PCHOME.RO

Collapse

Cupe europene la handbal

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Cupe europene la handbal

La ora asta HCMConstanta joaca cu Vardar Skopie. In min 13 scorul e 10-5 pt Skopie.

la pauza 15-14 pt Skopie

Comment

Constanta a pierdut la un gol diferenta dupa ce a ratat 7 lovituri de la 7m

Comment

Cred ca dupa meciul cu spaniolii i-au crezut pe macedoneni victime sigure. Loviturile de la 7m i-au terminat. Sa-i vedem in Spania...
        Totdeauna gasesti ceva de invatat

Comment

FC Barcelona-HCM Constanta 32-25

Doar 13 minute a rezistat HCM Constanţa īn deplasarea de la Barcelona! Romānii au īnceput curajos disputa cu catalanii, au condus cu 3-2 şi 4-3, dar doar atīt! Gazdele au pus stăpīnire pe joc şi au fructificat din plin evoluţia haotică a "marinarilor", īn care au abundat greşelile tehnice. "Ne-am īnvăţat minte la Constanţa, nu vom mai face aceleaşi gafe ca īn tur! Trebuie să fim atenţi cu romānii", a ameninţat antrenorul spaniol Xepsco Espar, elevii săi chiar ţinīndu-se de cuvīnt. Pīnă la pauză Barcelona rezolvase meciul, conducīnd cu 18-10.

Şi īn partea a doua lucrurile au stat la fel. Catalanii s-au distanţat la 9, 10 şi chiar 11 goluri diferenţă, lăsīnd pe final motoarele la relanti. Prilej pentru romāni ca să mai īndulcească scorul, dar şi aşa gustul a rămas amar după un meci modest. "Am jucat doar 15 minute, ne-am bătut cu ei de la egal la egal, după care am căzut fizic! Eu consider că şi arbitrajul a avut un rol hotărītor īn prima parte pentru că i-a ajutat să se distanţeze la şase goluri diferenţă. De acolo le-a fost uşor", a declarat Nicuşor Constantinescu, preşedintele Consiliului de Administraţie al HCM Constanţa. Oficialul constănţean consideră că nu mai sīnt şanse de calificare. "Pe hīrtie se mai poate, dar eu nu cred īn miracole. Acesta e nivelul echipei de acum, poate īn viitor o să mai căpătăm experienţă", a īncheiat Constantinescu.

Meciuri disputate īn grupa A

HCM Constanţa-FC Barcelona 29:27
          Vardar Skopje-Pick Szeged 24:24
          Pick Szeged-HCM Constanţa 27:24
          FC Barcelona-Vardar Skopje 31:22
          Pick Szeged-FC Barcelona 22:21
          HCM Constanţa-Vardar Skopje 25:26
          FC Barcelona-HCM Constanţa 32-25
          Pick Szeged-Vardar Skopje 25-18

CLASAMENT
          1. Pick Szeged 4 3 1 0 105-94 7
          2. FC Barcelona 4 2 0 2 111-98 4
          3. Vardar Skopje 4 1 1 2 90-105 3
          4. HCM Constanţa 4 1 0 3 103-112 2
          *Primele două echipe se califică īn "optimi"

Adversarele următoare ale romānilor
          06.11 Pick Szeged (a)
          13.11 Vardar Skopje (d)

Ungurii s-au calificat

Pick Szeged, vicecampioana Ungariei, viitoarea adversară a "marinarilor", s-a calificat īn "optimile" de finală ale Ligii Campionilor, după ce a īnvins aseară pe teren propriu cu 25-18 pe Vardar Skopje. Pick mai are de jucat īn Romānia şi la Barcelona şi, īn eventualitatea īn care va pierde ambele dispute, poate să fie egalată īn clasament de Vardar, care īntīlneşte acasă pe Barcelona şi HCM Constanţa. Īn meciurile directe īnsă, ungurii au cīştigat cu macedonenii 3 puncte.

31 octombrie 2004

Comment

Daca am bate in ultimele 2 meciuri tot ar fi rezonabil. Nu ne-am face de k.k.o
            Totdeauna gasesti ceva de invatat

Comment

HCM Constanta- Pick Szeged se transmite simbata de la 17:30 pe Tv Sport.

Comment

Azi si miine Minaur Baia Mare intilneste echipa luxemburgheza Differdange in optimile de finala ale Challenge Cup.
                Tot in optimile de finala ale Challenge Cup, Uztel Ploiesti joaca simbata de la ora 11 cu echipa elvetiana St. Gallen. Tot simbata, de la ora 19, in sferturile de finale ale Cupei EHF, Dinamo joaca cu echipa suedeza Skovde. Ultimele 2 meciuri vor fi transmise pe TV Sport.

Comment

Working...
                X