PCHOME.RO

Collapse

de la caseta video la dvd

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

de la caseta video la dvd

Poate cineva va rog sa-mi spuna de ce hardware/software am nevoie si sa-mi explice ce trebuie facut, pentru a copia o caseta video intr-un format svcd sau dvd ?
    Exista cumva receivere satelit cu harddisk care pot inregistra de la intrarea scart (astfel ar fi posibil sa cuplez iesirea de le videorecorder la receiver si sa inregistrez direct o caseta video) ? Sau exista DVD recordere care pot asa ceva ?
    Cu multumiri,
    Dani

Posibilitati exista, depinde acum cat de mult esti dispus sa cheltui pentru asta.

In principiu cea mai ieftina solutie e cu o placa TV analoga cu intrare video ca parte hard si ca soft VirtualDub. Merge garantat.
    De aici solutiile cresc ca pret. Sunt produse speciale pentru asa ceva care pot duce si la 2 - 3 sute de euro.
    Eu unul am folosit camera video digitala pe carte o am. Cand am cumparat-o am vrut pentru asta sa aiba intrare analogica pe ea. Prin ea preiau semnalul de pe video si il pun pe caseta. Dupa aia prin iesirea digitala il vars pe calculator. Dar am inteles ca sunt camere care fac asta direct fara a fi nevoie sa treci pe casta.

Sarbatori fericite,
    Adrian.

Comment

@adipopa
      Multumesc mult pt. informatii !
      Sarbatori fericite !
      Dani

Comment

Working...
      X