Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

RDI-Food

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by KingBlana View Post
    Eu tocmai ce am venit din parc , m-am pus pe alergat , mancat mai cumpatat si fara cola sau bauturi gazoase . Doar Evian .

M-au dat aia afara ca se inchidea parcul la ora 19 ....

Eu am 80 si vreau sa ajung la 75 .
    la inaltzimea ta e periculos 80

Comment

Joaca-te cu focul ...

Comment

Joaca-te cu focul ...

de meserie...... .pompier

Comment

Din Romania am venit cu 72 si am ajuns aici la 82 . Vreau sa revin la ~75 , ma enerveaza sa imi tot iau haine ....
          Daca n-am un croitor care sa le ajusteze ....
          Asta este reversul medaliei vietii de burgej ...te ingrasi daca nu sti ce sa mananci .. Cum sa mananci .. Noi am venit de la comunism .. unde pe langa mancarea putina mai faceam si spor rinzand autobuzul sau coborand si urcand scarile la metrou ... Aici pui curunsmart sau in Volgasi te duci la serviciu stai cu curupescaun ca deh muncesti in corporatie la iti .. (asta in cazul meu) bagi calorii ca e ieftine ..
          Dupa care intervine creierul care se simte bine cand produce endorfine (eu imi refac acum endorfinele facand dragoste ) si bagi macare la greu .. ciocolata .. si alte nenorociri ˛...cu zahar Cola sau sucuri de mai stiu eu care ..

Eu am luat 30kg in Primii trei ani de occident .. Acum le-am recalculat numarul ... si dupa 6 kile pierdute sunt mai castigat .. ma misc cu mult mai usor .!

Altii ca sa scape de aceasta boala s-au facut vegetarieni ...
          #N# ( : EU sînt ca şi tine ... inventez.eu ...sînt de fapt chiar TU : )

Stii, am fost crescuţi să credem că toţi sunt egali, că nu eşti mai bun decât altcineva.
          Bineînţeles că asta e o minciună.
          Unii sunt mai buni decât alţii şi cei ce recunosc ce-i face mai buni şi învaţă să exploateze asta, sunt cei ce reuşesc.

Comment

Originally posted by Kroky
            ... si mai ales food-ul serii ca mi s-a facut foame.
            No , fomilă, alege din cele doua supe japoneze :

Comment

Nu ti-e mai foame , Kroks ?

Am descoperit ce se ascunde in al doilea plic :
              http://www.nagatanien.com/products/soup/a/

Hai ca e cu iarba de mare , cum iti place tie .

Comment

Nu ti-e mai foame , Kroks ?

Am descoperit ce se ascunde in al doilea plic :
                http://www.nagatanien.com/products/soup/a/

Hai ca e cu iarba de mare , cum iti place tie .
                dar in primul ce este zeama aia verde adica!
                sigpicC.C.

Comment

La lectia aia de japoneza inca nu am ajuns deci ramane pe alta data .

Comment

Originally posted by Nanok® View Post
                    Asta este reversul medaliei vietii de burgej ...te ingrasi daca nu sti ce sa mananci .. Cum sa mananci .. Noi am venit de la comunism .. unde pe langa mancarea putina mai faceam si spor rinzand autobuzul sau coborand si urcand scarile la metrou ... Aici pui curunsmart sau in Volgasi te duci la serviciu stai cu curupescaun ca deh muncesti in corporatie la iti .. (asta in cazul meu) bagi calorii ca e ieftine ..
                    Dupa care intervine creierul care se simte bine cand produce endorfine (eu imi refac acum endorfinele facand dragoste ) si bagi macare la greu .. ciocolata .. si alte nenorociri ˛...cu zahar Cola sau sucuri de mai stiu eu care ..

Eu am luat 30kg in Primii trei ani de occident .. Acum le-am recalculat numarul ... si dupa 6 kile pierdute sunt mai castigat .. ma misc cu mult mai usor .!

Altii ca sa scape de aceasta boala s-au facut vegetarieni ...
                    -9kg..astazi dupa 21 de zile am 140 inca obez : ) dar pe calea cea buna spun unii ...mai usor spun eu

e greu sa te abti visand saraigli n-am mai pus ciocolata sau suc in gura : ) si nici nu le simt lipsa .. astazi am bagat o IMESA salata ce continea
                    1Mar
                    1Para
                    1Portocala
                    1Lingura de dulceatza de rabarbar ..lite adica fara zahar cu fructoza

asta la pranz
                    si acum seara
                    am bagat
                    250 g de orez cu legume si pui ..
                    50g -adica un ou
                    50 paine ...
                    + o plashintzica cu branza : )

si pe la 17..am trecut pe langa Kebab Haus unde pe vremuri ma opream pentru cel putin un Aieram si un Falafel ... acum am trecut si am privit in directia ei fara sa clipesc ..acum imi ploua in gura ...v-as mai povestii ce feluri de mancaruri mestesugige as putea sa produc : 0 )
                    Last edited by Nanok®; 23 March 2010, 18:52.
                    #N# ( : EU sînt ca şi tine ... inventez.eu ...sînt de fapt chiar TU : )

Stii, am fost crescuţi să credem că toţi sunt egali, că nu eşti mai bun decât altcineva.
                    Bineînţeles că asta e o minciună.
                    Unii sunt mai buni decât alţii şi cei ce recunosc ce-i face mai buni şi învaţă să exploateze asta, sunt cei ce reuşesc.

Comment

Originally posted by Chris2000 View Post

Propun schimbarea de titlu a topicului in "Food-uri RDI" si un sticky.
                      Eu merg pe un alt titlu al acestui "stichi":

Food-ulul RDI. Merge?
                      LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
                      NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Comment

Daca mai primeste poze , va fi si sticky .

Comment

pranzul

kebab haus :P sa ploua in gura pofticiosilor.

iskender kebab veritabil de la mama lui.

salata sau ce mai ramas din ea.
                          si toate 3

Comment

Dieta nu ne mai permite sa bagam o pizza de dimineata , deci o luam pe softuri : cornflakes cu iaurt cu cirese si iaurt cu piersici + prune d'Agen (antioxidanti , etc )

Asta este , va veni si vremea de ceva mai bun dupa ce pleaca kilele ...

Comment

da mai in spate ce era?

Se vede ceva mai apetisant in background acolo, aia ce era?cu un ardei rosu ceva?

Comment

E poza din primul post al acestui topic .

Comment

Working...
                                X