Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

filtre,proiect diy,incinte acustice seas,peerless.

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

filtre,proiect diy,incinte acustice seas,peerless.

am o nelamurire cu filtrele astea,de ordin 1,2,3,4.
    am simulat difuzoarele in x-over 3 pro. dar imi prind urechile,este cineva care se pricepe la chestile astea,sau a mai facut incinte?
    am urmatoarele difuri,noi:
    4x bass polipropilena,seas p21rex (H700) 8ohm,cate 2 in incinta,custom audio spectrum athena
    4x medii polipropilena,peerless hds 134 (830860) 8ohm,custom dali,cate 2 in incinta
    2x tweeter seas 27TAFC/G (H883) 6ohm cate unu in incinta.
    cutile sunt separate,pentru bass 90 litri,asa mi-a dat in basbox pro,am luat in considerare si captuseala incintei.
    iar peerless au fiecare cutie separata de 10 litri,la fel si tweeter-ul.
    placile de mdf 22 sunt taiate,trebuie inchegate.
    problema sunt filtrele de separare,am inteles ca tre un microfon de banda larga,eu am un o placa audio creative audigy2 sb0240 si un microfon de calibrare audyssey ,venit cu receiverul denon.
    nu stiu cat de bun este,dar oricum eu nu stiu sa fac filtre dupa microfon,sunt paralel cu electronica!
    cine da o mana de ajutor ?,si sa imi zica daca tre luat alt microfon!
    filtrele vreau sa le fac cu componente de calitate,gen jantzen,murdorf.le fac pentru mine,deci nu ma zgarcesc.

ROG UN MODERATOR SA STERGA CELELATE 2 POSTURI INDENTICE imi dadea:Invalid server response.

Please try again.,si am postat de 3X.
    Last edited by gogi; 21 June 2020, 18:12.
    350 kg de scule!

350 kg de scule!

Comment

am terminat,partea de jos,,dar nu am pus fetele,sap asta urmeaza sa imi vina mdf taiat la dimensiuni,sa fac fetele duble si sa le duc la cnc,iar saptamana viitoare sa fac partea de sus.
      350 kg de scule!

Comment

Working...
      X