PCHOME.RO

Collapse

NFL - 2004/05

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

NFL - 2004/05

Propun un topic dedicat football-ului american, eu personal fiind un fan al acestui sport.
    Anul trecut a putut fi urmait pe mai multe posturi, desi in final am ramas cu Viasat Sport si TV Sport (care a dat in direct doar SuperBowl-ul, restul fiind doar inregistrari)
    Knplogic au si ei o sectiune legata de NFL, insa deocamdata din lista de posturi doar TV2 Zulu (Thor) e accesibil .
    http://www.knplogic.co.uk/sport/
    Sper ca TV Sportul sa dea si ei, macar inregistrari.
    C+Deporte 2 ar mai fi, dar la mine nu intra (farfuria cam mica).

Sezonul incepe miercuri/joi la 3:00 cet cu meciul New England-Indianapolis o reeditare a finalei AFC din sezonul anterior.
    Aveti idee ce posturi mai dau? (eventual feed-uri)

Are you ready for some football ? :P

Linkul exact la knplogic este :

http://www.knplogic.co.uk/sport/TR_NFL.html

In sezonul trecut a fost un feed fta pe 15 W, pe care s-a transmis in fiecare duminica seara meciul de pe CBS :

http://www.sat-benelux.nl/forum/viewtopic.php?t=33002l

Comment

Vesti bune, vesti bune...
      Multumim loko, ca de obicei la zi cu evenimentele sportive
      Sa vad cum prind si eu 15 westu'
      Am mai vazut ca dau si TV Sport joi la 19:45 si Sky Italia - Sky Sport, vineri in reluare, deci e ceva.

Comment

Originally posted by stagiaru
        Vesti bune, vesti bune...
        Uite ca mai am totusi niste vesti si mai bune pentru tine (desi trebuie sa recunosc ca nu sint neaparat un fan NFL, NBA ar fi cu totul altceva ) :

ORF 1 va transmite live primul meci al sezonului, New England - Indianapolis (vor mai transmite live doar finalele Conferintelor si Super Bowl).
        Premiere va transmite, ca si sezonul trecut, primul meci din cele 2 transmise duminica FTA (in fiecare duminica de la ora 20 pe Premiere Sport 2).
        TW1 va transmite in fiecare vineri intre 23 si 23:30 emisiunea NFL Blast.

Comment

Feed FTA acum pe 15 W, 12573 V, 6111 : Miami - Tennessee !

Comment

Multumesc pentru informatie, eu inca n-am reusit sa prind 15 W, o sa imprumut de la cineva un sat tracker acum in weekend.
            Oricum maine la 20:00 e Tampa Bay - Was pe premiere sp2 (o sa fie in reluare si pe Sky italia) si de la 23:15 pe TV2 Zulu ATL-SF, deci o duminica plina.

Comment

Se pare ca feedul de pe 15 vest este destinat METV, care vor transmite duminica 2 meciuri, Seattle @ New Orleans si N.Y.Giants @ Philadelphia :

http://www.metv.org/index.cfm/fa/sports

Comment

Feedul pe 15 W este activ, iar meciul de pe Premiere Sport 2 este necodat !

Comment

Da, pentru prima data am avut de ales intre doua meciuri.
                  TV2 Zulu au schimbat programul si in loc de ATL-SF au dat Min-Dal, dar eu m-am uitat la NYG-PHI pe feed-ul Fox Sports.
                  Are semnal garla si se pare ca e cum ai zis, dau meciurile METV.
                  Asta e, in fiecare duminica am treaba.....

Comment

Nu pot verifica, dar in afara de feedul de pe 15 W se pare ca in aceasta seara mai e un feed si pe 22 W,11652 H, 9999.

Comment

... si inca un feed pe 22 W, 10977H, 5632.

Comment

Am vazut meciurile de pe 15 west. Duminica viitoare o sa fiu si eu on-line sa urmaresc si 22 w.
                        Oricum o sa arunc si in seara asta un ochi, ca la 4am e un meci PHI-Min poate il da cineva. (monday night football).

Comment

Diseara pe feed-ul 15 west doua meciuri interesante:
                          20:00 Cleveland Browns - NY Giants (CBS)
                          23:15 Green Bay Packers - Ind. Colts (FOX)

TV2 Zulu dau si meciul doi. Deasemenea si Canal + Deporte2 au doua meciuri in program.
                          Ramane de vazut daca apare vreun feed si pe 22 west.

Comment

Baltimore - Cincinnati va fi necodat pe Premiere Sport 2 de la ora 20.

Comment

Buffalo Bills - New York Jets in feed FTA pe 15 W, 11525 H, 1500 (ID: DAD 2) !

Comment

Working...
                              X