Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Lista neagra

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Torrent Computers. www.e-tc.ro

Sa nu cumparati de la bajetii astia.
    Am luat un cablu de 25m de retea normal si am primit un crossover.
    Nu vor sa-l schimbe.
    Huo teparii

Comment

Originally posted by NHT View Post
      Sa nu cumparati de la bajetii astia.
      Am luat un cablu de 25m de retea normal si am primit un crossover.
      Nu vor sa-l schimbe.
      Huo teparii
      e o gluma?
      probabil trebuia sa-l trimiti si cu un curier rapid.
      Nu era mai simplu sa-ti schimbi mufele cum vrei tu?

Comment

Originally posted by cristi0866 View Post
        e o gluma?
        probabil trebuia sa-l trimiti si cu un curier rapid.
        Nu era mai simplu sa-ti schimbi mufele cum vrei tu?
        Daca era asa isi facea omu singur dar probabil a preferat unul de gata.
        E exact aceeasi chestie cu a comanda un TV de 42" si sa primesti unul de 36".
        Ce faci ? Schimbi tu ecranul?

Comment

Pai se pare ca asta e mentalitatea de roman. Cumpara ce gasesti si apoi iti faci ce doresti. Adica dai bani pe ce-oi gasi si apoi te apuci de treaba ca si asa ai platit pentru asta. Se pare ca unii de pe aici au si shop-uri d-astea de ne indeamna la lucru manual pe banii nostri.
          --BUIE MLANA-- MAI BINE O ZI SOIM DECAT O SAPTAMANA CIOARA

Comment

Originally posted by Nokia View Post
            Pai se pare ca asta e mentalitatea de roman. Cumpara ce gasesti si apoi iti faci ce doresti. Adica dai bani pe ce-oi gasi si apoi te apuci de treaba ca si asa ai platit pentru asta. Se pare ca unii de pe aici au si shop-uri d-astea de ne indeamna la lucru manual pe banii nostri.
            de acord
            dar nu cred ca e mentalitatea, mai degraba asta e "situatia" de roman
            si toate astea din lipsa legilor, sau felul in care sunt aplicate.
            Legi facute de dragul UE, nerespectate insa de nimeni, sau de prea putini.
            Clientul nostru, stapanul nostru e doar o lozinca frumoasa, care da bine in reclamele TV.
            Oare la cati le pasa, daca clientul pleaca multumit, din magazinul lor

Comment

Ba e mentalitate, obisnuinta INDIFERENTA. Eu daca luam asa un cablu ma duceam la ei si il infasuram de gatul aluia, indiferent ca a costat 2 lei. Sunt banii mei si nu i-am gasit pe strada. Daca am avea toti atitudine fata de chestiile astea nu ar mai fi asa. Iti dau un exemplu banal. De la un supermarket de langa mine iau destul de des diverse printre care si cremwursti. De cateva ori, cativa din ei aveau etichete care cat ai fi vrut tu nu se luau de pe ei nici dupa fierbere. Si trebuiau aruncati. Si de atunci ma uit ce-mi pune in punga. Sunt dusmanul lor cand le spun ca vreau fara eticheta. Si uite asa, ii alege ca n-au incotro, sunt banii mei si cumpar ce vreau eu nu ce vor ei. In alte tari primesti discount daca e vre-o cutie de conserva stramba sau julita. Noi le luam de bune. Tara de cacat. Si numai noi suntem de vina.

Comment

Cum adica eticheta pe crenvursti? Ti-l da in mana asa, fara ambalaj si cu eticheta direct pe el? Si mie mi-a etichetat unul crenvurstiul drept "mititel" si cand i l-am aratat, si-a retras cuvintele.

Comment

Sper ca nu era un optician care ti-a propus un microscop spre cumparare .

Comment

Originally posted by Kroky View Post
                    Cum adica eticheta pe crenvursti? Ti-l da in mana asa, fara ambalaj si cu eticheta direct pe el? Si mie mi-a etichetat unul crenvurstiul drept "mititel" si cand i l-am aratat, si-a retras cuvintele.
                    Nu sefu`. Sunt cremvursti de la o gramada de producatori care au eticheta pe ei. Din 5 in 5 sau din 7 in 7, dracu stie, dar au. Si nu se dezlipesc de nici un fel. Nici la rece nici la cald. Si uie asa, il arunci

PS
                    Blana nu aveau pe ei, doar banala hartie, inutila si de aruncat, evident platita

Comment

poate-s de-aia de trebuie decojiti, precum bananele
                      Oricum, eu nu-mi pot permite luxul de a intra intr-un magazin si a-mi sustine drepturile de client, cumparator etc.
                      am 1.85 M 115 kg si nu am burta
                      si la toate astea am si o mecla si o privire de ma invidiaza Arnold insasi cand e el mai suparat.
                      de obicei, cand intru intr-un magazin, unul din vanzatori e cu mana pe telefon
                      intr-un magazin, din care am cumparat ceva si am fost nemultumit pentru ca produsul nu era precum oferta, au fost chemati gardienii
                      norocul (sau nenorocul) a fost ca unul dintre ei era un prieten din copilarie, iar situatia s-a rezolvat amiabil.
                      de atunci prefer sa mananc "etichete" decat sa-i dau satisfactie unei proaste isterice
                      oricum e satisfacuta ca nu comentez, dar satisfactia ei este mai mica.
                      Raman la ideea ca e situatie, nu mentalitate, cel putin in cazul meu
                      Last edited by doinn; 3 February 2009, 23:48.

