PCHOME.RO

Collapse

Ajutor In Editare MPEG2!

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Ajutor In Editare MPEG2!

Va rog cine stie sa-ma ajute problema mea este urmatoarea:
    Inregistrez ceva cu placa SS2 in ProgDVB in format MPEG2 si urmatorul pas este sa elimin reclamele sau momentele nedorite in Programul VirtualDUB pina acuma este ok dar dupa eliminarea partilor nedorite as vrea sa il salvez dar tot in MPEG2 in VirtualDUB se poate asa ceva? sau cu ce program si cum se mai poate face cele amintite mai sus?
    Daca stie cineva sa-mi spuna si mie cum sa procedez Varog Ajutatima!

metoda babeasca

Tai din el tot ce vrei cu mpeg2cut by symbiose are vreo 136Kb.Apoi daca vrei sa le reunesti la un loc folosesti AVI-MPEG-RM-WMV_Joiner(are vreo 3 Mb).Mai sint si alte metode.

Comment

Mpeg tools din TMPGEnc face tot ce vrei-foloseste merge & cut.

Comment

Am incercat TMPGEnc am intrat in meniul File am ales MPEG Tools dupa acea am ales tabul Merge & cut de aicea am dat click pe butonul Add pe urma am incarcat fisierul dorit, dar cind am vrut sa-l editez cu acel buton Edit a dat eroarea: Illegal MPEG video stream. oare am gresit cu ceva sau care este problema?

Comment

Ceea ce ai tu "salvat" este un stream mpeg-2

Iti recomand sa folosesti mai intai:

ProjectX ptr demultiplexarea acestuia.
          Tai reclamele cu Mpeg2Schnitt06k
          Si il multiplexezi la loc cu TMPGEnc (atentie NU varianta free! - aceasta are functii limitate)

Succes!

FAbian23
          FAbian23

Comment

Ilegal mpeg stream da cind e vreo info aiurea in header,poti incerca cu dvd patcher sa rescrii header-ul.Eu folosesc des mpeg tools din tmpgenc pt split 1 fisier in 2 pt 2 cd-uri.

Comment

Spune de unde pot face rost de acest DVD patcher daca stii pune un link.
              Alta varianta cu alte programe nu exista?

Comment

Working...
              X