PCHOME.RO

Collapse

Format ciudat

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Format ciudat

Salut.

Stie cineva ceva despre formatul *.ts?
    Cu codec se poate vedea?

ia REDENUMESHTE-L tu shi pune-i un AVI in coada sa vezi ce iese....

Comment

asta a fost prima miscare. Este un format, mai exact "Transport Stream" pentru HDTV, este vorba de Jurassic park3 codat in HDT720. Imi trebuie codec pentru el si nu stiu de unde sa iau.

Comment

poti sa il vezi linistit cu playerul vlan

Decat sarac si bolnav mai bine bogat si sanatos

Comment

il bagi in projectX (nu fi puturos cautal cu google) care tzil face mpeg shi dupaia il copizi cu ce vrei tu

e super ts-ul asta ca potzi salva subtitrarile, stremuri audio multiple...ce vrei tu

edit....sory picieri nam vazut ca esti tu cind am vazut aluzia

Comment

MPEG2 poate fi multiplexat (adica impachetat) sub 2 forme:

1. Program multiplex (program stream)
            Cunoscut sub forma fisierelor MPG, folosit in special in medii in care nu se pierd date pe traseu (HDD, SVCD, DVD, etc). Exista doar o singura baza de timp (PCR) de sincronizare, adica audio se sincronizeaza cu imaginea.

2. Transport multiplex (transport stream)
            *.TS files, se intalneste in mediul DVB unde avem pierderi de date pe traseu. Sunt mai multe baze de timp deoarece pot exista mai multe programe independente in acelasi stream.

Retineti:
            Fisieree TS se pot transforma rapid in MPEG cu ajutorul proiectului X sau PVAStrumento, fara recomprimare, ele deja sunt MPEG doar ca li se schimba ambalajul

Un fisier TS inregistrat cu dreambox contine un singur program video cu eventual mai multe canale audio. El totusi nu este Program stream si trebuie la fel remultiplexat.
            CU
            TransWarp

Comment

Multumesc baieti, sper sa rezolv problema chiar acum.

Comment

Ei si in final inteneric si erori. Eu am vazut la cineva ca da dublu click pe *.ts si merge in media player faca smecheri si treansformari si dragi bete roate si alte figuri. trebe sa fie un codec pentru el. Voi de exemplu cu ce va uitati la el?

Comment

Merge cu niste filtre de la Elecard, am avut si eu dar nu mai stiu de unde. Oricum, recomand o convertire in MPEG cu ProjectX
                  CU
                  TransWarp

Comment

Am un film cu extensie DRV si wmv.Am incercat cu Win Med Player si im cere ceva filtru(siguranta) DRV.Ce o fi.
                    Am un Nokia 9500 cu DVB 2000 modul original ce trebuie sa fac ca sa receptionez programele codate?

Comment

se intampla sa mearga cu media player numai ca Jurassic.Park.III nu vrea.
                      cred ca cel mai usor e sa instalezi vlc media player ( www.videolan.org ) care te mai ajuta si sa vezi filme direct din .bin sau .iso (chiar dvd)

Comment

Cu media player9 nu merge, cu Elencard nu merge, cu pvainstrumento nu merge. De unde fac rost de ProjectX? Am tot cautat pe net dar doamne freste ce chesti gaseste, numai ce trebe nu.

Comment

http://www.doom9.org/index.html?/doc-overview.htm
                          Aici gasesti Project.X. Mai trebuie sa instalezi (sau sa ai instalat) Java Runtime Environment.

Comment

Originally posted by picieri
                            Cu media player9 nu merge, cu Elencard nu merge, cu pvainstrumento nu merge. De unde fac rost de ProjectX? Am tot cautat pe net dar doamne freste ce chesti gaseste, numai ce trebe nu.
                            http://www.oozoon.de/

Comment

cel mai bun
                              media player clasic
                              plaiaza orice de la rm pina la qt nemaivorbind bineintzles de .ts de care era vorba mai sus

Comment

Working...
                              X