Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Lista neagra

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by freeloader View Post
    nu stiu daca threadul se refera si la web-shop-uri insa....mare atentie la www.satmedia.at /de/com etc.
    Mi`au trimis un dm800 bulit la digital output (bulit fizic, vizibil si sesizabil).
    Pana aici toate "bune si frumoase" insa..conditia lor de returnare e exclusiva pe banii clientului (de ce nu exista si conditia ca daca e din vina lor sa`si ia gunoiu inapoi pe banu lor?!)
    Trecem peste...l`am trimis pe banii mei la ei (cu tracking number, nota scanata, factura) dar..culmea nesimtirii, nu vor sa dea banii pana nu primesc produsul si vad despre ce e vorba (asta dupa ce am stabilit cu ei ca se vor da banii inapoi imediat dupa expediere).
    Mie nu mi se pare fair absolut nimic in toata treaba oricat de echidistant as incerca sa privesc lucrurile, au luat banii inainte cu o saptamana de a trimite produsul, am trimis un produs stricat si tot ei fac regulile.
    mare atentie
    WWW.SATMEDIA.AT IS LAME
    stai linistit cä asa fac toti
    este o procedurä normalä pentru shopurile din internet

ps: produsul nici nu trebuie sä fie stricat
    dacä nu-l mai vrei si-l trimiti inapoi trebuie sä plätesti tu transportul
    adevärul este inventia unui mincinos

Comment

Originally posted by hidric View Post

ps: produsul nici nu trebuie sä fie stricat
      dacä nu-l mai vrei si-l trimiti inapoi trebuie sä plätesti tu transportul
      fratica, DA, in cazul mentionat de tine si anume daca eu as fii fost stan cur sucitu` intelegeam sa`mi platesc moftul insa atunci cand ei iti trimit produsul deja "aranjat", de ce trebuie sa platesc eu nesimtirea lor?
      buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Comment

Atentie la afacerile cu Realitatea TV.Platesc extrem de greu.Sfatul meu.Plata inainte(ca la curve).
        sigpic

Comment

fratica, DA, in cazul mentionat de tine si anume daca eu as fii fost stan cur sucitu` intelegeam sa`mi platesc moftul insa atunci cand ei iti trimit produsul deja "aranjat", de ce trebuie sa platesc eu nesimtirea lor?
          santem fratiori din partea mamei tale si a tatälui meu

din päcate da, trebuie sä plätesti pentru nesimtirea lor
          acesta este dezavantajul de multe ori la online shopuri
          poate ai noroc si dupä ce au constatat defectul iti trimit si bani de transport ( dar trebuie sä fie bäieti faini de tot )
          pun pariu cä dacä schimbi boxul si spui sä-ti trimitä altul, primesti bani pt. transport inapoi
          iti spun pt. cä si eu sant pätit

http://www.satmedia.at/s_agb.php?PHP...7aua3cmbql5e95

uite aici scrie clar la punctul 3:

Rücknahme

3. Die entstehenden Kosten für den Versand an uns und wieder zurück an den Kunden, trägt der Kunde. Unfreie Sendungen werden, sofern nicht vorher vereinbart, nicht angenommen!

PS: ps-ul meu a fost numai un exemplu la care iti dau 100% dreptate

Comment

santem fratiori din partea mamei tale si a tatälui meu

din päcate da, trebuie sä plätesti pentru nesimtirea lor
            acesta este dezavantajul de multe ori la online shopuri
            poate ai noroc si dupä ce au constatat defectul iti trimit si bani de transport ( dar trebuie sä fie bäieti faini de tot )
            pun pariu cä dacä schimbi boxul si spui sä-ti trimitä altul, primesti bani pt. transport inapoi
            iti spun pt. cä si eu sant pätit

http://www.satmedia.at/s_agb.php?PHP...7aua3cmbql5e95

uite aici scrie clar la punctul 3:

Rücknahme

3. Die entstehenden Kosten für den Versand an uns und wieder zurück an den Kunden, trägt der Kunde. Unfreie Sendungen werden, sofern nicht vorher vereinbart, nicht angenommen!

