Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Focus Sat [Powered by UPC Broadband DTH]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 4 (0 members and 4 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

de cei de la RCS nu se mai aude nimic?

Comment

Poate RCS dirijeaza orchestra ....

ovex

Comment

Si eu cred la fel... am impresia ca exista o legatura intre RCS, Prima TV si acest Focus SAT
        Oare de ce intra ( la 1W) cu ID Prima... cand era RCS infotext
        RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder, LG 4K, Onkyo T-4711

Cadou 44 LEI in REVOLUT + card gratis + livrare gratuita!. Oferta prin invitatie: https://revolut.com/ro-RO/referral/pufuofbs!a13221
        (fara cost lunar)
        Cadou 5 LIRE la inscriere in
        CURVE https://curve.page.link/a5Hm sau cod: EY5WQ3OE Card gratis cu livrare gratuita!
        (fara cost lunar)

Cadou 15 EURO in MONESE https://monese.com/download-now?invi...97230718188169 sau cod: RAZVA822 Card gratis cu livrare gratuita!
        (fara cost lunar)
        Mai multe alternative la bancile clasice aici:
        https://sites.google.com/view/2020banking

Comment

@rz +

Pai da fra ... Si prezentarea detaliata a serviciului s-a facut pe PRIMA TV la rubrica FOCUS Obiectiv ... Vezi toate se leaga

ovex

Comment

Posted: Wed Nov 17, 2004 11:37 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Pachetul nu e scump pt. unul cu bani multi. M-am chinuit o gramada sa-i iau lu' taica-miu la tara un sistem complet, rec. cu CI - in asteptarea pachetului romanesc.... Acum vin astia si spun ca trebuie sa iau receptorul lor... Estimez la minim 2 ani timpul in care o sa aiba si parintii mei acest pachet
            Pt. mine... eu as stringe din cur si l-as lua intr-un an, ca sint nebun, am mania satelitilor... Da' nu sint singur, am nevasta copil . Speram ca , daca nu dau doar cartela, macar CAM+card sa dea. Da' sa mai dau bani si pe rec. si antena si lnb... Si la mine tot in jur de 2 ani
            Costa cit salariul meu pe o luna... Acuma sa se gindeasca si aia de afara (doar daca e vreunul tentat sa ma critice ) - ei si-ar da un salariu din ala de-al lor, mare, pe asa ceva?
            Cred ca trebuia sa se tina cont de faptul ca in Romania tv digitala prin satelit a patruns de mult chiar fara mult asteptatul pachet romanesc, ca multi si-au rupt de la gura si si-au luat receptor sa vada si altceva decit tvr si cei mai multi au luat cu CI - tocmai in asteptarea acestui pachet...

Comment

Daca vor sa faca "Abonamente Familiale" trebuie sa gandeasca ca aia de la ZAPP. 3 receivere - costul de achizitionare si abonametul reduse fata de numai o bucata, ca sa poata omul sa-si puna la cate TV-uri vrea, asa face concurenta clara la cablu.

Din punct de vedere tehnic se poate realiza usor treaba, daca toate TP-urile lor (in start cred ca vor fi 2 la numar) vor emite pe aceeasi polaritate.
              In cazul asta instalatia colectiva nu mai necesita MultiSwitch. Sunt deajuns splitere POWER PASS.

Ma scuzati daca va stresez cu chestiunea colectiva, dar la majoritatea la care am pus antene, m-or pus sa le trag cabluri si la celelalte TV-uri, fie de la receiver (acolo unul este sofer, iar ceilalti merg pe unde merge el - evident), fie LNB Twin, Quattro pentru receptie colectiva independenta.

Si sa va mai spun o chestie. Deobicei operatorii aleg sa distribuie catre abonati GOLDBOX-uri fara modulator RF, ca sa nu se spliteze semnalul decryptat. Acest KAON are sau n-are RF

ovex

Comment

Nu

Originally posted by epy
                @gogi
                Sper ca acei 15 euro nu includ si suportul de perete? Ca la urma ar insemna sa MUNCIM DE JABA

Pai nu man numai reglajul intra in pretul asta suportul il pui sa si faca el, sau daca nu alti bani.Eu oricum am acumulat cunostinte despre lacatuserie,si chiar sudura.
                350 kg de scule!

Comment

Nu stiu cum dar cei de la Flamingo nu stiu nimic inca de acest FocusSat
                  Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Comment

cred ca de abia asteapta lumea sa se hacuiasca sistemu asta... io nu-mi fac abonament decat daca subtitreaza cum trebe programele... mama lor ca pe Nat Geografic parca sunt tampiti! traduc o fraza din 5!

Scarbe comuniste!

Comment

@gogi ei iti urez mult success la instalara celor 1000 de antene dar..tzin sa precizez ca in Moldova sunt zone in care pe o raza de 50-60 km nu gasesti nici un meserias care sa regleze bine o antena satelit si ma indoiesc ca vine cineva de la Cluj sau Brasov o sa monteze antene pt FOCUS Sat,ca sa nu mai zik ca in unele zone dupa o ploaie o sa ajungi acolo doar TELEPORTAT si la 1/2 ora dupa ce ai instalat antene lui Badea CARTZAN si pleci, te suna omu si iti zice ca nu ii merge antena pt ca omul nu stie sa comute televizorul in modul AV.
                      Ce zici?Te Risti?AIci e raiul prostiei pe pamant!
                      Daca vrei sa iti faci rost de niste procese prin tribunale vino si instaleaza antene in Moldava.
                      Good Luk!
                      In alta ordine de idei,acest pachet o sa aiba success la tara numai daca o sa aiba programe majoritari romanesti.Nu o sa dea nimeni 10 Eur pe PAX,TVRM si Prima,vor si ei Proteveul si Antena

Have a nice Day!

Comment

pro teveul e cel mai prost canal posibil... plus ca e dator vandut la stat... dar cu campania asta electorala mai pluteste nitel...

Comment

Nu cred ca e interesat cineva de faptul ca Sarbu are datorii la stat(acum e la moda sa ai datorii la stat),omul care isi cumpara antena vrea sa vada si el pe Garcea si Liga Campionilor si sa o vada pe Esca si Teo ca s-au saturat sa se uite la meciuri pe Turksat

Comment

Re: !

Originally posted by gogi
                            @Rico in problema montari or sa se gaseasca oameni stai linistit.numai eu promit ca montez 1000 de bucati.Iar cu scoala de montat antene sa sti ca exista asa ceva in cluj,un curs de specializare.
                            Mai nene, tu vrei sa vinzi castraveti gradinarului. Eu sint din Cluj, lucrez in domeniu dar nu e nimic pe aici din ce zici tu.
                            Sint curios cum o sa montezi tu 3-4 antene pe zi, timp de un an, mai ales ca instalarile nu vor fi in oras. Abia de instalezi una pe zi, iar dupa o saptamana de umblat pe coclauri si de stat prin frig, pici mort de oboseala.

Comment

Rico imi este un f.foarte bun prieten dar nu din acest motiv inclin sa-i dau dreptate.O sa fie bataie de cap cu montajul mai ales ca ......NU VOR SA VANDA KITUL FARA SA PLTESTI MANOPERA MONTAJULUI aproximativ inca 100 Euro fara TVA !

Daca nu apare concurenta RCS-ului e de rau .
                              Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
                              Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Comment

Originally posted by Fanta

Daca nu apare concurenta RCS-ului e de rau .
                                RCS-ului sau FocusSat-ului

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                                THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                                X