDIFERENT DE LOCATIE,o parabola de 1,3m si un LNB 0,3-0,5 dB,rezolva problema(in Portugalia,fireste).
                1,5 m ;strong 4355 evo + lnb invacom twin 0,3 db;

Comment

OFF-TOPIC

Incep prin a imi cere scuze lui lore si mx283 pentru off-topic

Acel termen de "vecine" se datoreaza faptului ca Portughezii si Spaniolii nu ii tolereaza pe Brits,dar se bucura de compania unui Irlandez ! Fara a intra in istoria relatiilor dintre cele 3 tari sus-numite,Irlandezii se bucura de conditii bune de concedii sau investitii in Portugalia

Deci daca ei se considera "vecini"...de ce nu m-as considera si eu "vecin" cu un Roman din Portugalia
                  Oahh,chiar barierele geografice tre sa ne desparta ...M-au despartit 9 ani de zile de Romania si cred ca stiu mai bine decat voi ce inseamna "vecin",chiar si daca ne desparte ...Oceanul si ... fusul orar ( )

Apoi...hai sa incercam sa ajutam 2 Romani ,vecini in ale suferintei sa isi linisteasca sufletul cu un pic de Etno de pe DTH-RCS...

Foarte multumesc !

Cu respect.

Comment

Problema rezolvata cu Sirius-ul

In final am reusit sa rezolv si problema cu Sirius-ul, aveam pus un satellite finder si de asta nu vedea nimic la Sirius, desi pe multi alti sateliti nu aveam nici o problema in a detecta ceva.
                    Porto, Portugalia
                    Antena 1,1m, LNB Invacom 0,3db, ID Digital CI-24E.

Comment

lore,

cu o antena de 80 cm esti cam la limita si s-ar putea sa ai probleme cind e vremea mai rea.
                      Eu stau in Cardiff si am o antena de 1.1 m si totul e OK, chiar daca acum sunt niste vinturi foarte puternice.
                      sper ca asta sa te ajute.

Comment

Working...
                      X