Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Fenomen OZN vazut la Curtea de Arges

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Fenomen OZN vazut la Curtea de Arges

Obiect zburator neidentificat cu stralucire porocalie( ca si cum ar fi fost in flacari) care se indrepta catre ssv la ora 01:07/23.06.2013 vazut deasupra orsului Curtea de Arges

Filmat? poze?.........ceva?
    ----------------------------------------------

Comment

Parerea mea , nu dati cu parul .
      Sa credem ca suntem singuri intrun univers poate infinit mi se pare un pic deplasat ... fiecare crede ce vrea ..
      DM-800 clona SIM201 bl84 , Cristor Atlas 100HD

Comment

Martori...!?
        Descriere eveniment...!?
        Erai pe la taverna sarbului...?

Comment

Avea viteza mare ?

Comment

Nu eram pe taverna sarbului,eram pe trecerea de pietoni din fata hotelului Posada,alaturi de alti prieteni care au observat si ei fenomenul ca dealtfel si soferii de taxi care asteptau clientii in fata hotelului.
            Duminica seara, in urma unei discutii cu o persoana care aprofundeaza mai mult acest fenomen si din alt punct de vedere , mi-a sugerat ca ar putea fi un semn...
            Luni dimineata,uitandu-ma la stiri pe toate programele se vorbea de Curtea de Arges...
            Intrebarea este: un semn?de ce Curtea de Arges?...
            Relatarea si postul meu au fost facute sambata catre duminica inainte ca tragicul eveniment despre care stim cu totii sa se fi produs.
            De aici si eu si cei care am fost de fata avem multe semne de intrebare...
            Un fenomen sau un semn?
            ...de ce la Curtea de Arges?

Comment

Obiectul vazut de mine arata exact ca cel din filmuletul de mai jos:
              http://www.youtube.com/watch?v=LEL1pi3tax0

Comment

Aproape sigur era un lampion chinezesc.

http://www.youtube.com/watch?v=7BkCAbMd-lk

Comment

Asa am crezut si eu dar lampionul nu se deplaseaza perfect rectiliniu si cu viteza iar obiectul vazut de mine avea o deplasare pe orizontala nu pe verticala ca in cazul lampionului.

Comment

Eu dadeam lampioane la tara si se adunau toti satenii sa vada OZN.

Se ridica pe verticala si daca prinde un curent de aer, se deplaseaza pe orizontala cat de repede bate vantul.

E lampion.

Comment

Lampionul nu are acea lumina incandescenta pe care am vazut-o eu in interiorul acelui glob( lumina din interiorul lampionului este palpaitoare si este de culoare galbui-portocalie)...ori ce am vazut si eu si cei care au observat fenomenul era altceva.
                      Obiectul era perfect sferic si avea aceeasi culoare in toata masa lui ( ca dimensiune il pot asemana cu o minge de tenis de camp care se deplasa perfect rectiliniu pe directia ssv),iar ca viteza de deplasare o pot asemana cu viteza unui avion de linie atunci cand il observi de pe pamant.
                      La un moment dat am crezut ca acel obiect (fenomen) poate fi un fulger globular insa nemaivazand asa ceva nu am avut cu ce sa compar.
                      Cert este ca nu era lampion...era altceva.

Comment

Lampion purtat de curentii de aer de la acea inaltime, 100%)

Comment

bobo,
                          Iti recomand sa incerci sa te joci cu cateva lampioane, costa cam 2 ron bucata la chinezi in Europa.

O sa observi ca de la o distanta anume, lumina nu mai palpaie, este luminat in totalitate, tot ce spui tu.

Uite aici, la min 1:45 este sferic, tot ce spui tu :
                          http://www.youtube.com/watch?v=LMSi7NAtxOw

Comment

Lampion 100%.
                            La inaltimi mai mari zboara cu viteza mare daca prinde vreun curent de aer.
                            Oricum eu sint impotriva lor. Am vazut unele care au calatorit peste zece km. Cine stie pe unde pica aiurea.
                            If you're going through hell, keep going ! W Churchill

Comment

Dupa 10-15 min se sting, se epuizeaza combustibilul.

Cand cad, de mult e stinsa flacara.
                              E o inventie facuta cu cap.

Comment

Working...
                              X