Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

RDI-Food

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Un sfat prietenesc pentru toti care al stiu pe taranu asta
    Daca santeti invitatii lui la pranz,cu siguranta plecati acasa cu 3Kg in plus
    Si el se stie cu bucatariseala da nevasta face frate niste ciorbe,friptane si tot felul de salate aaaaaaa era sa uit prajiturile,deci ATENTIE
    Al refuzati politicos,el o sa insiste(al cunosc eu bine) dar pana la urma cedeaza.

Originally posted by luky
    chiar citeam acest topic cand iubita mea sotie a aparut cu salata cu ciuperci simpla coincidenta

Comment

Propun schimbarea de titlu a topicului in "Food-uri RDI" si un sticky.

Comment

Originally posted by KingBlana View Post
        ... sau salam Rosette.
        Un sfat prietenesc: nu va jucati cu salamul langa rozeta.

Comment

Originally posted by luky
          surimi are un gust sintetic, nu-mi place
          Daca cumperi de-ala de 99 de centi cutia , poate .
          Am fost pe un vas de pescuit care era in acelasi timp si nava de preparare de surimi . Am gustat adevaratul surimi facut acolo , care era intr-adevar foarte bun .

Originally posted by Chris2000 View Post
          Vrem o poză
          Eu nu mananc mult dimineata , maxim 2-3 pain raisin cu o cafea ori un suc de portocale sau 2 pain choicolat cu o ciocolata fierbinte .
          Nu pot manca mai mult si oricum , prefer sa dorm mai mult , decat un mic dejun lung .

Originally posted by Kroky View Post
          Rosette e pentru francezi ce e salamul de Sibiu pentru romani .

Comment

Originally posted by Kroky View Post
            Tare de tot
            sigpicC.C.

Comment

Originally posted by costelo View Post
              Tare de tot
              ...salamu sau rozeta
              Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Comment

Ia un fel de desert/cina :

Crępes avec fromage et jambon cu smantana .

Comment

Ia hai neamule la un couscous marocan :

Comment

In dragoste,razboi si Romania totul e permis!

Comment

Heheheee
                      Apropo de mancare si mancaruri de seara ...
                      Acum doua saptamani am cumparat un cantar profesional care sa imi arate si mie greutatea .. celalalt sucombeaza intr=o necunoscuta eroare la peste 130 kg..

Si am avut depresiva dezvaluire a intrregii mele splendori ...149,3kg
                      Stiu ..multi au sa rada : ) nu e de ras // e boala secolului ..

dupa doa saptamani de control la tot ceea ce bag in gura ..si mancat la ore fixe ... am ajuns la 143,1 astazi dimineatza ...

nu e un terminus dar cand am sa ajung la 90kg am sa ma uit cu mandrie inapoi ...si am sa va iformez si pe voi ..daca o mai exista forum-ul intr-un an si jumatate de acum inainte ...
                      tot inainte : )
                      #N# ( : EU sînt ca şi tine ... inventez.eu ...sînt de fapt chiar TU : )

Stii, am fost crescuţi să credem că toţi sunt egali, că nu eşti mai bun decât altcineva.
                      Bineînţeles că asta e o minciună.
                      Unii sunt mai buni decât alţii şi cei ce recunosc ce-i face mai buni şi învaţă să exploateze asta, sunt cei ce reuşesc.

Comment

Eu tocmai ce am venit din parc , m-am pus pe alergat , mancat mai cumpatat si fara cola sau bauturi gazoase . Doar Evian .

M-au dat aia afara ca se inchidea parcul la ora 19 ....

Eu am 80 si vreau sa ajung la 75 .

Comment

Succes .. in doua luni poti sa ajungi..dar ce vrei sa te mariti ? : )
                          Glumeam succes !
                          #N# ( : EU sînt ca şi tine ... inventez.eu ...sînt de fapt chiar TU : )

Stii, am fost crescuţi să credem că toţi sunt egali, că nu eşti mai bun decât altcineva.
                          Bineînţeles că asta e o minciună.
                          Unii sunt mai buni decât alţii şi cei ce recunosc ce-i face mai buni şi învaţă să exploateze asta, sunt cei ce reuşesc.

Comment

Originally posted by KingBlana View Post
                            De ce asa de zgarcit cu smantana...
                            Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
                            Optibox Spider HD
                            HSS-7160NA (DigiTV)
                            90E - 34,5V

Comment

Asa era decoratiunea (care oricum a iesit aiurea ) [trebuia sa iasa o figurina , o fatza ]

Trebuia remarcata dor asezarea clatitelor , in forma de stea Mercedes [asta a fost premeditat.]

Comment

Originally posted by Nanok® View Post
                                Succes .. in doua luni poti sa ajungi..
                                Din Romania am venit cu 72 si am ajuns aici la 82 . Vreau sa revin la ~75 , ma enerveaza sa imi tot iau haine ....
                                Daca n-am un croitor care sa le ajusteze ....

Comment

Working...
                                X