PCHOME.RO

Collapse

Universitatea Craiova a redevenit "Stiinta"

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Cea mai iubita echipa din Banie a revenit la denumirea cu care s-a consacrat.

Scandarile suporterilor olteni vor avea de acum acoperire deplina. Incepind de ieri, Universitatea Craiova se numeste oficial FC Stiinta „U“ Craiova. Decizia conducatorilor olteni a fost operata in documentele FRF si LPF. Astfel Stiinta revine la vechea denumire pe care a purtat-o pina in sezonul 1966/1967.

In alta ordine de idei, oficialii din Banie au inceput deja sicanele la adresa adversarelor.

Divizionara C CSM Rm. Vilcea a decis sa anuleze meciul amical cu FC Arges care era programat pe 26 februarie in „Zavoi“. De hotarirea luata de oficialii echipei vilcene nu sint insa straini conducatorii Universitatii Craiova, echipa care, avind terenul suspendat in prima etapa a returului, va juca impotriva gruparii antrenate de Sorin Cirtu la Rm. Vilcea.

Mai mult, pe 26 februarie, CSM Vilcea va intilni pe teren propriu, intr-o partida de verificare chiar pe Universitatea Craiova. Altfel, o delegatie a oltenilor s-a deplasat ieri la Vilcea pentru a stabili toate detaliile legate de „oficialul“ cu FC Arges, programat pe 5 martie.

Cotidianul, 19 feb 2005

Poate va fi cu noroc si vor lua Cupa!
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

Comment

adica retrogradeaza cu acelasi nume cu care au promovat prima oara in divizia A!
      Sus palaria!

Comment

Nici o grija! Craiova nu va pica!
        Totdeauna gasesti ceva de invatat

Comment

sper din tot sufletul.
          Sus palaria!

Comment

@zod

Bai baiatule echipa asta a invatat Romania sa joace fotbal !
            Dar se pare ca tu esti prea mic ca sa stii asta. Si ar fi bine sa mai citesti putin (daca stii ) sa afli ce a facut echipa asta pentru fotbalul romanesc.

Doamne ajuta-i ca nu stiu ce spun...

Valentino
            HAI AI NOSTRI
            "Daca ar durea prostia ar tipa juma“ din ROMANIA"
            DB500S, GIBERTINI 100 cm cu SG2100 motor, Smart Titanium 0,2dB ; 1° W- 28,2° E

Comment

HAI STIINTA IN CUPA UEFA , UNDE ITI E LOCUL ...
              Poate cu noul nume reusesc ...

Comment

@valentino: daca esti suporter adevarat, spune-mi care a fost meciul care a marcat aceasta decadere a Craiovei? a fost un meci istoric in care Craiova a mincat bataie acasa cu 2-0. daca esti suporter adevarat stii despre cine e vorba, daca nu, nu ai ce cauta pe threadul asta.
                Sus palaria!

Comment

Originally posted by Zod
                  @valentino: daca esti suporter adevarat, spune-mi care a fost meciul care a marcat aceasta decadere a Craiovei? ........ stii despre cine e vorba, daca nu, nu ai ce cauta pe threadul asta.
                  @zod baiatule, cu tot respectul, las-o mai moale cu
                  astfel de "avertizari", ca nu esti in masura sa spui asa
                  ceva maestrului @valentino ...

Lasa-ne sa vorbim despre fotbal si atit, OK ?

Comment

La cate batai a luat Craiova acasa in ultimii ani nici nu este de mirare ca nu stiu sigur despre care meci vorbesti tu...
                    daca nu ma insel este meciul cu National din 2002... daca stau sa ma gandesc mai bine inainte de meciul asta eram pe locul trei si dupa acest meci am luat-o la vale... 4...5...10...
                    atunci parca s-a rupt ceva...mai multe memorie nu am...(mai imi trebuie ceva DDR-RAM )

Valentino

P.S Esti fan adevarat si daca nu stii rezultatele echipei din ultimii XXX ani! Esti fan si numai cu inima langa o echipa care a adus multe bucurii dar si dezamagiri... aici este microbul
                    HAI AI NOSTRI

Comment

pai si eu despre ce vorbesc?
                      citeste postul lui valentino si o sa vezi ca off-topic cu sfaturile pe care mi le da. si nu ca nu as accepta sfaturi, aici e vorba de Stiinta si nu accept sfaturi decit de la un suporter adevarat.

later edit: este vorba de meciul cu Sportul Studentesc pe care l-a pierdut cu 2-0 pe Central si in care a fost furata pe fata de arbitru si a avut 2 eliminari. apoi a urmat o suspendare de 4 etape a terenului propriu si de-atunci a decazut. eu am trait acele momente si mi se rupe sufletul de ce a ajuns echipa. insa echipa de azi nu mai are nimic cu ce a fost Stiinta pe vremuri.
                      Sus palaria!

Comment

Acestea sīnt achiziţiile Craiovei!

Azi, īn cadrul unei conferinţe de presă, oltenii şi-au prezentat cei şase jucători nou veniţi īn această iarnă:
                        Stevanovici (numărul 13), Gavalovski (11), Răchită (27), Schumacher (, Marquinhos (14) şi Magri (7).

Comment

Stiinta U Craiova in Cupa UEFA
                          Ce ziceti?
                          Sunt eu prea optimist Sau? ... Stiam eu...

Valentino

Suntem olteni pana la moarte! "Universitatea" Craiova nu poate apartine nimanui. Este echipa tuturor oltenilor, este mandria noastra si reprezinta munca timp de 55 de ani a unor oameni care merita numele de olteni. Toti cei care iubim acest club avem datoria sa pastram cu cinste un renume care va mai exista mult timp in fotbalul romanesc. OLTENIA - UNITATE - LIBERTATE
                          HAI AI NOSTRI

Comment

Originally posted by valentino
                            Stiinta U Craiova in Cupa UEFA
                            Ce ziceti?
                            Sunt eu prea optimist Sau? ... Stiam eu...
                            Pai ia vezi amice ce am scris io mai sus :

HAI STIINTA IN CUPA UEFA , UNDE ITI E LOCUL ...
                            Poate cu noul nume reusesc ...

Comment

vazui amice ... dar am spus si eu ce am pe suflet ...

Valentino
                              HAI AI NOSTRI

Comment

Working...
                              X