Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Lista neagra

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• satenicu
    started a topic Lista neagra

Lista neagra

Postati aici produsele sau serviciile de proasta calitate pentru a stii sa ne ferim de ele:
    Start
    - produsele ambalate de Cora sub marca WINNY - am luat branza tip Feta care avea bucati de branza mai veche amestecate in compozitie
    - Frigider italian marca ARDO - la 6 luni de la achizitionare inca mai trozneste groaznic cand raceste compresorul
    - Boxele JBL E 100 Northridge - mediile si inaltele sunt varza
    - castanele comestibile de la Cora - sunt mucegaite

• zvartoshu
    replied
    Faza tare , FANTA .. ai probleme in board la forum .. imi da isr mesaj si apare confirmarea , dau sa citesc , ma duc acolo si la receptionate apare lista asta :

28-11-2010 am un emitator fm
    11:18 croconelu
    31-10-2010 OK
    22:36 Iulian Dj
    31-10-2010 Nu fi fara obraz
    13:24 Iulian Dj
    16-10-2010 Sal
    21:41 [email protected]
    19-08-2010 IMPORTANT!
    12:02 demonul
    15-05-2010 Rugaminte
    08:39 007/Ro

Leave a comment:

• zvartoshu
    replied
    Pe lista neagra as pune PM care nu merge ori nu trimite , incerc sa vorbesc cu cate cineva din acest forum .. si nu realizez de ce nu vine nici gram de mesaj invers . FANTA .. uitate nitel ca numai tie ti-am trimis 3 mesaje , 1 la isr2002 .. etc .. si nu vine retur nimic .
    Tot pe lista neagra vreau sa pun si problema cu database care ma chinuie si sacaie in draci . Nus daca mai merge mesageria dar trebuie sa se uite cineva , un admin ceva pe aici ca se moaie traba !
    Nu uitati , faza cea mai aiurea e cand vreau sa trimit mesaj si nu trimite pe topic , sta se gandeste si da eroare gen ca serverul nu raspunde .

Leave a comment:

• zvartoshu
    replied
    Pe lista neagra as pune PM care nu merge ori nu trimite , incerc sa vorbesc cu cate cineva din acest forum .. si nu realizez de ce nu vine nici gram de mesaj invers . FANTA .. uitate nitel ca numai tie ti-am trimis 3 mesaje , 1 la isr2002 .. etc .. si nu vine retur nimic .
    Tot pe lista neagra vreau sa pun si problema cu database care ma chinuie si sacaie in draci . Nus daca mai merge mesageria dar trebuie sa se uite cineva , un admin ceva pe aici ca se moaie traba !

Leave a comment:

• Nokia
    replied
    Domnu` din america. Nu ne zici si tu de niste tepari de pe acolo de care sa ne ferim? Ca pe aici vad ca s-au cam terminat si migram spre vest cu obiceiurile. Nu de tot, abia incepe:

http://www.catavencu.ro/teapa_rca.html

Leave a comment:

• Unuseroarecare
    replied
    Azi am vrut sa reziliez la BNP Assurance Auto sa trec la Dirrect Asurrance .

Din pacate nu pot rezilia decat in 2011 , am facut un scandal monstru la BNP dar degeaba . Sunt niste banditi cu tarifele lor . La Direct Assurance era mai ieftin cu 200 de euro .

Oricum voi schimba BNP cu Bursorama cred , sau cu orice alta banca dar o voi schimba .

later edit : e complicat cu Boursorama , au numai pe net suport , ce zici de HSBC , sunt ok la nivel de tarife ?

Leave a comment:

• francezul
    replied
    Nu va recomand o firma de asigurari cu numele DIRECT assurances care apartzin grupului AXA assurances sunt escroci!
    Inainte de sarbatori coborind de la Berlin ma agatzat un neamtz cu porscheul lui dupa ce am facut o mica cursa pe autostrada pana cind a facut ce a facut shi ma dpashit scurt shi ma bagat cu Gtr ul in balustrada sa oprit am facut hirtiile eu fiind asigurat tot riscul m-am dus la carosseria la care ma duc de obicei am lasat mashina la reparat shi dupa doua saptamani cind m-am dus sa o recuperez mi-a cerut sa platesc franshiza de 1000 nu mi sa parut normal deoarece nu eu am fost responsabil ,shi m-am dus la asigurari unde mi-au zis ca fiind un accident cu un strain chiar daca nu am fost responsabil se retzine franshza pana se recupereza daunele de la vinovat am scris la Comisia de Control a Asigurarilor shi mi-au dat dreptate shi ia pus sa imi dea banii acum ashtept pana in martie sa se termine contractul shi sa revin la Aviva ca la ei am fost inainte shi nu am avut nici o problema!

Leave a comment:

• gabrield
    replied
    Originally posted by yanq View Post
    ..nu recomand bancnotele de 10 lei....azi am numarat la ele aprox 35 min..
    Mai bine renuntai la 2 minute si luai asta :
    http://www.okazii.ro/catalog/1790479...ll-af8750.html

Leave a comment:

• yanq
    replied
    ..nu recomand bancnotele de 10 lei....azi am numarat la ele aprox 35 min..

