Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Cum scap de porumbei?

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Cum scap de porumbei?

Am un apartament la etajul 4....are 2 balcoane deschise(n-am bani sa le inchid)...cum dracu fac sa scap de porumbeii astia nenorociti care imi caca toata ziua balcoanele.....
    Dau o lada de bere virtuala care ma scapa de monstrii astia care guruie toata ziua pe barile de pe balcoane....pana si antena trebuie sa o spala o data pe luna din cauza jigodiilor
    SS2+ECHOSMART 790+H-H+ANTENA1.2

Originally posted by adrian1v2000 View Post
    Am un apartament la etajul 4....are 2 balcoane deschise(n-am bani sa le inchid)...cum dracu fac sa scap de porumbeii astia nenorociti care imi caca toata ziua balcoanele.....
    Dau o lada de bere virtuala care ma scapa de monstrii astia care guruie toata ziua pe barile de pe balcoane....pana si antena trebuie sa o spala o data pe luna din cauza jigodiilor
    Ha,gand la gand cu bucurie.Si pe mine ma supara acesti porumbei salbaticiti.Tot la et.IV stau,am balcoanele inchise,dar,si acuma vine necazul,si-au facut ale dracului cuiburile intre tigla si tavanul de scandura care acopera balconul.Pe langa ca tropaie de parca ar fi potcoviti,dar mai pica de sus si niste minuscule ganganii (paduchi de pasari ?).Acuma cu caldurile astea am stat mai mult in balcon cu scula aia de inregistrat de pe placi,si mai navigam pe net cu Laptopul (ca in casa cu furnalu',cel mare era jale,recte PC.)
    Si am tot vazut ca misuna ceva minuscul pe ecranul Laptopului,am luat lupa si atunci am vazut ca sunt niste ganganii cu multe picioruse.
    Cu ce se pot alunga,cu ultrasunete ? Sau cu ce.Ca anul trecut am urcat in pod,m-am tarat pe burta si am stricat cuiburile,dar ale dreacului,au reconstruit iarasi.
    .

Comment

pe aici prin zona asta am vazut ca multi isi pun o plasa la balcon , ca un fel de tifon da cu gauri mai mari. o fac special impotriva porumbeilor si a pescarusilor.

Comment

ia-ti o pisica o saptamana in balcon si sa vezi daca mai vin

Comment

Originally posted by lacusta View Post
          ia-ti o pisica o saptamana in balcon si sa vezi daca mai vin
          ... si apoi va intreba cum scapa de pisica
          Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
          Optibox Gekko Cable HD
          Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Comment

Ganganiile de pe ei sunt paduchi. Nu latzi, ci rotunzi si pufoshi...Nu se iau pe hiuman biinuri.

Despre partea cu porumbeiii, mai greu. Daca scapi de ei vei atrage securea rasboiului...

Mai bine pace si intzelegere intre boboare shi iuzerii erdei, nu?
            LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
            NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Comment

Topic jegos. Hgfdgfui, dictator notoriu si iubitor de pasari, columbofil cu vechi state de plata, il inchide si-si asuma injuraturile. Discutati pe tema respectiva in alta parte, va rog. Q.e.d: inchis.

Comment

Working...
              X