CD audio to MP3

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

CD audio to MP3

Vreau sa ma apuc sa transform toate cd-urile audio in MP3 pentru un DVD player. Am observat ca la MP3 difera doi parametri: kbps si khz. Care sunt valorile optime pentru o calitate cat mai perfecta si cu ce soft(de unde-l iau?) se pot face ce-l mai bine? Nu ma intereseaza durata sau dimensiunea. Multumesc celor care se ostenesc sa-mi raspunda.
    --BUIE MLANA-- MAI BINE O ZI SOIM DECAT O SAPTAMANA CIOARA

draga prieten!

calitatea unui CD audio este de 320 Kbps! este preferabil sa le faci tot la cest bitrate! daca nu conteaza marimea!

k softuri poti folosi urmatoarele :

audiocatalyst
    Easy CD Extractor
    Audigrabber
    SoundForge

eu folosesc Easy CD si le fack la min 192 kbps max 320 kbps!

Succes
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Comment

CD

Multumesc
      --BUIE MLANA-- MAI BINE O ZI SOIM DECAT O SAPTAMANA CIOARA

Comment

Ma bag si eu in tema, m-a intrebat mai demult un prieten cum se copiaza cd-uri audio prozejate, dar eu nu am tangenta cu cd-urile si nu stiu. Ce se poate si ce nu se poate ripui la ora actuala?
        CU
        TransWarp

Comment

@TransWarp, un program bun este Clone CD.
          The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Comment

CloneCD am auzit ca nu se mai dezvolta. Cel care exista stie sa elemine toate protectiile de CD audio?

Si cum fac sa-l ripuiesc, daca nu vreau sa-i fac copie pe CD?
            CU
            TransWarp

Comment

foloseste "Easy CD Extractor " si ti-l faci mp3 (sau alt format), poti sa si alegi care melodi le vrei de pe CD...

clonecd cred ca ultima varianta e 4.3.1.9 si merge inca....

Comment

TransWarp, cloneCD functioneaza bine , a fost interzisa doar vinzarea lui in unele tari.
                O sa-ti spun cum procedez eu daca doresc sa fac rip de pe un CD original care nu ma lasa , nu spun ca ar fi cea mai buna metoda dar la mine are rezultate bune.
                1. Imagine pe hard cu CloneCD
                2. O deschid cu DAEMON Tools
                3. Rip cu Easy CD Extractor
                Asta este, dureaza ceva timp, dar merita!
                Ps. Eu folosesc acum ultima varianta de la CloneCD si a copiat orice CD i-am dat.Daca ai nevoie de aceste programe da o adresa de mail mai incapatoare si ti le trimit.
                The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Comment

Multumesc pentru informatii

@bazil
                  ai PM
                  CU
                  TransWarp

Comment

clone 4.4.3 am eu si face clona la orice cd ( muzica, jocuri, filme)
                    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
                    La fel si cand esti prost ...
                    __________________________________________________ _____________________________________________

Comment

Working...
                    X