Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Digi TV Satelit [Powered by RCS&RDS]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by zmeura
    Nu.Dar se umple tara de fibra optica si s-ar putea sa treci la IPTV de la RCS,UPC,Romtelefon,etc.
    Raspuns gresit... de la tine ma asteptam la mai mult... sa fii mai informat
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Comment

Daca va fi internet va fi ceva de genul: download prin satelit si upload prin dial-up ceva sau alta legatura la net. Din ce stiu eu cam asa functioneaza internetul prin satelit. Macar un mod de functionare.
      Cit despre semnal, am sudul acoperit de bloc, insa explicatia e la fel de buna O intelege tot omu.
      Am sunat ieri la digi. Omu foarte amabil (curios chiar ) si mi-a spus ca daca vreau echipament in custodie pot face un fel de precontract prin telefon. NUmai ca eu vreau sa il cumpar si mi-a spus ca pot merge la orice casierie rcs sa cumpar echipamentul. Antena e una singura ( probabil cea de 0.6m). Curios ca sora-mea a cumparat tot de la rds antena de 1.1m (cu combinatii cica, nu intram in detalii).
      Problema spinoasa e ca mai toate casiriile (cel putin cele stiute de mine) au program NUMAI pina la ora 18. Deci fratele meu, eu la ora 18 ies de la munca pe care o incep la ora 9 ca si ei de altfel. Mamaa ce ma roade treaba asta . Pina si electrica incepe de la 8:30 ceea ce imi lasa ceva timp de plata dimineatza.
      Sa vedem daca gasesc vreo casierie in zona domenii.
      If you're going through hell, keep going ! W Churchill

Comment

Originally posted by korggis View Post
        Daca va fi internet va fi ceva de genul: download prin satelit si upload prin dial-up ceva sau alta legatura la net. Din ce stiu eu cam asa functioneaza internetul prin satelit. Macar un mod de functionare.
        Cit despre semnal, am sudul acoperit de bloc, insa explicatia e la fel de buna O intelege tot omu.
        Am sunat ieri la digi. Omu foarte amabil (curios chiar ) si mi-a spus ca daca vreau echipament in custodie pot face un fel de precontract prin telefon. NUmai ca eu vreau sa il cumpar si mi-a spus ca pot merge la orice casierie rcs sa cumpar echipamentul. Antena e una singura ( probabil cea de 0.6m). Curios ca sora-mea a cumparat tot de la rds antena de 1.1m (cu combinatii cica, nu intram in detalii).
        Problema spinoasa e ca mai toate casiriile (cel putin cele stiute de mine) au program NUMAI pina la ora 18. Deci fratele meu, eu la ora 18 ies de la munca pe care o incep la ora 9 ca si ei de altfel. Mamaa ce ma roade treaba asta . Pina si electrica incepe de la 8:30 ceea ce imi lasa ceva timp de plata dimineatza.
        Sa vedem daca gasesc vreo casierie in zona domenii.
        Casierii DIGI in Bucuresti:

