Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Focus Sat [Powered by UPC Broadband DTH]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 4 (0 members and 4 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by Fanta
    Rico imi este un f.foarte bun prieten dar nu din acest motiv inclin sa-i dau dreptate.O sa fie bataie de cap cu montajul mai ales ca ......NU VOR SA VANDA KITUL FARA SA PLTESTI MANOPERA MONTAJULUI aproximativ inca 100 Euro fara TVA !

Daca nu apare concurenta RCS-ului e de rau .

hmmm..ma cam indoiesc de o asemena mojicie..pe linga ca iti baga boxul si antena pe git chiar daca nu ai nevoie de ele acu si montaj !? Sigur se vor mai relaxa

Comment

Problema simpla se amplifica aiurea..... Cine instaleaza cine platesete cine mosc-uieste... Ce dracu stim ca o sa fie conax nimic alt ceva dar la reglat o antene se pricep multi. Nu asta e problema. Singura problema valabila e ce programe or sa fie si daca vom avea parte de ceva special fata de oferta de cablu fie PPV sau cum o fi ea oricum pentru tara noasta de kk ar fi un salt remarcabil si daca se va materializa intre-un produs adecvat pietzei din RO+ cei din afara va fi ceva care ne va ridica mult peste ofertele actuale care sint cum stim totii....

Comment

Concuranta oferita de RCS pachetului FocusSat.

Eu am invatat mai de mult prin facultate regulile monopolului.....daca avem monopol la DTH mai bine lipsa.
        Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
        Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Comment

@Rico

@Rico nu aspus nimeni ca va monta 2-3 antene pe zi,iar chestia cu 1000 de antene chiar nu mai stiti de gluma.Cu cursul ptru montarea antenelor o stiu de la un amic din Bv care se ocupa si el cu asa ceva, are o firma de cablu si stiu sigur ca afost la o specializare.Am sa-i cer adresa ca sa nu zici ca sunt pietar,cum crezi tu.Noi inca nici nu stim care sint dealeri sigur,si care sint conditile.
          In primul rand ma mira faptul ca se va vinde kitul la magazinele flamingo care nu au deaface nimic cu sateliti,si nu la firme ca Peruvision,D&K,Elstar,etc.
          350 kg de scule!

Comment

Eu sper sincer ub lucru: in momentul in care apare FocusSat in Conex, si se va putea decoda ilegal, sper din tot sufletul daca cineva va punea codurile pe acest forum sa primeasca BAN permananet si postul respectiv sa fie sters din primul moment. Asa poate ca si noi putem contribuii la un eventual success a sistemului DTH din Romania.

Comment

Nu poti impiedica nimic .
              Daca nu va fi aici , atunci va fi altundeva , si (poate) tot va fi ..

Comment

Clar ca nu pot impiedica nimic insa un fel de suport putem sa incercam nu? Chiar daca altundeva vor fii coduri foarte multi procureaza coduri numai de aici ...

Comment

Regulile noastre au fost simple si clare inca de la inceput : NU vor aparea coduri, chei sau alte metode de vizionare ilegala a programelor sau pachetelor de programe ce se pot procura oficial in Romania. Acelasi lucru este valabil si pentru posturile TV romanesti.
                  Altfel vom ramane si fara site...

RDI admin

Comment

sper sa puna in pachet si MTV Europe, cel romanesc m-a dezamagit total. nu ar strica nici VH1.

Comment

si eu am intrebat la Flamingo in Deva daca vor avea kitt-ul Focus la vanzare, au dat din umeri, nu stiu nimic despre el. asta e...

Comment

Si... primul comunicat pe www.satelit.tv (din pacate fara noutati, pt. noi)
                        RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder, LG 4K, Onkyo T-4711

Cadou 44 LEI in REVOLUT + card gratis + livrare gratuita!. Oferta prin invitatie: https://revolut.com/ro-RO/referral/pufuofbs!a13221
                        (fara cost lunar)
                        Cadou 5 LIRE la inscriere in
                        CURVE https://curve.page.link/a5Hm sau cod: EY5WQ3OE Card gratis cu livrare gratuita!
                        (fara cost lunar)

Cadou 15 EURO in MONESE https://monese.com/download-now?invi...97230718188169 sau cod: RAZVA822 Card gratis cu livrare gratuita!
                        (fara cost lunar)
                        Mai multe alternative la bancile clasice aici:
                        https://sites.google.com/view/2020banking

Comment

my god.... sa puna BAN PERMANENT? la dracu ce comunist... toata lumea stie ca ai decodor pe nashpa acasa baietash... sau cumva lucrezi la handicapatii aia de vor sa lanseze pachetu buclucash?

codurile or sa apara in alta parte dar or sa apara sigur... nu baga mana in foc ca nu pui mana si le iei daca este moca...

prevad un faliment serios in cateva luni a firmei cu pricina...

Comment

La banii romanilor, 100 euro e o suma enorma sa o dai doar pentru instalarea kit-ului (mai ales cand stii ca l-ai putea monta singur la fel de bine). Daca Focus au intentia de a-si trage un sut in propriile bilutze, au gasit metoda perfecta. Cu alte cuvinte, hara-kiri din start .
                            Cu mentalitatea asta, vor da faliment atat de repede, ca nu vor sti ce i-a lovit.
                            Pacat
                            Numai bine!

Jucarii pentru copii:
                            DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Comment

unde ati vazut scris de 100 euro?
                              contractul de prestari servicii poate este pentru transmisie (activarea cartelei), iar montarea, presupun, gratuit ............

Comment

Originally posted by KingBlana
                                Nu poti impiedica nimic .
                                Daca nu va fi aici , atunci va fi altundeva , si (poate) tot va fi ..
                                Sa te auda Dumnezeu nu numai cu pachetul DTH,ci cu toate !
                                Eu unul la bani care ii castig(si cred ca sant multi romani in situatie la fel ca mine)mi-ar trebui vreo doua luni ca sa-mi cumpar aparatura si asta daca nu mai beau nici o bere cu Satenicu.
                                Toata stima si sa auzim numai de bine
                                Piciul
                                Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                                THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                                X