Leave a comment:

• cde34
    replied
    www.mediadot.ro isi schimba des sediul si firma si pastreaza site-ul.
    Daca ai probleme cu garantia te trimita la firma veche ca cica ei au cumparat doar site-ul, nu si obligatiile.
    Concluzia: DE EVITAT

Leave a comment:

• dolby
    replied
    EMAG - prostia si incompetenta 2 in 1

Am comandat telefonic (repetand de vreo 5-6 ori modelul si codul) la emag un lcd.
    Dupa 3 zile m-a sunat cineva de la magazin si mi-a spus ca poate sa-mi aduca monitorul dorit. Ok, mai este de actualite.
    Am intrebat inca o data daca s-a inteles comanda. Raspunsul a fost: se poate domnule...
    Mi s-a comunicat ulterior ca pot sa merg sa-l ridic de la magazinul din Crangasi.
    Am intrebat din nou daca este ceea ce vreau eu. Da, sigur ca da, mi s-a raspuns.
    Am ajuns la magazin, am luat legatura cu un consultant vanzari (o fatuca tare nevinovata, dar care s-a deranjat foarte tare cand am intrebat-o daca este totul ok, spunandu-mi ca e asa cum l-am comandat si cum au zis colegii ei).
    Am mers la facturare, am platit cu cardul si am mers la depozit (un etaj mai jos) sa-l ridic.
    Aceeasi intrebare si acolo...
    Primesc pachetul dar stupoare, este alt produs.
    Simt ca-mi pierd linistea si spun enervandu-ma ca pe cutie scrie altceva si ca vreau produsul comandat de mine. Pai asta este vine raspunsul.
    Iau pachetul in brate desfacut si ma plimb cu el prin magazin vreo 5 minute pana imi spune cineva ce sa fac sa primesc banii inapoi.
    Astept alte 15-20 minute sa mi se faca o alta factura cu aceeasi suma dar pe minus si merg cu ea la facturare, unde cer banii.
    Acolo mi se spune ca nu pot primi banii cash ci sa-i mai dau o data cardul ca mi-i poate pune inapoi.
    Foarte mirat accept totusi sa scap mai repede de atata prostie gasita acolo si mai bag odata codul pin.
    A doua zi am sunat totusi la magazin, am cerut cu o persoana responsabila sa pot explica ce am patit, domnisoara de la celalalt capat nu a vrut sa-mi dea legatura si-mi spune senin ca am primit ce am comandat, de ce mai fac atata galagie. Are un nume parca predestinat sa lucreze acolo - Diana Haimana.
    Rezultat final: la 4 zile de la aceasta faza nu am banii in card.

Deci evitati pe cat posibil astfel de idioti, sau macar nu platiti cu cardul daca nu aveti alta alternativa de a cumpara.
    Vorba initiatorului acestui topic: le doresc faliment grabnic.Hai sictir!

cu respect,
    dolby

Leave a comment:

• doinn
    replied
    poate-s de-aia de trebuie decojiti, precum bananele
    Oricum, eu nu-mi pot permite luxul de a intra intr-un magazin si a-mi sustine drepturile de client, cumparator etc.
    am 1.85 M 115 kg si nu am burta
    si la toate astea am si o mecla si o privire de ma invidiaza Arnold insasi cand e el mai suparat.
    de obicei, cand intru intr-un magazin, unul din vanzatori e cu mana pe telefon
    intr-un magazin, din care am cumparat ceva si am fost nemultumit pentru ca produsul nu era precum oferta, au fost chemati gardienii
    norocul (sau nenorocul) a fost ca unul dintre ei era un prieten din copilarie, iar situatia s-a rezolvat amiabil.
    de atunci prefer sa mananc "etichete" decat sa-i dau satisfactie unei proaste isterice
    oricum e satisfacuta ca nu comentez, dar satisfactia ei este mai mica.
    Raman la ideea ca e situatie, nu mentalitate, cel putin in cazul meu
    Last edited by doinn; 3 February 2009, 23:48.

Leave a comment:

• Nokia
    replied
    Originally posted by Kroky View Post
    Cum adica eticheta pe crenvursti? Ti-l da in mana asa, fara ambalaj si cu eticheta direct pe el? Si mie mi-a etichetat unul crenvurstiul drept "mititel" si cand i l-am aratat, si-a retras cuvintele.
    Nu sefu`. Sunt cremvursti de la o gramada de producatori care au eticheta pe ei. Din 5 in 5 sau din 7 in 7, dracu stie, dar au. Si nu se dezlipesc de nici un fel. Nici la rece nici la cald. Si uie asa, il arunci

PS
    Blana nu aveau pe ei, doar banala hartie, inutila si de aruncat, evident platita

Leave a comment:

• Unuseroarecare
    replied
    Sper ca nu era un optician care ti-a propus un microscop spre cumparare .

Leave a comment:

• Kroky
    replied
    Cum adica eticheta pe crenvursti? Ti-l da in mana asa, fara ambalaj si cu eticheta direct pe el? Si mie mi-a etichetat unul crenvurstiul drept "mititel" si cand i l-am aratat, si-a retras cuvintele.

Leave a comment:

Working...
X