Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Digi TV Satelit [Powered by RCS&RDS]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Am Digi Satelit si eu cu ultimul box Kaon de la ei. Am resetat, am scanat , dar nu mi-a aparut canalul in lista .

Comment

Incearca cautare manuala.

Comment

Nu are căutare manuala.Doar revenire la setările d fabrica.

Trimis de pe al meu Redmi 4X folosind Tapatalk

Comment

Ce SID are ?

Comment

Banuiesc ca pt Epic drama vrei sid ,1b63 este!

Comment

Da, pentru Epic Drama doream. Multumesc !

Comment

Stie cineva cum introduc un softcam nou in softul Gigablue 3.18 de pe un cam UNICAM DELTA CRYPT. Am nevoie de un tutorial si de sw aferente. Apelez doar la cei care stiu cu ce se mananca, nu am nevoie de "sfaturi" de la binevoitori neavizati pe care ii rog sa se abtina.

Comment

ceva de genu https://www.nachtfalke.biz/580-anlei...-evo-twin.html
                  ati trebui neaparat si programatorul alfel nu poti!
                  va salut

Comment

Oficial, pe pozitia 49 a intrat Epic Drama HD.

Trimis de pe al meu Redmi Note 3 folosind Tapatalk
                    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
                    ATX-91 + LNA177
                    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
                    My Youtube channel

Comment

Frecvență nouă Digi Satelit Ungaria, 11785 H 28000 7/8 satelit Thor, copie a frecvenței 12563 H 27500 3/4 de pe satelitul Intelsat 10-02.

LE: Frecvență nouă Digi TV Satelit Romnia, 12188 V 28000 7/8 satelit Thor, copie a frecvenței 12527 H 27500 3/4 de pe satelitul Intelsat 10-02.

Last edited by EXCALIBUR; 12 April 2018, 15:41.
                      PFA 1.4m+IBU twin 80E->37.5W / PFA 3.0m Ku&C band, 103E->40.5W/Dreambox 500 HD/Vu+ Solo SE V2/TBS 6903/5925

Comment

Se mută pe Thor cred Digi Ungaria?
                        Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
                        Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

Din ce a postat EXCALIBUR se pare ca si Digi Ro se muta?

Comment

Din ce am auzit, sunt zvonuri interne ca vor sa renunțe la DTH și vor sa investească n fibră optică.
                            Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
                            Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

Originally posted by romero69
                              Din ce a postat EXCALIBUR se pare ca si Digi Ro se muta?
                              Asta ar fi cea mai logica mutare a lui Digi Ro.Ar stinge orice controversa dar si problemele pe care le au abonatii cu semnalul receptionat,mai ales cind ploua intens,de pe Intelsat 10-02.Semnalul de pe acesta nu este DTH.
                              Dintre toti operatorii(Telenor,FocusSat,UPC Direct,Canal Digital)ce folosesc pozitia 0.8W-1.0W,el este singurul care nu are spotul central 3/3X pe Romania,de 54.4dBW,cum ar fi normal sa fie si,deci,orice ar spune unii sau altii,Digi Ro are o problema din acest punct de vedere.Si ei stiu asta foarte bine,fiindca numai pe parcurs si-a dat seama ca odata cu adaugarea frecventelor pe polaritatea Verticala pe banda superioara a lui Intel 10-02,cele care au fost/sint utilizate pentru Europa Centrala,fireste si Ungaria,au si inceput problemele cu receptia de pe Orizontala,pentru Romania,mai ales cu antene mai mici.
                              N-are rost sa mai dezbat aceasta chestiune,pe care am abordata-o de citeva ori pe parcusul anilor,cu argumente empirice.Faptul ca Digi TV se muta de la un operator de satelit la altul la aceasi pozitie e in sine o recunoastere,daca excludem partea comerciala a contractului,ca sint probleme tehnice pe care le are cu operatorul de satelit.Trecere pe Thor ar fi o solutie practica si mult mai sigura.Acum depinde si de contractul pe care-l are Digi TV cu Intelsat si conditiile de reziliere a lui,pe care fireste n-avem cum sa le stim.Cum spuneam cu alta ocazie,Intelsat-urile sint folositi pentru serviciile DTH pentru pozitiile periferice de pe arc,cele din Est si Vest.Asta n-a luat in calcul cind Digi TV a semnat contractul cu Intelsatul de la 1.0W,mai ales cind a dorit ca serviciile sale sa acopere bine toata Europa.S-a vazut cu ce rezultate!

satelescu

Comment

Motivul mutarii este foarte simpla: Intelsat 10-02 e spre sfirsitul vietii sale...

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                                THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                                X