PS: ps-ul meu a fost numai un exemplu la care iti dau 100% dreptate
            dupa lungi siruri de discutii la tel (foarte chinuitoare ptr ei ptr ca nu stiau nici macar 4 uvinte legate intre ele in limba engleza) a ajuns si pachetul la ei, in consecinta cica au pus banii. Sa vedem cand or intra cati au pus, si daca au pus si transportul (ceea ce ma indoiesc)
            daca ai idee de alte shop-uri serioase care vand 800 si trimit si in ro...iti foarte multumesc. Am citit threadul despre asta la "dreambox&dreamboxII" insa nici nemtii nici elvetienii nu trimit in ro. Rar daca gasesti un sait si ala cu stocul epuizat. La noi doar peru si elstar se pare ca`l au insa..same shit, stoc epuizat.
            p.s.: nu stiu din partea cui insa am sa`i intreb pe amandoi parintii...care pe unde a umblat

Comment

dupa lungi siruri de discutii la tel (foarte chinuitoare ptr ei ptr ca nu stiau nici macar 4 uvinte legate intre ele in limba engleza) a ajuns si pachetul la ei, in consecinta cica au pus banii. Sa vedem cand or intra cati au pus, si daca au pus si transportul (ceea ce ma indoiesc)
              daca ai idee de alte shop-uri serioase care vand 800 si trimit si in ro...iti foarte multumesc. Am citit threadul despre asta la "dreambox&dreamboxII" insa nici nemtii nici elvetienii nu trimit in ro. Rar daca gasesti un sait si ala cu stocul epuizat. La noi doar peru si elstar se pare ca`l au insa..same shit, stoc epuizat.
              p.s.: nu stiu din partea cui insa am sa`i intreb pe amandoi parintii...care pe unde a umblat
              shopuri nu stiu acum la repezealä dar o sä caut pe www.geizhals.at
              dacä are cine sä ti-o aducä iti cumpär eu si sä vinä dupä ea

Comment

shopuri nu stiu acum la repezealä dar o sä caut pe www.geizhals.at
                dacä are cine sä ti-o aducä iti cumpär eu si sä vinä dupä ea
                multzam dar din pacate in austria n`am pe nimeni
                cred ca ma orietnez pe it/ch

btw, ca sa fiu si ontopic:
                ptr cei din romania, incercati sa evitati DPD pentru ca aici in romania se distribuie prin pegasus si sunt cam labagii. Cu toate ca platisem DPD express si nemtii l`au adus in 1.5 zile in bucuresti, lor le`a luat 3 zile sa mi`l aduca.

Comment

multzam dar din pacate in austria n`am pe nimeni
                  cred ca ma orietnez pe it/ch

btw, ca sa fiu si ontopic:
                  ptr cei din romania, incercati sa evitati DPD pentru ca aici in romania se distribuie prin pegasus si sunt cam labagii. Cu toate ca platisem DPD express si nemtii l`au adus in 1.5 zile in bucuresti, lor le`a luat 3 zile sa mi`l aduca.
                  vezi ca plec duminica la viena si ma intorc joi sau vineri asa ca fa rost de una si ti-o aduc eu sunt mai ieftin ca DPD-ul

DATA RECOVERY CENTER CLUJ-NAPOCA
                  www.savedata.ro
                  www.recuperaredatepc.ro
                  www.recuperaredatehdd.ro
                  www.recuperaredatecluj
                  www.recuperaredateraid.ro
                  www.savedata.at
                  www.pc-datenrettung.at

Comment

Daca stai pana sambata s-ar putea sa venim amandoi inapoi Maine stiu mai multe amanunte.

Comment

@dongle si vi in romanica apoi?

Comment

cat te-a costat toata afacerea ? dm 800 , livrare , livrare inapoi , etc ?
                        www.toowaysat.ro
                        www.frline.ro
                        www.internetprinsatelit.ro
                        www.bateriiacasa.ro

Comment

@dongle si vi in romanica apoi?

ma intorc in romanica, ca aici se fac bani deocamdatä......

ps:scrie un e-mail aici si intreaba daca m-ai trimite in Ro eu de acolo am primit 1 dreambox 800 [email protected]

www.savedata.ro
                          www.recuperaredatepc.ro
                          www.recuperaredatehdd.ro
                          www.recuperaredatecluj
                          www.savedata.at
                          www.pc-datenrettung.at

Comment

Originally posted by nrares View Post
                            Daca stai pana sambata s-ar putea sa venim amandoi inapoi Maine stiu mai multe amanunte.
                            rares iar te ai angajat ca sofer nu stiu daca stau pina simbata ca am dat in piata anunt si ma tot suna clientii......sa vadä....

www.savedata.ro
                            www.recuperaredatepc.ro
                            www.recuperaredatehdd.ro
                            www.recuperaredatecluj
                            www.savedata.at
                            www.pc-datenrettung.at

Comment

Originally posted by armand25 View Post
                              cat te-a costat toata afacerea ? dm 800 , livrare , livrare inapoi , etc ?
                              vreo 460 eur

Comment

Originally posted by dongle View Post

ps:scrie un e-mail aici si intreaba daca m-ai trimite in Ro eu de acolo am primit 1 dreambox 800 [email protected]
                                mersi, o sa le scriu dar vad ca momentan nu`l au pe stoc, am sunat si la peru si mi s`a zis ca ei nu mai importa pana nu`si rezolva bug-urile hardware..ce bug-uri...nu stiu

Comment

Working...
                                X