Bucuresti - Alunisului
        Str. Alunisului, Nr. 2-4, bloc 11A
        Bucuresti - Auchan
        Centrul Comercial Auchan, B-dul 1 Dec.1918, Nr. 33
        Bucuresti - Aviatiei
        Str. Cpt. Av. Alex Serbanescu, Nr. 33-35, Bl. 20E, Ap. 20
        031.400.4600 - relatii clienti
        Bucuresti - Balta Alba
        Str. N. Grigorescu, Nr. 35, Bl. B3, Sc. A, parter, sector 3
        Bucuresti - Baneasa
        Sos. Bucuresti-Ploiesti, Nr 18-22, Bl XIII/2
        Bucuresti - Berceni
        Str. Berceni, Nr 18, Bl 57, Ap 4
        Bucuresti - Camil Ressu
        Str. Camil Ressu, Nr 20
        Bucuresti - Iuliu Maniu
        B-dul Iuliu Maniu, Nr 12, Bl. 13A
        Bucuresti - Libertatii
        Libertatii, nr 8 - 10, sector 5
        Bucuresti - Mihai Bravu
        Str. Mihai Bravu, Nr. 6, Bl. P23-24, parter
        Bucuresti - Militari - Apusului
        Bd. Iuliu Maniu, Nr. 35, Bl. 3, Sc. 7, parter
        Bucuresti - Oltenitei
        Sos. Oltenitei, Nr.121, Bl. 31, parter, sector 4
        Bucuresti - Resita
        Str. Resita, Nr 17, Bl 49, Ap 66
        Bucuresti - Sediu Central
        Str. Dr Staicovici, Nr 71- 75
        Bucuresti - Socului
        Bd. Chisinau, Nr. 2, Bl. 50, Sc. B, Ap. 45, sector 2
        Bucuresti - Tineretului
        Calea Vitan, Nr. 107, Bl. V14B, Sc. 2, sector 3
        Bucuresti - Tourimex
        Str. Mr Vasile Bacila, Nr 34, Bl 34, Sc 3, parter
        Bucuresti - Uioara
        Str. Uioara, Nr. 3
        Bucuresti - Uverturii
        B-dul Uverturii, Nr 87
        Bucuresti - Vacaresti
        Calea Vacaresti, Nr 274, Bl 62
        Bucuresti - Vitan
        Calea Vitan, Nr. 107, Bl V14B, scara B, parter
        ... strong like Baloo The Bear !
        www.xmissy.nl
        www.dump.com
        www.redtube.com
        Latitude: 44.455
        Longitude: 26.048
        Latitude: -42.869
        Longitude: 147.328
        Latitude: -46.404
        Longitude: 168.356

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Comment

Sarumina ! Stiam de ele. Insa habar nu am care ar fi prin zona 1 mai/domenii.
          Mi-am luat si tv duminica si abia astept aa vad si ceva programe tv la el ca m-am saturat de happy feet. La care ma uit ca prostul ca imi place cum se "vede" nu ca imi plac mie musicals
          Mersi de lista oricum, probabil o sa dea bine pentru cei care vor citi pe aici. Cea de pe Iuliu Maniu nr 12 am inteles ca e vis-a-vis de Cora. Tot pina la 18 au program ? Arghhh !
          If you're going through hell, keep going ! W Churchill

Comment

Originally posted by korggis View Post
            Sarumina ! Stiam de ele. Insa habar nu am care ar fi prin zona 1 mai/domenii.
            Mi-am luat si tv duminica si abia astept aa vad si ceva programe tv la el ca m-am saturat de happy feet. La care ma uit ca prostul ca imi place cum se "vede" nu ca imi plac mie musicals
            Mersi de lista oricum, probabil o sa dea bine pentru cei care vor citi pe aici. Cea de pe Iuliu Maniu nr 12 am inteles ca e vis-a-vis de Cora. Tot pina la 18 au program ? Arghhh !
            Salut,

Daca te ajuta cu ceva mai este una pe uverturii, chiar vizavi de statia lui 178.
            www.xmissy.nl
            www.dump.com
            www.redtube.com

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Comment

Salutare tuturor,

Nu mai stiu daca am mai intrebat dar chiar daca am mai intrebat nu-i nimic, mai intreb o data: Eu ca abonat DIGI cu Extra I ce trebuie sa fac sa pot vedea, exceptind NGWILD, care se vede si HBO COMEDY, care nu se vede, celelalte noutati introduse in grila, respectiv DOQ si SportKlub + ?

Multumesc,
              www.xmissy.nl
              www.dump.com
              www.redtube.com

Comment

Originally posted by ursul baloo View Post
                Salutare tuturor,

Nu mai stiu daca am mai intrebat dar chiar daca am mai intrebat nu-i nimic, mai intreb o data: Eu ca abonat DIGI cu Extra I ce trebuie sa fac sa pot vedea, exceptind NGWILD, care se vede si HBO COMEDY, care nu se vede, celelalte noutati introduse in grila, respectiv DOQ si SportKlub + ?

Multumesc,
                Pt HBO Comedy, te abonezi la MaxPack, pt Doq si SportKlub+ mai astepti...

