Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Radar fix - atentie sporita !!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Intre Cluj si Turda sint 4 puncte in care sint radare pe ambele sensuri ! inca de acum un an

Comment

ASta a fost o stire de cacao cu radarul care te fotografiaza din spate.
      Eu am la "dosar" numa poze din spate ) .

...si mai nou toate detectoarele sunt "360 grade".

PS ATENTIE MAREEEEEEEEEEEE

Ieri am observat inca un radar fix pe DN1 in localitatea MArtinesti (langa Cluj).
      Pana acum era doar unul in aceasta localitate situat la capatul dinspre Turda.l Acuma ne-au cadorisit cu unul sin celalalt capat.

Comment

Am mutat threadul aici la Sfaturi Utile si l-am facut sticky, avand in vedere ca are o importanta majora pentru toata lumea... daca e posibil, faceti si poze cu locatiile. Multumesc.
        Day by day - opiniile mele
        "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
        ---------------------------------------------------------
        DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
        Moteck DigiPower SG-2100
        (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Comment

In localitatea MArtinesti (langa Cluj).din cite stiu eu sunt 2 radare fixe de aproape un an iar in total intre Cluj si Turda sunt 5 astfel de radare fixe.
          daca achizitionati un detector de radar si vreti sa detecteze si radarele tip "Pistol" trebuie sa aiba iscris in prospect ca stie si:
          POP mode detection de obicei este trecut: K-pop;Ka-pop detection.
          Salut.

PSaca vrea careva am baza de date (fisier text ptr. IGO) cu peste 200 de puncte unde sunt instalate radare fixe si camere de supraveghere din Ro.Atentie ! mai nou sunt f. multe la trecerile de pistoni (intersectii) in Bucuresti.
          Remember you are born to live.
          Don't live because you are born!
          Don't go the way life takes you...
          Take life the way you go!
          prays
          Happiness Lies In Your Own Hand...

Comment

Daca cunoasteti atatea POI (radare fixe/mobile), de ce nu cereti un Sticky in GPS-Navigatie cu numele POI, unde sa fie plasate pozitiile exacte(GPS) ale acestor puncte de interes. Se pot face fisiere POI.

Programe folosite pentru Tomy si iGO

POIEdit
            TT5_IGO
            iGO POI Explorer

http://www.poiedit.com/downloads.htm
            http://www.portalppc.com/forum/uploa...16_TT5_iGO.rar
            http://inetcom.hu/mick/igo/

Comment

Noi puncte POI cu iGO POI Explorer

Noi puncte POI cu iGO POI Explorer

1) Legati navigatorul la PC si lansati programul Mio Transfer Hack
              2) Transferati in PC fisierul igo.db continut in folderul MIOMAP\MioMap
              3) Deschideti iGO POI Explorer
              4) ClicK pe "Import - iGO database to file (offline)..."
              5) Efectuati modificari/puneri de POI dorite.
              6) Click pe "Export - iGO database to file (offline)..." si selectionati fisierul igo.db copiat precedenta in PC.
              7) Transferati fisierul igo.db nou creat din PC in Navigator(folderul MIOMAP\MioMap)

Nu creati fisiere mai mari de 1,0-1,5 MB de dimensiune, posibile blocari in timpul navigari.

Comment

Originally posted by strongman1960 View Post
                In localitatea MArtinesti (langa Cluj).din cite stiu eu sunt 2 radare fixe de aproape un an iar in total intre Cluj si Turda sunt 5 astfel de radare fixe.
                Man nu vorbi prostii. Cel de-al doilea s-a montat in 29 Feb.2008.

Comment

Al 6-lea radar 9sau camera de supraveghere intre Turda si Cluj?

@sote
                  Ca sa eliminam controversa, poti sa-mi dai coordonatele acestuia (sau macar zona aproximativa unde este amplasat) sa verific daca este unul din cele 5 pe care le am pe GPS din Octombrie 2007.Poate este intradevar unul nou si atunci inseamna ca sunt 6 acum si am avea cu totii de cistigat (depistind pozitia acestuia) iar eu imi cer scuze daca te-ai simtit lezat de afirmatia mea.Salut!
                  Last edited by [email protected]; 10 March 2008, 19:57. Reason: 2007 vroiai sa zici, nicidecum 2008, nu? :-)
                  Remember you are born to live.
                  Don't live because you are born!
                  Don't go the way life takes you...
                  Take life the way you go!
                  prays
                  Happiness Lies In Your Own Hand...

Comment

@strongman,

Ametitu asta de sote are dreptate, camera de la intrarea in Martinesti (capatul dinspre Cluj) de-abia acum a fost instalata, de vreo 2 saptamani. Si stai linistit ca nimeni nu trebuie sa se lezeze, poate doar amaratu ala de a luat picioare in dos de la toata comunitatea.

PS. Aveti aici o colectie la zi cu radarele si camere fixe din toata Europa (pentru iGO sau Miomap)

http://rapidshare.com/files/98520222/igo.zip.html

si aici pentru Tomtom

http://rapidshare.com/files/98520747/tomtom.zip.html

Comment

rares,verifica daca in ungaria pe autostrada m1 sint trecute deja 7 radare !

Comment

Aci le aveti si pentru Google Earth

http://rapidshare.com/files/98524726..._scdb.rar.html

Da, sunt 7 bucati, primele 5 dinspre Viena sunt la 130, ultimele 2 sunt la 100 km/h.

Comment

Eu sunt mai greu de cap, imi explica si mie cineva cum pun POI-urile astea pe IGo?
                          ....................... ...............

"Respect is not just civility in communication, but also respecting other people for making their own choices, even if you disagree with them"

Comment

ultimele 2 sunt la 100 km/h.
                            de unde ai scos 2 la 100km/h ? eu stiu doar de unul !

Comment

Vezi si tu pe unde ai loc in PDA.

PS: Igo/POI/Speedcam/

Comment

Originally posted by nirolf View Post
                                de unde ai scos 2 la 100km/h ? eu stiu doar de unul !
                                Asa apar pe Google Earth. Incarca fisierul, deschizi programul, faci zoom pe el si le vezi acolo.

Prima camera e la
                                Description: Höhe IKEA, km10.4, turnable
                                iar a doua e la
                                Description: km17, turnable

Comment

Working...
                                X