Comment

EMAG - prostia si incompetenta 2 in 1

Am comandat telefonic (repetand de vreo 5-6 ori modelul si codul) la emag un lcd.
                        Dupa 3 zile m-a sunat cineva de la magazin si mi-a spus ca poate sa-mi aduca monitorul dorit. Ok, mai este de actualite.
                        Am intrebat inca o data daca s-a inteles comanda. Raspunsul a fost: se poate domnule...
                        Mi s-a comunicat ulterior ca pot sa merg sa-l ridic de la magazinul din Crangasi.
                        Am intrebat din nou daca este ceea ce vreau eu. Da, sigur ca da, mi s-a raspuns.
                        Am ajuns la magazin, am luat legatura cu un consultant vanzari (o fatuca tare nevinovata, dar care s-a deranjat foarte tare cand am intrebat-o daca este totul ok, spunandu-mi ca e asa cum l-am comandat si cum au zis colegii ei).
                        Am mers la facturare, am platit cu cardul si am mers la depozit (un etaj mai jos) sa-l ridic.
                        Aceeasi intrebare si acolo...
                        Primesc pachetul dar stupoare, este alt produs.
                        Simt ca-mi pierd linistea si spun enervandu-ma ca pe cutie scrie altceva si ca vreau produsul comandat de mine. Pai asta este vine raspunsul.
                        Iau pachetul in brate desfacut si ma plimb cu el prin magazin vreo 5 minute pana imi spune cineva ce sa fac sa primesc banii inapoi.
                        Astept alte 15-20 minute sa mi se faca o alta factura cu aceeasi suma dar pe minus si merg cu ea la facturare, unde cer banii.
                        Acolo mi se spune ca nu pot primi banii cash ci sa-i mai dau o data cardul ca mi-i poate pune inapoi.
                        Foarte mirat accept totusi sa scap mai repede de atata prostie gasita acolo si mai bag odata codul pin.
                        A doua zi am sunat totusi la magazin, am cerut cu o persoana responsabila sa pot explica ce am patit, domnisoara de la celalalt capat nu a vrut sa-mi dea legatura si-mi spune senin ca am primit ce am comandat, de ce mai fac atata galagie. Are un nume parca predestinat sa lucreze acolo - Diana Haimana.
                        Rezultat final: la 4 zile de la aceasta faza nu am banii in card.

Deci evitati pe cat posibil astfel de idioti, sau macar nu platiti cu cardul daca nu aveti alta alternativa de a cumpara.
                        Vorba initiatorului acestui topic: le doresc faliment grabnic.Hai sictir!

cu respect,
                        dolby
                        For a better world!

Comment

www.mediadot.ro isi schimba des sediul si firma si pastreaza site-ul.
                          Daca ai probleme cu garantia te trimita la firma veche ca cica ei au cumparat doar site-ul, nu si obligatiile.
                          Concluzia: DE EVITAT

Comment

..nu recomand bancnotele de 10 lei....azi am numarat la ele aprox 35 min..
                            Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
                            Optibox Spider HD
                            HSS-7160NA (DigiTV)
                            90E - 34,5V

Comment

Originally posted by yanq View Post
                              ..nu recomand bancnotele de 10 lei....azi am numarat la ele aprox 35 min..
                              Mai bine renuntai la 2 minute si luai asta :
                              http://www.okazii.ro/catalog/1790479...ll-af8750.html

Comment

Nu va recomand o firma de asigurari cu numele DIRECT assurances care apartzin grupului AXA assurances sunt escroci!
                                Inainte de sarbatori coborind de la Berlin ma agatzat un neamtz cu porscheul lui dupa ce am facut o mica cursa pe autostrada pana cind a facut ce a facut shi ma dpashit scurt shi ma bagat cu Gtr ul in balustrada sa oprit am facut hirtiile eu fiind asigurat tot riscul m-am dus la carosseria la care ma duc de obicei am lasat mashina la reparat shi dupa doua saptamani cind m-am dus sa o recuperez mi-a cerut sa platesc franshiza de 1000 nu mi sa parut normal deoarece nu eu am fost responsabil ,shi m-am dus la asigurari unde mi-au zis ca fiind un accident cu un strain chiar daca nu am fost responsabil se retzine franshza pana se recupereza daunele de la vinovat am scris la Comisia de Control a Asigurarilor shi mi-au dat dreptate shi ia pus sa imi dea banii acum ashtept pana in martie sa se termine contractul shi sa revin la Aviva ca la ei am fost inainte shi nu am avut nici o problema!

Comment

Working...
                                X