Comment

Originally posted by rpintea View Post
                  Pt HBO Comedy, te abonezi la MaxPack, pt Doq si SportKlub+ mai astepti...
                  Multam haiducule, stiam de HBO dar eu vroiam celelalte. Acum ca mi-ai spus m-am resemnat. O sa astept bombele. Lui Fanta...
                  www.xmissy.nl
                  www.dump.com
                  www.redtube.com

Comment

Salutare tuturor,

Multumesc,
                    SS2
                    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Comment

Originally posted by bibbicu View Post
                      SS2
                      Merci man, dar dupa cum bine stii nu am net acasa asa ca ce sa fac ? Sa ma mut la servici ?
                      www.xmissy.nl
                      www.dump.com
                      www.redtube.com

Comment

Merci man, dar dupa cum bine stii nu am net acasa asa ca ce sa fac ? Sa ma mut la servici ?
                        Pai nu spuneai ca vrei sfaturi pemtru receptoare - ma gandeam ca dupa atatea sfaturi te-ai hotarat si ai luat ceva ?!
                        Aveai ocazia sa mai vezi si altceva...... Se pare ca asta este ultima solutie in afara abonamentului !
                        sigpic

Comment

Facturi DIGI !

Ieri, constiincios, m-am deplasat la o casierie RCS&RDS pentru a plati serviciile DIGI. Dupa ce am efectuat plata, evident fara factura, am pus o intrebare, de bun simt cred, referitoare la facturi: cind o sa primesc si eu niste facturi prin care sa se ateste ca RCS&RDS ar fi creditor fata de mine iar eu debitor fata de RCS&RDS ? Stiti ce mi s-a raspuns ? "In fiecare luna se emit facturi pentru clienti pentru toate serviciile furnizate !" Revin cu o intrebare care, cred ca a ma fost pusa si anume: Daca (acordam prezumtia de vinovatie) se emit facturi DE CE acestea nu ajung la consumatori ? Cine le distribuie ? Nu cumva distribuitorul incaseaza comisonul de expeditie iar facturile nu le mai distribuie ? Cred ca ar trebui sa se verifice modul de distribuire a facturilor sau sa se aleaga mai bine distribuitorul !

P.S.: Sigur se vor gasi unele voci pe forum care sa spuna: plateste-le la Posta ! Da, si mie mi-ar fi mai usor, mai ales ca am 2 oficii aproape de casa si 1 linga serviciu dar...NU AM FACTURA ! pentru ca, mai nou, la posta, facturile se SCANEAZA pentru codul de bare or daca NU AM FACTURA ce sa scaneze ? Asa ca singura solutie este ca si pina acum: casieriile RCS&RDS !
                          www.xmissy.nl
                          www.dump.com
                          www.redtube.com

Comment

Nu e problema noua. Acum ceva timp a fost subiect de stiri si a circulat un filmulet (acum e sters - oare de ce?) care prezenta unde ajungeau facturile noastre. Pe Canal... Megaoperatorul mai are mult de lucru in toate departamentele. Oare la fel este si la Premiere, ca ne comparam.
                            PS. NU E VINOVAT DIGI! Curierul, posta... un intreg lant!
                            Gabitzu
                            Vu+ Duo2

Comment

Originally posted by gabitzu View Post
                              Nu e problema noua. Acum ceva timp a fost subiect de stiri si a circulat un filmulet (acum e sters - oare de ce?) care prezenta unde ajungeau facturile noastre. Pe Canal... Megaoperatorul mai are mult de lucru in toate departamentele. Oare la fel este si la Premiere, ca ne comparam.
                              PS. NU E VINOVAT DIGI! Curierul, posta... un intreg lant!
                              Nu e vinovat DIGI ? Posibil ! Dar ar fi trebuit sa aleaga mai bine distribuitorul: clauze, penalizari, etc. ! Sau daca cel actual nu corespunde...altul ! Piata este plina si de-abia asteapta sa se faca loc.
                              www.xmissy.nl
                              www.dump.com
                              www.redtube.com

Comment

Aveti un pic de rabdare, se va rezolva in curand... o sa va placa )))) si p-orma ala care va zice ca nu are cum si la cine achita, ala inseamna ca nu vrea sa plateasca...
                                Day by day - opiniile mele
                                "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
                                ---------------------------------------------------------
                                DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
                                Moteck DigiPower SG-2100
                                (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                                THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                                X