Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

akta cablu

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

akta cablu

Ma poate ajuta cineva cu parametrii de receptie de la Akta cablu?
    Rapidist pur singe...

Salut

Frecventa Rata Simbol Mod QAM

314000 KHz 6875 KS/s 256 QAM
    322000 KHz ---------- --------
    330000 KHz ---------- --------
    338000 KHz ---------- --------
    346000 KHz ---------- --------
    354000 KHz ---------- --------

Si continua la fel mai adaugi cate 8MHz

Frecventele astea le folosesc la tara, zona Arges, dar banuiesc ca sunt la fel

Comment

În Argeș sunt următoarele frecvențe, dar din câte știu, sunt valabile și în alte zone.

314000 KHz 6875 KS/s 256 QAM
      322000 KHz 6875 KS/s 256 QAM
      330000 KHz 6875 KS/s 256 QAM
      338000 KHz 6875 KS/s 256 QAM
      346000 KHz 6875 KS/s 256 QAM
      354000 KHz 6875 KS/s 256 QAM
      362000 KHz 6875 KS/s 256 QAM
      370000 KHz 6875 KS/s 256 QAM
      378000 KHz 6875 KS/s 256 QAM

Vei recepționa peste 75 de programe digitale, dintre care 3 HD, asta dacă nu vrei să mai adaugi pachete extra, caz în care și numărul programelor crește, odată cu prețul.
      Presupun că vorbim de digital...

Comment

De la 1 nov se mai introduce un transponder pe 386MHz

Comment

Începând de astăzi, noi programe în extra-opțiunea AKTA HD: Nat Geo HD, Nat Geo Wild HD, Fishing&Hunting HD, Dolce Sport 6 HD.

Comment

NOU!

Dolce Sport 5 --- Look TV
            Dlolce Sport 6 --- Look Plus
            Dolce Sport 5 HD --- Look TV HD
            Dolce Sport 6 HD --- Look PLus HD

Comment

Ia spuneti ceva smekerii pentru cablu? Se poate face ceva?
              Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Comment

Nu. E ca orice conax

Comment

NOU la AKTA: Nick Junior înlocuiește Minimax!

Comment

Posibil sa iasa toate posturile AMC Networks? Oricum trebuie sa faca ceva cu Eurosport-urile si cu Discovery-urile urgent, altfel nu ii vad bine. Motivele sa ramai la AKTA scad spre 0...

Comment

Dacă ies și posturile AMC Networks (CBS Reality, AMC, Minimax, Megamax și care mai sunt ?) va fi cam urât. Eu mă gândesc la altceva, mișcarea asta să nu aibă legătură cu o presupusă vânzare spre Telekom (să nu uităm că nici ei nu le eu, puțin probabilă după ”cearta” din noiembrie din care a rezultat eliminarea Dolce Sport). P.S. Ești ”cel de dincolo”, nu ?

Celelalte posturi sunt (încă ?) în grilă (analogic și digital).

Comment

http://hdsatelit.blogspot.ro/2017/01...a-digital.html

Da, sunt cel de dincolo.

Ce era in loc de Nickelodeon?

Comment

France 24, Nickeleodeon nu-l văzusem.

Dacă tot au reînnoit contractul cu Viacom puteau să introducă și Comedy Central, MTV LIve HD sau chiar VH1 Classic. Cer prea mult pentru 24, respectiv 15 lei, nu ?

Comment

E ok sa zicem, totusi nu stiu ce o sa explice maine părinții copiilor cand nu o sa-si mai vada programele preferate la TV... uneori eliminarea unui post preferat de copii e o problema de 10x mai mare decat eliminarea unui post preferat de adulti. Adultul mai trece peste eliminare, dar peste plansetul copilului niciodata.

La ce pret au pe site... grila e penibila.

Comment

Da, chiar am un nepot care adoră Minimax, n-aș vrea să fiu în locul părinților lui. Nick Junior e ok și el, dar clar nu va înlocui Minimax în preferințele copiilor. Să vedem dacă, când vor muta mâine Nickeleodeon (sigur nu îl lasă pe poziția 21) vor mai modifica ceva, sper să rămână celelalte posturi AMC Networks.
                              Pentru Discovery și Eurosport, sunt șanse zero, dacă până și RCS a introdus ceva din pachetul lor, sigur au mai lăsat din pretenții și pot încerca și ei să negocieze, dar problema e că nu vor. Eu încă le am, deci nu mă plâng, dar majoritatea nu au norocul meu. Totuși puteau introduce aceste posturi, fără a elimina altele, Minimax și France 24, problema e spațiul, TP-urile actuale sunt aproape pline, de aceea spun că șanse pentru Discovery sunt nule, alături de ”motivul principal”.

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                              THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                              X